Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta

Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin yayınladığı habere göre, işgal güçlerine ait insansız hava aracıyla düzenlenen bir saldırıda işgalciler Filistinli zannederek Efyahu Mori adında 29 yaşındaki bir işgalci siyonist askeri katlettiler.

Gazete işgal ordusunun olayın ayrıntılarıyla ilgili bilgiler verdiğini ancak henüz öldürülen işgalci siyonist askerin ailesiyle herhangi bir ordu yetkilisinin irtibata geçmediğini dile getirdi. 

Öldürülen işgalci siyonist askerin kız kardeşi gazeteye yaptığı açıklamada, kardeşinin 23 Ekim'de evden çıktığını, sonra da kaybolduğunu, adeta kendisini yerin yuttuğunu, annesinin onun arkadaşlarından birinin evine gittiğini sandığını belirtti. 

Bu olay ve öldürülen askerin kız kardeşinin yaptığı açıklama işgalci siyonist ordunun öldürülen askerlerin sayısı hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmediği gibi onların birçoklarının ailelerine de bilgi vermediğini gün yüzüne çıkarması açısından dikkat çekici. Bu da direniş güçleri tarafından öldürülen askerlerin sayılarıyla ilgili olarak işgal ordusunun verdiği rakamların son derece yanıltıcı olduğunu, gerçek kayıp sayısının verilen rakamların çok üstünde olduğu yönündeki öngörülerin isabetli olduğunu ortaya koyuyor.

Editör: Yusuf Yusmar