Siyonist İşgal Ordusunun İstihbarat Teşkilatı Başkanı İstifa Etti Siyonist İşgal Ordusunun İstihbarat Teşkilatı Başkanı İstifa Etti

Bu insanların orada çok soğuk bir ortamda büyüklere yemek, çocuklara süt verilmeden bekletildiklerini, sularının da çok yetersiz miktarda verildiğini dile getirdi. 

El-Kudre yaptığı basın açıklamasında Nasır Hastanesi'nin tam anlamıyla bir felaket yaşadığını, tıbbi hizmetlerin verilmesi imkanlarının büyük ölçüde ortadan kalktığını, yakıtın da en fazla 24 saat içinde tükeneceğini ifade etti. 

El-Kudre bütün bu uygulamaların tüm hastaların hayatlarını doğrudan tehdit ettiğini, bunlardan 6'sının yoğun bakımda olduğunu 3 çocuğun da kuvözde tutulması gerektiğini hatırlattı. 

İşgal güçleri iki gece önce Nasır Hastanesi'nin güney duvarını yıkarak oradan içeri girmiş ve bütün hastaları, yaralıları, sağlık personelini ve sığınmacıları hastane binalarını tahliye etmeye zorlamışlardı. Hastane yönetiminden yoğun bakımda olanlar dahil tüm hastaları ve refakatçilerini hastanenin eski binasına nakletmelerini istemişlerdi.