İsrail işgal güçleri (31 Mayıs Çarşamba) işgal altındaki Kudüs'ün Silvan semtindeki Vadi Kaddum Mahallesi'nde bazı ticari tesisleri ve ikamet amacıyla tenekelerden yapılmış bir barakayı yıktı.

Vadi Hilva Bilgi Merkezi tarafından yapılan basın açıklamasında işgal güçlerine ait iş araçlarının Vadi Kaddum Mahallesi'nin caddelerine yayıldıkları, sonra bir alanın etrafını çevirdikleri, ardından buradaki bazı ticari tesisleri ruhsatsız oldukları gerekçesiyle yıktıkları bilgisi verildi. 

Bizde Bayram Yeri, Gazze Cenaze Evi Bizde Bayram Yeri, Gazze Cenaze Evi

Öte yandan işgal güçlerinin bugün Batı Şeria'nın kuzey kesiminde yer alan Nablus'un güneyindeki Akraba kasabasında Filistinlilere ait bir arabaya ve iş için kullanılan malzemelere el koydukları haber verildi. 

Akraba Belediyesi Başkanı Salah Cabir, işgal güçlerinin kasabanın doğusundaki Mahfuriya mıntıkasına baskın düzenlediklerini ve bölgede bir su kaynağının tanzim edilmesi ve temizlenmesi esnasında bir arabayla, elektrik jeneratörüne ve aletlere el koyduklarını söyledi. 

Belediye Başkanı Cabir, işgal güçlerinin El-Ağvar hizasında yer alan bu bölgede, söz konusu malzemelere ve arabaya el koymadan önce birkaç işçiyi de bilinmeyen bir sebeple birkaç saat rehin tuttuklarını belirtti.