Heniyye, Dünya Müslüman Alimler Birliği'nin Aksa Tufanı'yla ilgili kongresi esnasında yaptığı konuşmada, siyonist işgal rejiminin Gazze'ye açtığı savaşın temel amaçlarının Hamas'ı tamamen ortadan kaldırmak, esirleri kurtarmak ve Gazze ahalisini göçe zorlama planını gerçekleştirmek olduğunu hatırlatarak; "Şunu size kesin bir şekilde söylüyorum ki düşman, savaşla planladığı hedeflerinden hiçbirini gerçekleştirememiştir." ifadesini kullandı. 

Heniyye, Hamas'ın Gazze'de, Batı Şeria'da, Kudüs'te, ülkeleri dışında yaşayan Filistinliler arasında, ümmetin mensuplarının ve dünyanın tüm özgürlerinin kalplerinde varlığını sürdürdüğünü ve onu ortadan kaldırmanın da mümkün olamayacağını dile getirdi. 

Sonunda Hamas'ın Dediğine Geldiler! Biden'in Açıklaması ile Gün Yüzüne Çıktı! Sonunda Hamas'ın Dediğine Geldiler! Biden'in Açıklaması ile Gün Yüzüne Çıktı!

Heniyye, siyonist düşmanın askeri amaçlarından da hiçbirini gerçekleştiremediğini, sadece bir konuda başarılı olduğunu, onun da kendisinin vahşi kimliğini, gerçekleştirdiği katliamlar vasıtasıyla bütün insanlığın gözleri önünde açığa çıkarmak olduğunu ifade etti. 

Heniyye, işgal güçlerinin ve istihbaratının arkasındaki Batı desteğine, Gazze'nin üzerinde onca uçak ve insansız araç uçurmasına rağmen bir tek esiri bile sağ olarak kurtarma konusunda başarılı olamadığını, esirlerin sağ olarak kurtarılmasının tek yolunun da işgal zindanlarındaki tüm esirlerin özgürlüklerine kavuşturulması olduğunu vurguladı. 

Heniyye siyonist işgal rejiminin Gazze ahalisini göçe zorlama planında da başarılı olamadığını, Filistin halkının kendi topraklarında yaşama konusundaki kararlılığının onun bu konudaki planını boşa çıkardığını hatırlattı.

Editör: Yusuf Yusmar