Bu arada, abluka ve bölge sakinlerinin yüzde 90’ının evlerini terk etmesi sebebiyle Gazze Şeridi’nde büyük bir insani felaket yaşanıyor.

İşgal ordusunun Han Yunus’ta bir eve düzenlediği hava saldırısı sonucu “Palestine Now” sitesi muhabiri gazeteci Isam Kemal Musa şehit oldu.

Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta

Hastane kaynakları, dün geceden sabaha kadar Han Yunus’taki Nasır Hastanesi’ne 20 şehidin getirildiğini bildirdi.

Kaynaklar, hastaneye bu sabah getirilen 9 şehitten 3’ünün Ahmed bin Abdülaziz Okulu önünde işgal ordusunun topçu ateşiyle, 3’ünün sanayi bölgesine ve 3’ünün de Han Yunus merkezindeki Es-Silgi Caddesi’ne düzenlenen saldırıda şehit olduğunu belirtti.

Gazze’nin kuzeyinde bulunan gazeteci Enes Eş-Şerif, işgal güçlerinin Kemal Advan Hastanesi’nde halka ve hastane çalışanlarına yaptığının korkunç bir cinayet olduğunu söyledi.

Sened Haber Ajansı, işgal ordusunun Gazze’nin batısındaki El-Farabi ve El-Mutasım okullarında onlarca genci yargısız infaz ederek katliam yaptığını ifade etti.

Gazze’de yüzlerce kişinin sığındığı Hıristiyan Gençler Derneği’ne işgal güçlerinin düzenlediği saldırıda 5 kişi şehit oldu ve onlarca kişi yaralandı.

Sivil savunma ekipleri Han Yunus’taki Ebu Humeyd Kavşağı bölgesinde enkazdan bir şehit çıkarırken, aynı yerde iki şehidin daha bulunduğu kaydedildi.

İşgal ordusunun Han Yunus kentinin batısındaki El-Emel Mahallesi’nde El-Kudra ve Sıyam ailelerinin evlerine düzenlediği saldırılarda çoğu çocuk ve kadın 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

İşgal ordusunun En-Neccar ve Hıdır ailelerinin evlerine düzenlediği hava saldırılarının ardından da Cibaliya Sağlık Merkezi’ne 20 şehidin getirildiği belirtildi.

Editör: Yusuf Yusmar