İşgal ordusunun El-Bureyc Kampı 4’üncü Blok’taki bir eve düzenlediği saldırıda 4 kişi şehit oldu ve çok sayıda kişi yaralandı.

İşgal güçlerinin Rafah kentinin kuzeybatısındaki Eş-Şekuş bölgesine ve park alanına düzenlediği saldırıların ardından 11 şehide ve çok sayıda yaralıya ulaşıldı.

İşgal ordusunun bu sabah geri çekildiği Eş-Şakuş bölgesine yoğun ateş eşliğinde yeniden döndüğü belirtildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun 24 saatte 3 katliam gerçekleştirdiğini, 40 kişiyi şehit ettiğini ve 224 kişiyi yaraladığını açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda toplam 37834 kişinin şehit düştüğünü ve yaralı sayısının da 86858’e ulaştığını ifade etti.

Bakanlık, caddelerde ve enkaz altında cesetlerin bulunduğunu, ilk yardım ve sivil savunma ekiplerinin kurbanlara ulaşamadığını söyledi.

İşgal ordusu topçusunun Han Yunus kentinin güneybatısındaki Giyzan Raşvan bölgesine açtığı ateş sonucu bir kadın yaralandı.

İşgal ordusu topçusu, Gazze’nin güneybatısında yer alan Tel El-Heva Mahallesi’ndeki Es-Saade Kuleleri çevresine yeniden ateş açmaya başladı.

Siyonizm'in Filistinlileri Şehirlerinde Hapsetme Planını Siyonizm'in Filistinlileri Şehirlerinde Hapsetme Planını

Gazze kentindeki El-Basra Mahallesi’nde insanların su doldurmak için toplandıkları sırada işgal ordusunun bir otomobile ve bir eve düzenlediği saldırıda 4 kişi şehit oldu ve 10 kişi yaralandı.

Sivil Savunma ekipleri, işgal ordusunun Gazze kent merkezindeki Es-Sudra bölgesinde hedef aldığı Kuveydir ailesine ait dairenin enkazından 4 şehit ve 6 yaralı çıkardı.

İşgal ordusunun Gazze kent merkezindeki Ed-Derac Mahallesi’nde bir eve düzenlediği hava saldırısında şehit ve yaralılar olduğu, aralarında çocukların da bulunduğu bildirildi.

İşgal ordusunun Gazze’deki Belediye Parkı yakınlarında bir eve düzenlediği saldırının ardından ilk yardım ekiplerinin enkaz altından 2 şehit ve 8 yaralı çıkardığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin Rafah’taki Eş-Şakuş bölgesinden çekilmesinin ardından tarım arazilerine verdiği hasarın boyutunun ortaya çıktığını, Gazze Şeridi’nde geride kalan son gıda kaynağı sayılan 500 dönüm civarında seranın işgal askerleri tarafından tahrip edildiğini söyledi.

Muhabirimiz, işgal güçlerinin Eş-Şakuş bölgesinden çekilmesinin ardından cesetlerine ulaşılan 5 şehidin Rafah’taki Kızılhaç Hastanesi morguna kaldırıldığını belirtti.

Editör: Yusuf Yusmar