Patlamanın şiddetinden evinin dışına savrulan küçük kız ve sivil savunma ekiplerinin enkaz altından canlı olarak kurtardığı bir diğer çocuk yaşadıkları korku dolu anları anlatırken, Gazze Şeridi’nin her köşesinden kan ve gözyaşlarıyla dolu görüntüler gelmeye devam ediyor.

İnsanlar Gazze Şeridi’nde çekilen acıları seyredip yaraları saramazken uluslararası toplum da ABD’nin veto kararıyla üzerine benzin döktüğü ateşi söndürmek için ateşkes ilan etmekte başarısız oldu.

İşgal ordusu, ABD’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) sunulan ve acilen ateşkes ilan edilmesi çağrısında bulunan tasarıyı veto kararının mürekkebi kurumadan Amerikan bombalarıyla Gazze Şeridi’ne saldırı düzenlemeye başladı.

Sened Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, işgal ordusunun Rafah Kapısı’nın batısında bir eve düzenlediği saldırıda 5 kişi şehit oldu ve çok sayıda kişi yaralandı.

İşgal ordusuna ait uçaklar Gazze Şeridi’nin orta kesiminde yer alan En-Nuseyrat Kampı’ndaki Er-Rahme Camii’nin çevresini hedef aldı ve Gazze kentinin doğusuna hava saldırıları düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri işgal ordusunun Rafah kentindeki Berbera Kampı’nda Et-Tahravi ailesinin evine, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Ez-Zevayide bölgesinde Cuveyfil ailesinin evine ve En-Nuseyrat Kampı’nın kuzeybatısında bir eve hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Yerel kaynaklar, Han Yunus’un Cevratu’l-Lut bölgesinde El-Cubur ailesinin evine işgal güçlerinin düzenlediği saldırıda 6 kişinin şehit olduğunu söyledi.

İrlanda Filistin Devleti'ni Tanıdı ve Tam Diplomatik İlişki Kurma Kararı Verdi İrlanda Filistin Devleti'ni Tanıdı ve Tam Diplomatik İlişki Kurma Kararı Verdi

Kaynaklar ayrıca işgal ordusunun aynı bölgede En-Neccar ailesinin evine düzenlediği saldırıda da 3 kişinin şehit olduğunu ifade etti.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda şehit olanların sayısının 17487’ye ve yaralı sayısının da 46480’e yükseldiğini açıkladı.

Editör: Yusuf Yusmar