Gazzeli Tutuklulara Yapılanlar: Uyuşturmadan Ameliyat, Tecavüz, Aç Bırakma, İşkence Gazzeli Tutuklulara Yapılanlar: Uyuşturmadan Ameliyat, Tecavüz, Aç Bırakma, İşkence

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, işgal ordusunun El-Meğazi Kampı’na düzenlediği saldırıda 70 kişinin şehit olduğunu ve şehitlerden birçoğunun vücutlarının parçalanmış halde bulunduğunu söyledi.

Hastanelere kaldırılan yaralılardan bir kısmının durumunun da çok ağır olduğunu belirten El-Kudra, “El-Meğazi Kampı’nda yapılan toplu katliamdır” diyerek şehit sayısının artabileceğini bildirdi.

El-Kudra, işgal ordusunun kamplara giden ana yolları bombalayarak ambulansların saldırıya uğrayan bölgelere ulaşmasını engellediğini açıkladı.

Filistin Kızılay Derneği de işgal ordusunun düzenlediği hava saldırılarıyla El-Bureyc, El-Meğazi ve En-Nuseyrat kampları arasındaki yolları tahrip ettiğini, ambulansların ve ilk yardım ekiplerinin çalışmalarını güçlükle gerçekleştirebildiğini ifade etti.

Hükümet Enformasyon Ofisi, işgal ordusunun El-Meğazi Kampı’nda Müslim, Sisalim ve En-Nevasıra ailelerine ait üç eve hava saldırısı düzenleyerek katliam yaptığını, onlarca şehit ve yaralının hastanelere nakledildiğini belirterek, kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere sivilleri hedef alan saldırıların durdurulması çağrısında bulundu.

Editör: Yusuf Yusmar