Hastane kaynaklarına göre, işgal ordusunun kara operasyonuna başladığı 27 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nin kuzeyinde şehit ettiği ve cesetlerini elinde tuttuğu 80 şehit, Birleşmiş Milletler (BM) koordinesinde gerçekleştirilen çalışma sonucu Gazze’ye ulaştı.

Hükümet Enformasyon Ofisi, “Naaşlar incelendikten sonra şehitlerin yüz hatlarının önemli ölçüde değiştiği ortaya çıktı. Bu, işgal güçlerinin şehitlerin vücutlarından hayati organları çaldığının açık bir göstergesidir” dedi.

Bildiride ayrıca işgal güçlerinin kimliği belirsiz cesetler teslim ettiği ve kimlikleriyle ilgili bilgi vermekten kaçındığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Filistinli 80 şehidin onurunu çiğnediği kaydedilen bildiride, cesetlerin Kerem Ebu Salim Kapısı’nda teslim edildiği belirtildi.

İşgalcilerin Filistinlilere ait onlarca cesedi daha elinde tuttuğuna işaret edilen bildiride, Filistinlilerin cenazelerinin kaçırılması ve organlarının çalınmasına ilişkin bağımsız uluslararası bir komite kurulması çağrısı yapıldı.

Siyonist Vahşet Dünyanın Her Tarafında Lanetleniyor Siyonist Vahşet Dünyanın Her Tarafında Lanetleniyor

Bildiride ayrıca işgal güçlerinin cesetlerden organ çalma suçunu soykırım savaşı sırasında defalarca tekrarladığı, Cibaliya’da mezarları açarak bazı şehitlerin naaşlarını çaldığı açıklandı.

Editör: Yusuf Yusmar