Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı da, “Ey İslam ülkeleri, ABD'nin kapısında el pençe duracağınıza İslam Birliği'ni ilan edin!” diye konuştu.

Filistin direnişinin İsrail rejimine yönelik başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu işgalcilere ağır bir darbe vurdu. İçerisine düştükleri zillet halini Filistinlilere yönelik katliamlarla unutturmak isteyen İsrail rejiminin en büyük destekçisi ABD oldu. Bu nedenle ABD’nin İstanbul konsolosluğu önünde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından büyük bir eylem gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı eylemde ABD ve İsrail’e tepki gösterilirken, Filistin direnişine de sahip çıkıldı.

“GAZZE'DE ŞEHİT ŞEHİT BÜYÜYEN BİR DAVA VAR”

AGD İstanbul İl Başkanı Mehmet Yaroğlu, gerçekleştirdiği açıklamada, ABD’nin İsrail’in suç ortağı olduğunu söyledi. Yaroğlu, “Filistin'deki bütün saldırıların en büyük destekçisi de ABD'dir. O nedenle ABD'nin İstanbul konsolosluğu önünde toplandık. İsrail ve ABD ilk defa saldırmıyor, defalarca alçakça saldırdılar. Onlar itikadının gereğini yapıyor. Onlar sanıyor ki, bu saldırılarla emellerine ulaşırız. Ancak onların bilmedikleri bir şey var; Gazze'de şehit şehit büyüyen bir dava var” dedi.

“GAZZE HALKIYLA AYNI SAFTAYIZ”

İslam ülkelerinin yöneticilerine seslenen Yaroğlu, Filistin için harekete geçilmesi gerektiğini de belirtti. Yaroğlu, “Gazze halkıyla aynı saftayız, aynı vücudun azalarıyız. Her şeyimiz ile Gazze ileyiz. Millet burada, İslam ülkelerinin yöneticileri nerede? Bu sözlerimi siyasi kimlikten uzak söylüyorum. Yüreğimiz yanıyor. Millet olarak elimizden bunlar geliyor. Bu namussuzların hakkından siyasi irade gelir! Bu topluluğa iyi bakın. Hepimiz Mehmet’iz, hepimiz Aksa'ya gideriz. Yeter ki yöneticilerimiz bize yol açsın” ifadelerini kullandı.

“İSLAM BİRLİĞİ'Nİ İLAN EDİN”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı da, AGD’nin ABD İstanbul Konsolosluğu önünde gerçekleştirdiği eyleme katıldı. Eylemde konuşan Yazıcı, “Büyük şeytan ABD'nin elebaşı Biden, hastane saldırısının HAMAS tarafından yapıldığını iddia ediyor. Biz sizin geçmişinizi biliriz. Siz değil misiniz, Irak'ta kadınlara tecavüz eden?” diye konuştu. İslam ülkelerinden birtakım taleplerde bulunan Yazıcı, “Ey İslam ülkeleri, ABD'nin kapısında el pençe duracağınıza İslam Birliği'ni ilan edin!” diye konuştu.

Hamas Filistinli Esirler için Uluslararası Düzeyde Hareket Çağrısında Bulundu Hamas Filistinli Esirler için Uluslararası Düzeyde Hareket Çağrısında Bulundu

İSRAİL İLE TÜM İLİŞKİLERİ KESİN”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı, İslam ülkelerinin atması gereken adımları da tek tek sıraladı. Yazıcı, konuya ilişkin olarak, “İslam İşbirliği Teşkilatı toplantıları icraat toplantıları olmalıdır. D-8 ülkeleri teşkilatı acilen toplanmalı. İsrail'e karşı yaptırımlar uygulanmalı. İsrail ile ikili anlaşmalardan ve normalleşme süreçlerinden vazgeçin. İsrail'e destek veren Batı ülkelerine petrol sevkiyatı yapmayın. Filistinli kadınların ve çocukların güvenliğini sağlayın. İsrail silahlı eylemlerini durdurmadıkça İsrail ile tüm ilişkileri kesin. TBMM'de heyet oluşturun ve Gazze'de bombalanan hastaneye gidin. Refah Sınır Kapısı'ndan insani koridor açın” dedi.

(milli gazete)