Heniyye, konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, ablasının ve ailesinin dokuz aydır fedakârlıkta bulunan Filistin halkının göndermeye devam ettiği şehitler kervanının yeni bir halkası olduğuna işaret etti.

“İşgal güçleri ailemin hedef alınmasının direnişin tavrında bir değişikliğe yol açacağını sanıyorsa yanılıyor” diyen Heniyye, Gazze Şeridi’ndeki ve Filistin’deki her bir şehidi ailesinden kabul ettiğini kaydetti.

İşgal Ordusu Gazze’deki Hasta Dostları Hastanesi’ni Yeniden Yıktı İşgal Ordusu Gazze’deki Hasta Dostları Hastanesi’ni Yeniden Yıktı

Şehitlerin kanlarının kendilerinden gevşeklik göstermeden ısrarla yollarına devam etmelerini istediğini dile getiren Heniyye, Hamas’ın gerekli esnekliği gösterdiğine, kalıcı ateşkes ilan edilmesi ve işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nden çekilmesi şartıyla tüm önerilere olumlu yaklaştığına dikkat çekti.

Heniyye, kalıcı ateşkesi ve savaşın sona ermesini içermeyen hiçbir anlaşmanın kabul edilmeyeceğini, bu tavrın hiçbir aşamada değişmeyeceğini vurguladı.

Hamas lideri, işgal güçlerinin gerginliği yükseltmeyi, Rafah’a operasyon düzenlemeyi, kapıları kapatarak Gazze Şeridi’nin her bölgesinde açlığa ve felakete yol açmayı tercih ettiğini belirterek, uluslararası toplumu savaşı durdurarak insani yardım girişini sağlamak için harekete geçmeye davet etti.

Heniyye, savaş sonrası Gazze’nin yönetimiyle ilgili düzenlemelerin sadece Filistinliler tarafından yapılması gerektiğini ifade ederek, hiç kimsenin bu konuya müdahale hakkı olmadığını söyledi.

İşgal ordusunun dün sabah Gazze kentinin batısındaki Eş-Şati Kampı’na düzenlediği saldırıda aralarında Heniyye’nin ablasının da olduğu 13 kişi şehit oldu.

Editör: Yusuf Yusmar