İşgal güçlerinin bulunduğu sırada onların saldırı tehditleri yüzünden sivil savunma ekipleri enkaz altında kalanları ve öldürülüp yol kenarlarına ya da caddelere savrulanların cesetlerini toplama imkanı bulamıyordu. Siyonist vahşet buna da engel oluyordu. 

Güney bölgedeki Sivil Savunma Sözcüsü Muhammed El-Muğayyer, Han Yunus'taki Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nün ekiplerine, işgal güçlerinin çekilmesinden sonra enkaz altında kalanların ve yol kenarlarına yahut caddelere atılanların toplanması için hızlı bir şekilde faaliyetleri başlatmaları yönünde talimat verdiğini söyledi. 

El-Muğayyer, işgal güçlerinin Han Yunus'ta uzun süreden beri işgali sürdürüyor olmaları ve enkaz altında kalanlara veya yol kenarlarına ve caddelere savrulanlara yanaşılmasını engellemeleri sebebiyle cesetlerin çoğunun çözülmeye başlamış olduğunun tahmin edildiğine dikkat çekti. 

Sivil Savunma Genel Müdürlüğü bu arada BM Genel Sekreteri'ne ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi'ne yaptığı çağrıda enkaz altındaki cesetlerin çıkarılması konusunda kendilerine yardımcı olmalarını ve ihtiyaç duydukları malzemeleri tedarik etmelerini talep etti. 

İsrail Tankını Sıkıştıran Mücahitlerden İlginç Diyalog: Allah Aşkına Bana Bırak! İsrail Tankını Sıkıştıran Mücahitlerden İlginç Diyalog: Allah Aşkına Bana Bırak!

Siyonist işgal güçleri dört ay süren yıkım ve katliamın ardından dün Han Yunus'tan tamamen çekilmişlerdi. Bu katliam ve yıkımda binlerce kişi şehit edilirken binlerce ev yıkıldı ve altyapı tesisleri tamamen tahrip edildi. Şehit edilenlerden yüzlercesinin cesetlerinin enkaz altında olduğu tahmin ediliyor.