Gazze Şeridi merkezli HAMAS'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, devam eden Aksa Tufan'ı operasyonuna dair açıklamalar yaptığı bir video yayınladı.

NETANYAHU'YA GÖZDAĞI!

Açıklamasında sözcü Ebu Ubeyde, "Bugün onlarca mahkumdan bahsettiniz ve sizi temin ederiz ki Netanyahu, sizin mahkumlarınız bu sayının kat kat üzerindedir ve askerlerinizi iyi takip etmelisiniz. Bu tutsaklar Gazze'nin her yerinde mevcut ve Gazze Şeridi'nde halkımızın başına gelen her şey onların da başına geliyor." ifadelerini kullandı.

Direniş savaşçıları, Filistinli direniş gruplarının işgalci rejime karşı yıllardır gerçekleştirdiği en büyük operasyon olan Aksa Tufanı Operasyonunu başlattıkları Cumartesi günü erken saatlerde çok sayıda İsrail askerini ve işgalcisini ele geçirdi.

İşgalci İsrail’in Alçakça Saldırılarının 220. Günü Bilançosu İşgalci İsrail’in Alçakça Saldırılarının 220. Günü Bilançosu

Direniş savaşçılarının İsrail güçlerine ve işgal altındaki topraklardaki işgalcilere karşı ağır roket bombardımanları ve sürpriz saldırıları başlattı. Operasyon sonucunda şu ana kadar 300'e yakın İsrailli öldü, yüzlercesi ağır olmak üzere binlerce kişi de yaralandı.

Direniş liderleri, operasyonu İsrail rejiminin Filistinlilere yönelik aralıksız kan dökme ve yıkım saldırılarına verilen kararlı bir yanıt olarak tanımladı.

'Gazze'yi tehdit etmek kaybedilmiş bir oyundur'

Ebu Ubeyde, sözlerinin devamında, Netanyahu'nun İsrail'in hem Hamas'ın hem de İslami Cihad hareketlerinin askeri yeteneklerini yok etmek için "tüm gücünü kullanmak üzere olduğunu" iddia ettiği sözlerine de tepki gösterdi.

Netanyahu'nun konuşmasının İsrail tarafı açısından derin bir krize işaret ettiğini vurgulayan sözcü, "Gazze'yi tehdit etmek kaybedilmiş bir oyundur." sözleriyle işgalcileri uyardı.

Ebu Ubeyde, bebek katili Netanyahu'ya hitaben şunları söyledi:

"Yüzlerce Kassam savaşçısının önünde çekirge gibi kaçan, her şeyi geride bırakan askerlerinizle bizi herhangi bir orduyla tehdit ediyorsunuz Netanyahu."

(milli gazete)