Siyonist İsrail rejimine yönelik başlatılan Aksa Tufanı operasyonunun üzerinden dört ayı aşkın bir süre geçti. Filistin direnişi karşısında ağır bir hezimet yaşayan Siyonistler, içerisinde bulundukları yıkımın üzerini örtmek için Filistinlilere yönelik türlü katliamlarda bulunurken Millî Gazete, Gazze’de yaşananları çok önemli bir isimden dinledi. HAMAS’ın Gazze’deki lideri Yahya Sinvar’ın yakın çalışma ekibinden olan Filistinli komutan, gazetemize çok önemli açıklamalarda bulundu.

Aksa Tufanı operasyonunun planlayıcıları arasında yer alan ve katil İsrail askerlerine adeta kan kusturan Yahya Sinvar’ın yakın çalışma arkadaşı, yapmış olduğu açıklamalara Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anarak başladı. Erbakan Hoca’nın dünya çapında bir isim olduğunu belirten kaynağımız, “Bizler Filistin’de onun fikirleriyle kendimizi yetiştirdik. Erbakan Hoca’mız insanlığa büyük değerler kattı. Erbakan Hoca’nın yokluğunu hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

“YAHUDİLERİN KÜSTAHLIKLARINA BİR CEVAP VERİLMELİYDİ”

Raid Salah: Bin Kızıl İnek de Kesseler Mescid-i Aksa Gerçeği Değişmeyecek Raid Salah: Bin Kızıl İnek de Kesseler Mescid-i Aksa Gerçeği Değişmeyecek

Filistinli direnişçilerin Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için Allah yolunda savaştığını kaydeden Filistinli komutan, “Aksa Tufanı Müslümanlar için bir zaferdir. Aksa Tufanı’ndan önce Yahudiler, Mescid-i Aksa’ya baskınlar düzenliyordu. Kur’an-ı Kerim’e ve Hz. Peygamber’e (S.A.V.) hakaret ediyor, ayinler yapıyorlardı. Yahudilerin küstahlıklarına karşı Gazze’nin bir cevabı olmalıydı. Ayrıca Gazze ambargo ve ablukayla karşı karşıyaydı. Bu da Aksa Tufanı’nın nedenlerinden biriydi. Yaklaşık beş bin kardeşimiz İsrail zindanlarında bulunuyor. Bu kardeşlerimizin de özgürlüğe kavuşturulması gerekiyordu” dedi.

“AKŞAM NAMAZINI MESCİD-İ AKSA’DA KILARDIK”

“Bizler işgal altında bir halkız. Bizim direnmemiz en doğal hakkımızdır. Tüm acılara rağmen Gazze, büyük mücahitler yetiştirdi ve o mücahitler İsrail’i ezdi. 7 Ekim’de sahaya çıkan mücahitlerin çoğu hafızdı. Aksa Tufanı operasyonunun başladığı gün arkamızda bir İslam ülkesi olsaydı akşam namazını Mescid-i Aksa’da kılardık” diyen Filistinli komutan, mücahitlerin Kur’an-ı Kerim terbiyesinden geçtiğini ve camilerde yetiştiğini de dile getirdi. Filistinli komutan, Kassam Tugayları mücahitlerinin yıllarca eğitildiğini de sözlerine ekledi.

“AMAÇLARI HAMAS’I YOK ETMEK”

HAMAS ve Kassam Tugaylarının uzun bir hazırlık yaptığını ve yıllarca bugünü beklediklerini belirten Filistinli komutan, “İsrail ve destekçilerinin amacı HAMAS’ı yok etmek. Gazze’ye atılan bomba Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombasının beş katı büyüklükte. Evlerimizin yüzde yetmiş beşi yıkıldı, 30 bin şehidimiz var ayrıca 10 bin de enkaz altında bulunan şehit var. 10 bini kritik olmak üzere 70 bin yaralımız da söz konusu. Gazze’nin yüzde beşi şehit oldu” diye konuştu.

“KARDEŞLERİMİZ TÜNELLERDE DİRENİYOR”

Aksa Tufanı operasyonunun planlayıcıları arasında yer alan ve katil İsrail askerlerine adeta kan kusturan Yahya Sinvar’ın yakın çalışma arkadaşı, Millî Gazete’ye yapmış olduğu açıklamalarda Gazze’nin halihazırda kuzey ve güney olmak üzere ikiye ayrıldığını söyledi. Kuzey bölgesindeki halkın her türlü acıyla karşı karşıya bulunduğunu dile getiren kaynağımız, “Açlıktan ölümler var. Toprağı kazıp içine giriyorlar ısınmak için. Güney’de de durum pek farklı değil. Han Yunus ve Refah’a yönelik büyük katliam hazırlıkları var. Ancak Allah’tan ümidimizi kesmememiz lazım. Kardeşlerimiz tünellerde direniyor. Ya şehadete ereceğiz, ya zafere kavuşacağız. Gerçi şehadet de bir zaferdir” sözlerini sarf etti.

“YAHYA SİNVAR ASLA BEYAZ BAYRAK KALDIRMAZ”

Kassam Tugayları lideri Muhammed Deif’a ilişkin de konuşan kaynağımız dikkat çeken sözler sarf etti. Deif’ın Gazze’deki herkesin komutanı olduğunu belirten kaynağımız, “Yakın ekibi haricinde onu kimse tanımıyor. Titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Deif çok defa suikasta uğradı. Sol gözü görme yetisini büyük oranda kaybetti. Ayrıca kendisi rahat yürüyemiyor” dedi. HAMAS’ın Gazze lideri Yahya Sinvar için de “İsrail’in en büyük korkusu o” ifadesini kullanan kaynağımız, Yahya Sinvar’ın asla beyaz bayrak kaldırmayacağını kaydetti.

CİHADA MAL İLE DESTEK OLUN”

Direnişin her halükarda zafere ulaşacağını belirten Filistinli komutan, “Mescid-i Aksa, tüm Müslümanlarındır. Harekete geçmeyecek miyiz? Gazze’de insan kalmayana kadar bekleyecek miyiz? Canlarımızı Allah yolunda feda etmeliyiz. Cihadı terk etmemeliyiz. Cihad; izzet ve şeref kaynağıdır. Gazze’de olanlara karşılık harekete geçmeyenler bunun hesabını Allah’a verecek. Cihada mal ile destek olun. Kıyamet günü Allah’ın huzurunda hesaba çekileceğiz. Biz Gazze’de hepimiz şehit olsak da beyaz bayrak kalkmayacak” dedi.

(Bekir Sıtkı Şirin, milli gazete)