İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi'ndeki çatışmalarda Kassam mücahitleri tarafından öldürülen birisi albay, iki askerin daha ismi açıklandı, böylece 24 saatte Gazze'de 10 İsrail teröristinin öldürüldüğü aktarıldı. İsrail ordusundan öldürülen askerlerin sayısı 115'e çıktı. 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybeden asker sayısının ise 444 olduğu bildirildi.

YARALI TERÖRİST SAYISI 600'E YÜKSELDİ

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki kara işgalinin 27 Ekim'de başlamasından bu yana yaralanan askerlerin sayısının ise 600'e yükseldiğini açıkladı. Gazze Şeridi'ndeki kara işgalinin başlamasından bu yana yaralanan terörist İsrail askerlerinden 135'inin durumunun ağır, 227'sinin orta derece, 238'inin ise hafif olduğu aktarıldı. Saldırılarda şimdiye kadar yaralanan terörist sayısının ise 1.687'ye ulaştığı ve bunlardan 263'ünün durumunun ağır olduğu kaydedildi.

TERÖRİSTLER, ŞUCAİYE'DE TUZAĞA DÜŞÜRÜLDÜ

Haaretz gazetesinin haberinde, öldürülen ordu üniformalı teröristler arasında bir albay, yarbay ve binbaşı ile 2 yüzbaşı ve bir çavuşun bulunduğu kaydedildi. Gazze Şeridi'nin kuzey doğusundaki merkeze yakın Şucaiye Mahallesi'nde ateş açılması üzerine İsrail askerlerinin bir binaya yaklaştığı, burada yoğun silah ateşi ve patlayıcılarla tuzağa düşürülerek yaralandıkları aktarıldı. Yaralı askerleri kurtarmaya giden iki birliğin de benzer biçimde tuzakta patlayıcı ve silah ateşiyle karşılaştığı belirtildi. Yakındaki tünellere kaçırılmasından korkulan askerlerin, hava ve topçu desteğiyle buradan çıkartıldığı paylaşıldı.

Evinizde Bayram Yaparken Gazze’yi Unutmayın Evinizde Bayram Yaparken Gazze’yi Unutmayın

7 EKİM'DE BAZI İSRAİLLİLER "DOST ATEŞİYLE" ÖLDÜ

Öte yandan İsrail'in Haaretz gazetesi, Gazze Şeridi sınırında 7 Ekim'deki olaylarda İsrailli bazı asker ve sivillerin "dost ateşiyle" öldüğünü yazdı. Haberde, İsrail askerlerinin 7 Ekim günü Gazze sınırındaki bölgelerde HAMAS'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan güya yüzlerce kişiyi katlettiği, ancak bunun yanında "sınırlı sayıda İsrailli asker ve sivilin dost ateşiyle" öldüğü ifade edildi.

(miill gazete)

Editör: Yusuf Yusmar