Gazze'deki Sağlık Bakanlığı İsrail işgal güçlerinin geçtiğimiz salı sabahından beri kesintisiz bir şekilde devam eden saldırılarında şehit edilenlerin sayısının 25'i, yaralananların sayısının ise 76'yı bulduğunu açıkladı. 

Filistinliler Soykırıma Rağmen Gazze’de Hayata Tutunmaya Çalışıyorlar Filistinliler Soykırıma Rağmen Gazze’de Hayata Tutunmaya Çalışıyorlar

Bakanlık şehit edilenler arasında 6 çocuk 2 yaşlının bulunduğunu dile getirdi. 

Şehit edilenlerin çoğunu Gazze şehrinde ikamet edenlerin oluşturduğu, bu şehirde oturanlardan 13 kişinin şehit edildiği, Hanyunus vilayetinde 6, Refah vilayetinde 5 kişinin şehit edildiği, 1 kişinin de Kuzey vilayeti ahalisinden olduğu belirtildi. 

Yaralılar arasında ise 24 çocuk, 13 kadın, 3 yaşlının bulunduğu, yaralılardan 3'ünün durumunun ağır, 27'sinin durumunun ise orta olduğu ifade edildi. 

İşgal güçlerinin bugün (11 Mayıs Perşembe) sabah Hamed sitesinde bir daireyi hedef alarak gerçekleştirdikleri katliamda 3 kişi şehit edilirken 7 kişi de yaralandı. 

Direniş güçleri ilk saldırıdan sonra 36 saatlik suskunluğun ardından dün öğleden sonra işgal güçlerine karşı Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezlerine yönelik füze ve top saldırılarını başlattı. Direnişin attığı füzelerden bazılarının Tel Aviv ve Yafa şehirlerine kadar ulaştığı haber verildi. 

"Özgürlerin İntikamı" adı verilen operasyon hakkında direniş güçleri ortak odası tarafından yapılan açıklamada, Filistinlilerin evlerinin hedef alındığı saldırıların kesinlikle karşılıksız kalmayacağı vurgulandı.