Şımarık İsrail'e Şok: Üç Ülke Birden Filistin Devletini Tanıyacak Şımarık İsrail'e Şok: Üç Ülke Birden Filistin Devletini Tanıyacak

Hacı Selman Hasan, Han Yunus’un batısında işgal ordusu tarafından yıkılan evinin kalıntılarına bakarken bu azim ve kararlılık dolu cümleleri mırıldandı.

Yaşadığı acıların ve çektiği sıkıntıların yüzünde oluşturduğu derin kırışıklıklar yetmiş yaşındaki Hacı Selman Hasan’ın direnişini kıramamıştı.

Bir yandan evinin enkazından kurtarabildiği eşyaları toplamaya çalışan yaşlı adam diğer yandan yüzünü gökyüzüne çevirerek “Hayatımızı mahvettiler, Allah da onların belasını versin” diye dua ediyordu.

Hacı Selman Hasan’ın yakınlarında duran 12 yaşındaki torunu Selman da evlerinin enkazına bakarken sanki işgal ordusu tarafından yıkılan bölgenin eski halini hayalinde canlandırıyor gibiydi.

Küçük Selman, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine, işgal güçlerinin evlerini ve oyuncaklarını, bisikletini, kütüphanesini ve kitaplarını, tüm hayallerini yıktığını söyledi ve ekledi:

“Bu azgınlık karşısında güçsüz düşmeyeceğiz. Onlardan korkmuyoruz. Onların silahları ve uçakları var. Amerika onların yanında. Fakat Allah bizimle.”

İşgal ordusu tarafından yerle bir edilen bölgede enkazdan eşya çıkarmaya çalışan Filistinliler ve uçaklara aldırmadan oynayan çocuklar işgalcilere “Bu topraklarda tek bir kimliğe yer var, iki kimliğe değil” mesajı veriyordu.