Direniş grupları ayrıca işgal ordusuna ait hedeflere ve Yahudi yerleşkelerine füze atmayı da sürdürüyor.

Hamas: Filistin İradesini Yok Sayan Planları Reddediyoruz Hamas: Filistin İradesini Yok Sayan Planları Reddediyoruz

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Gazze kentinde çeşitli silahların kullanıldığı şiddetli çatışmaların yaşandığını, benzeri görülmemiş hava saldırıları ve top atışları sebebiyle patlama seslerinin duyulduğunu söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, işgal ordusunun Gazze’de ilerlediği her noktada işgal güçleriyle direnişçiler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını, işgal ordusuna ait araçların patlatıldığını bildirdi.

Ebu Ubeyde, bugün öğleden sonra yaptığı açıklamada, direnişçilerin Gazze kentinin kuzeybatısında işgal ordusuna ait 3 aracı “Yasin 105” füzesiyle hedef aldıklarını söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusunun sivilleri hedef alan katliamlarına misilleme olarak Bi’r Es-Seb’a kentine bir dizi füze attı.

İşgal ordusuna ait bir alanı havan toplarıyla hedef El-Kassam Tugayları, Beyt Hanun’un kuzeyinde işgal ordusu askerlerinin sığındıkları bir binayı vurdu.

Kudüs Müfrezeleri direnişçilerin Tel El-Heva bölgesinde ve Eş-Şati Kampı’nda işgal güçleriyle çatıştığını ve Kissufim Yahudi Yerleşkesi’ne füze attığını açıklarken, Nasır Salahaddin Tugayları da Gazze kentinin kuzeybatısında işgal ordusu askerleriyle direnişçiler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi.

Editör: Yusuf Yusmar