Ebu Ubeyde, görüntülü kayıt üzerinden yaptığı açıklamada, "Direniş, gücünden bir şey kaybetmiş değildir ve çatışma alanında duruma hakimiyetini sürdürmektedir. Ne zaman ve hangi durumlarda çatışmayı kızıştıracağını, ne zaman ve ne şekilde darbe vuracağını da bilmektedir." ifadelerine yer verdi. 

Ebu Ubeyde açıklamasında ayrıca şöyle konuştu: "Bu işgalci düşmana karşı uzun süreli bir savaşa hazırlıklıyız. Bu seferki savaşın önemini ve gayemizin de büyüklüğünü bildiğimiz için hazırlığımızı da ona göre yaptık. Amacımız Kudüs'ü, Mescidi Aksa'yı savunmak ve oranın kirletilmesine karşılık vermek, siyonist düşmana işlediği suçların bedelini ödetmektir." 

Gazze Belediyesi: İşgalciler Merkezi Arşiv'i Yaktı, Binlerce Tarihi Belge Yok Oldu Gazze Belediyesi: İşgalciler Merkezi Arşiv'i Yaktı, Binlerce Tarihi Belge Yok Oldu

Ebu Ubeyde, siyonist düşmanın bu savaşta gerçekleştirdiği katliamlar ve işlediği suçlar karşısında ödeyeceği faturanın da çok ağır olacağını, direnişin bütün bu suçları ve katliamları karşılıksız bırakmayacağını vurguladı.