İslami Direniş Hareketi (Hamas) adına açıklama yapan Hazim Kasım, Filistin halkının direnişinin geniş bir alana yayılması karşısında işgal rejiminin kendi bileğini güçlendirmek amacıyla direniş liderlerine yönelik suikast politikasını yeniden başlatma yönünde tehditlerde bulunmasının kendisine de ağır maliyetinin olacağını, direnişin böyle bir uygulamaya çok sert karşılıklarının olacağını, bu tür tehditlerin Filistin halkının direnişini durduramayacağını, Filistin halkının bu tür tehditlerden korkmayarak bütün alanlarda mücadelesini sürdüreceğini vurguladı. 

İşgalci İsrail’in Alçakça Saldırılarının 220. Günü Bilançosu İşgalci İsrail’in Alçakça Saldırılarının 220. Günü Bilançosu

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) de konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak Filistin halkının tek seçeneğinin direniş olduğunu, işgal rejiminin suikastlarına da çok sert karşılıklar vereceğini dile getirdi. 

FHKC açıklamasında işgal rejiminin bu tehditlerinin onun düşmanca tutumundan ve terörist karakterinden kaynaklandığını, onun aslında bu tür tehditler yoluyla kendi içindeki krizini dışarı taşımayı hedeflediğini vurguladı. 

Mücahitler Tugayları'nın askeri sözcüsü de konuyla ilgili açıklama yaparak işgal rejiminin suikastlarına Filistin direnişinin kesinlikle sessiz kalmayacağı uyarısında bulundu.