Umutsuzluk mu, asla! Müslüman'a umutsuzluk yakışmaz... Bayram ettik!

Endonezya'dan Fas'a, Rusya'dan Doğu Türkistan'a, Çeçenistan'dan Nijerya'ya, Bosna Hersek'ten Moro'ya kadar yüz milyonlarca Müslüman, bayram namazında kıyama durdu; kardeşlik ve sevgi iklimi oluşturdu.

BAYRAM, NEŞE VE GÜZELLİKLERLE GELDİ

Doğu Türkistanlı Müslümanlar, 6 yıllık yasağın ardından toplu halde bayram namazı kılmanın feyzini yaşarken, Filistinli çocuklar, bayram namazının hemen ardından Gazze Şeridi'nde eğlence alanlarına koşarak mübarek Ramazan Bayramı'nın neşesini ve güzelliğini yaşadılar. Ramazan Bayramı yalnızca İslam aleminde değil, Batı ülkelerinde de güzellikleri beraberinde getirdi. Rusya, Kanada, Almanya, Belçika, Fransa'da Müslümanlar ülkelerin en büyük camilerinde ve meydanlarında toplanarak bayram namazını eda etti. Bayrama kavuşmanın coşkusuyla canıgönülden salavat-ı şerifeler getiren Müslümanlar, bir sonraki bayrama kavuşabilmenin umuduyla Rabbimize dualar ettiler.

İNSANİ YARDIMLARLA MAZLUMLARIN VE MUHTAÇLARIN YÜZLERİ GÜLDÜ

Müslümanların zekat, fitre ve sadakalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışmalar yürüten çok sayıda insani yardım kuruluşu da bu bayramda dünyanın dört bir yanında faaliyet halindeydi. Afrika'da, Balkanlar'da, Asya'da, Amerika kıtasında on binlerce çocuk, bayramlık elbise ve bayram harçlığı sevinci yaşarken muhtaç aileler de kendilerine ulaştırılan yardımlarla mutlu bir bayram geçirdi.

MUAZZAM İSLAM KARDEŞLİĞİ

Mübarek Ramazan Bayramı'nın Müslümanların yüreklerine nakşettiği manevi atmosfer; Filistin, Keşmir, Arakan, Doğu Türkistan, Suriye, Yemen gibi işgal altındaki ve savaş ortamındaki İslam yurtlarına yeni bir diriliş umudu oldu.

Türkiye, Malezya, Suudi Arabistan, İran, Sudan, Türkmenistan, Pakistan, Bangladeş ve daha nice İslam ülkesindeki müminler, bayram namazlarında omuz omuza, yürek yüreğe uzandıkları rükû ve secdelerle muazzam bir İslam kardeşliği tablosu sundular.

milli gazete

İsrail İstihbaratının İncelenmesi; 7 Ekim Olayı İsrail İstihbaratının İncelenmesi; 7 Ekim Olayı