İşgal rejimi dün akşam Filistinli 24 kadın ve 15 çocuk toplam 39 esiri Beytunya beldesindeki Ofer askeri cezaevinden ve Kudüs’teki El-Meskubiyye Gözaltı Merkezi’nden serbest bıraktı.

Kızılhaç’a ait iki otobüs ve iki otomobil serbest bırakılan bir grup esiri Ofer Cezaevi’nden Beytunya Belediyesi’ne naklederken, El-Meskubiyye’den serbest bırakılan Kudüslü 9 esir ise aileleri tarafından karşılandı.

Filistin Kızılay Derneği, Beytunya’da serbest bırakılan bir çocuğun serbest bırakılmadan önce işgal güçleri tarafından darp edildiği için elinde kırık olduğunu ve Kızılay ekiplerinin yaralı çocuğu Ramallah’taki Filistin Tıp Merkezi’ne götürdüğünü bildirdi.

İşgal güçlerinin dün akşam Ofer Cezaevi önünde esirlerin serbest bırakılmasını bekleyen Filistinlilere saldırması üzerine iki çocuk, bir genç ve bir kameraman yaralandı.

Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması! Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması!

Filistinli esirlerin ailelerine kavuştukları anlarda Hamas ve İzzeddin El-Kassam Tugayları lehine sloganlar atıldı.

Esirler Enformasyon Ofisi, işgal güçlerinin Kudüs’ün güneyindeki Cebel El-Mukebber beldesi sakini iki kadın esirin serbest bırakılmasından önce beldeye baskın düzenlediğini ifade etti.

Kudüs’ün Beyt Hanina beldesinde işgal polisinin serbest bırakılacak kadın esirin ailesinin evinden tatlıları çaldığını belirten Esirler Enformasyon Ofisi, işgal güçlerinin esirlerin özgürlüğe kavuşmalarının kutlanmasını engellemeye çalıştığına dikkat çekti.

Editör: Yusuf Yusmar