İşgalci İsrail güçlerinin Filistin’de başlattığı vahşete karşı Memur-Sen öncülüğünde AGD, Hak-İş, İHH, TÜGVA, Cihannüma ve ÖNDER birlikteliğinde ‘Soykırıma hayır! Filistin’e destek Siyonizm’e lanet’ mitingi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen mitinge katılan vatandaşlar işgalci Siyonist İsrail’e karşı sloganlar atarak Filistin’e desteklerini dile getirdi.

İŞLEMEDİKLERİ SAVAŞ SUÇU, İNSANLIK SUÇU KALMADI

Gazze’de yaşayan insanların Katil İsrail’in saldırıları altında yok edildiğine dikkat çeken Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, İsrail’in kadın çocuk demeden saldırdığını ve öldürdüğüne vurgu yaparak, “Şuana kadar 2 bin 500’ü aşkın şehidimiz var bu şehitlerimizin 800’ü aşkını çocuklardan oluşuyor. 500’ü aşkını kadınlardan oluşuyor. Tarih insanımızın mücadelesini yazacaktır. İşlemedikleri bir savaş suçu kalmadı, insanlık suçu kalmadı ve buna rağmen durmuyorlar ve saldırmaya devam ediyorlar. Batı tüm bunlara rağmen bu açık işgale açıkça destek veriyor. Batı, 16 yıldır abluka altında olan Gazze’mize saldırmak için her imkanını seferber ediyor. Peki bu çifte standart değil midir? İslam Dünyasının bu çetelerin Mescid-i Aksa’ya girmesini önlemek için somut adımlar atması gerekmektedir” ifadelerin kullandı.

FİLİSTİN’DE SARSILMAYAN, YIKILMAYAN BİR DİRENİŞ VAR

Tarihin en büyük soykırımlarından birisinin yaşandığına dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İsrail’in 75 yıldır Filistin’de soykırım yaptığını belirterek, “Yerleşimci çeteler her gün Filistinlilerin evlerini mallarını gasp ediyor. 16 yıldır boykot altındaki Gazze’de 2 buçuk milyon insan zindan hayatı yaşıyor, ama Filistin’de sarsılmayan, yıkılmayan bir iman, bir direniş var, O iman 75 yıldır tarihin en şanlı, en uzun kahramanlık destanını yazıyor. Aksa Tufanı bu destanın yeni bir sayfasıdır. Birileri bu destana kara çalmak için terör yaftası vuruyor. Vursun! Hakikati görmek isteyen için gerçekler ortada” diye konuştu.

FİLİSTİNLİLERİN DİRENİŞİ SUÇ DEĞİL, ONURLU DURUŞ VE MEŞRU MÜDAFADIR

Filistin’de yaşananlara karşı bir kesimin Filistinlileri sorumlu tutmaya çalıştığını hatırlatan Yalçın, sorumluların Siyonistlerin 1898’den itibaren uygulamaya koyduğu plana bakması gerektiğini belirterek, “Eğer dünya terörist arıyorsa İsrail’e, suçlu arıyorsa işgalcilere, suç ortağı arıyorsa Emperyalistlere baksın! Katil de orada, terörist de, terörizm de. Bu katil sürüsü; 8 milyon Filistinliyi yurtlarından çıkarmış, Evlerine topraklarına el koymuş, Namuslarını haysiyetlerini hedef almıştır. Filistinlilerin direnişi suç değil, onurlu bir duruş ve meşru müdafaadır. Onlar Emperyalizme Siyonizm’e çıplak elleriyle direnen kahramanlardır. Filistinlilerin direnişi suç değil, onurlu bir duruş ve meşru müdafaadır. Onlar Emperyalizme Siyonizm’e çıplak elleriyle direnen kahramanlardır” dedi.

DÜNYA’DAN BİR SES BEKLİYORUZ

İsrail’in Filistin’e karşı uyguladığı ambargoya dikkat çeken Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, uluslararası kuruluşlara seslenerek, “Bugün Filistin’de ekmek yok, su yok, ekmek yok Filistin’de artık nefes alacak hava yok. Filistin’de artık, tanklar var. Kan var. Ana kucağında olması gereken çocukların cenazeleri var. Siyonist devlet Hitleri bile aratmayacak bir katliama girişti. Uluslararası hukuk yok sayılıyor, Siyonist devlet İsrail bütün dünyanın gözü önünde katliamlarına devam ediyor. Dünya’da İsrail’e karşı çaresiz değiliz. BM Güvenlik Konseyinin harekete geçmesini, NATO, AB, İslam Konferansı Örgütü ve Arap Birliği gibi uluslararası mekanizmaların bu kirli oyuna artık 'dur' demesini istiyoruz. Açık bir savaş suçu işleyen İsrail'e karşı insanlıktan ses bekliyoruz. Filistin’e insani yardımların önünün açılmasını istiyoruz. Olmazsa da Mavi Marmaraların yeni seferlere hazırlanmasını ve yola çıkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DÜNYANIN EN UZUN İŞGALİ SÜRÜYOR

Siyonistlerin yıllardır 1940’larda yaşadıkları zulmü anlattıkları filmleri ve kitapları dünyaya servis ettiğine dikkat çeken ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Demet Tezcan, Hitlerin bugün Filistin’de saldıran Siyonistlerin bedenlerinde yaşadığını belirterek, “Siyonistler Filistinlileri katlediyor. Dünyanın en uzun işgali sürüyor. 70 küsur yıldır sürdürülen bir işgal devam ediyor. İşgal tarihi boyunca Filistinlilerin arazilerine, evlerine el konuldu. Gençleri öldürüldü, yaşlıları tutsak edildi. Biz susarsak herkes unutur, ekranlardan kardeşlerimizin ölümünü kabullenmeyelim, meydanlarda slogan atıp unutmayalım” dedi.

HAMAS GENÇLERİ FİLİSTİN DİRENİŞİNİN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTERDİ

Aksa Tufanı operasyonu ile birlikte Gazze’de ki gençlerin büyük bir zafer elde ettiğine dikkat çeken İHH Genel Başkan Vekili Hüseyin Oruç, kazanılan zaferin tamamen Gazze’nin gençlerine ait olduğunu belirterek, “Geçen cumartesi Filistinli kardeşlerimizin tamamı büyük bir zafer kazandı. Bu amasız, fakatsız Gazze’nin gençlerine ait bir zafer. Hamas gençleri Filistin direnişinin neler yapabileceğini gösterdi. Ne olur bu zaferin yanına ama, fakat eklemeyin. Bu zaferi elde edenler, Siyonistlerin neler yapabileceğini çok iyi biliyorlar. Bu direnişin yanına hiçbir soru işareti bırakmadan mücadeleye destek olacağız. İzzettin El Kassam Tugayının komutanı eldeki imkanlarının yüzde 1’inin bile kullanılmadığını belirterek İsrail’in sürprize hazırlıklı olması gerektiğine dikkat çekti. Bizde buradan onlara destek olacağız” ifadelerini kullandı.

BUGÜNE KADAR TEPKİ EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİK, ŞİMDİ FETİH İÇİN TOPLANDIK

İşgalci İsrail’in Filistin’i işgal ettiği 1948’den bugüne yıllardır birçok eylem gerçekleştirdiklerini hatırlatan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, bugün farklı bir eylem gerçekleştirildiğini belirterek, “1948’den bugüne Siyonist İsrail saldırdıktan sonra onların zalimlerine karşı toplandık bu sefer durum bundan farklı şimdiye kadar yaptıklarımız bir tepki eylemiydi şimdi fetih için toplanmış olduk. Gazze’de yaşananlara, yaşanan zulümlere hep beraber üzülüyoruz ancak şu anda sevinecek bir dönemdeyiz” ifadelerini kullandı.

BİZİM İNANCIMIZIN ÖYLE BİR HUKUKU SİZLERİN BARIŞ HUKUKUNDAN DAHA ŞEFKATLİDİR

Bazı kişilerin Filistin’in mücadelesine yönelik karalama çalışmalarına dikkat çeken Turhan, Hamas’ın bu mücadeleyi 2 yıldır planladığını hatırlatarak, “Biz şunu çok iyi biliyoruz 1948’den bugüne asıl kan dökenler Siyonist İsraillilerin kendileridir. Kardeşlerimiz, en güzel uygulamaları ortaya koyuyorlar. Şuanda Gazze’de tutuklu olan işgalci Siyonistlerin içerisinde Müslüman olanlar var bunu saklamaya çalışıyorlar. Bizler Müslümanız, inanan insanlarız. Biz savaşların hukukunu Mekke’nin fethini gerçekleştiren Efendimizden öğreniriz. Bizim inancımızın öyle bir hukuku vardır ki sizlerin barış hukukundan daha şefkatlidir” diye konuştu.

Yine Konya, Yine Kudüs Yürüyüşü Yine Konya, Yine Kudüs Yürüyüşü

İSRAİL’İN SALDIRILARINA KARŞI ORTAK TEPKİ VE ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI YAPILDI

Miting kapsamında konuşma gerçekleştiren TÜGVA Ankara İl Temsilcisi İsmail Yeğin, İsrail’in çocuk, kadın yaşlı demeden saldırdığına dikkat çekerken, “Ümmeti Muhammed’in bu zulme engel olmak için her türlü kaynağı var.” dedi.

Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akça ise Türkiye’nin Filistin’e ve gönül bağı olan ülkelere sırtını dönemeyeceğine vurgu yaparak, “İsrail’in bu saldırılarına ülkemizdeki tüm kesimlerin aynı şekilde tepki göstermesi elzemdir” ifadelerini kullandı.