İçlerinde İslam aleminin ileri gelen alimlerinden Muhammed Hasan Ed-Dudu ve Gazze'deki Filistinli Alimler Heyeti Başkanı Mervan Ebu Ras'ın da yer aldığı 100'den fazla ilim adamı, siyonist vahşetin Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarının önünün kesilmesi için Aksa'nın ve Gazze'nin Çağrısı başlığı altında bir bildiri yayınladı. 

Bildiride Gazze'deki direnişe ve onun işgalci siyonistlerin saldırılarına karşı verdiği mücadeleye destek verilmesinin zorunluluğu ve önemi üzerinde duruldu. Bu direnişin, siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa'ya ve tüm Filistin halkına yönelik saldırılarını bertaraf etmek amacıyla sürdürdüğü mücadelenin mukaddes bir cihad olduğu ve İslam uğrunda çalışmanın zirve noktası olduğu vurgulandı. 

Bildiride Gazze için genel seferberlik düzenlenmesine fırsat verilmesi, bu amaçla sınırların açılması, mücahitlerin girmesine imkan tanınması, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olunması, özellikle de Refah sınır kapısının açılması gerektiği, bu kapının bölge için bir hayat damarı niteliği taşıdığı ve hiçbir şekilde kapatılmasına müsaade edilmemesi gerektiği ifade edildi. 

Evinizde Bayram Yaparken Gazze’yi Unutmayın Evinizde Bayram Yaparken Gazze’yi Unutmayın

Bildiride sınırların ve kapıların kapatılmasının Allah'a ve peygamberine ihanet hükmünde olduğuna dikkat çekildi. 

Bildiride Filistin topraklarındaki yahudi yerleşimcilerin işgalci hükmünde olduğu, onların sivil olarak tanımlanmasının yanlış olduğu çünkü işgalci ile sivil sıfatının birbirine tam tenakuz teşkil ettiği hatırlatıldı.

Editör: Yusuf Yusmar