Biden diktatörlüğünün baskılarına direnen ve tehditlerine aldırış etmeyen 44 üniversite ve fakültede öğrencilerin Gazze'deki soykırımı protesto ve Filistin halkına destek gösterilerinin sürdüğü belirtiliyor. 

ABD'deki öğrenci hareketi birçok üniversitenin kampüs alanına çadır kurarak siyonist vahşeti protesto gösterileri düzenlemeye devam ediyor. Öğrenciler buralarda sürdürdükleri eylemleriyle hem siyonist vahşete sınırsız destek veren Biden diktatörlüğüne mesaj vermeye hem de Filistin halkının davasının haklılığı konusunda ABD toplumunu bilinçlendirmeye çalışıyor.

Öğrenci hareketi işgal devletindeki yatırımlarını çekmeleri için ABD yönetimine ve destekçi firmalara baskı yapmaya çalışıyorlar. Aynı zamanda Amerikan üniversitelerinin Filistin halkına yönelik toplu katliamlar gerçekleştiren İsrail'in üniversiteleriyle işbirliğine son vermelerini istiyor. 

Diğer yandan öğrenci hareketinin yayılmasının siyonist işgal rejimine yönelik duyarlılığın daha da artmasına sebep olacağından endişe eden Biden diktatörlüğü de polis şiddetini artırmaya çalışıyor. Dün Amerikan polisleri bazı üniversitelere baskınlar düzenleyerek göstericilere lastik mermilerle ve göz yaşartıcı gaz bombalarıyla saldırırken birçok öğrenciyi ve onlara destek veren bazı öğretim görevlilerini tutukladılar.

İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi! İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi!

Bazı önemli profesörlerin ABD dikta rejiminin polisleri tarafından çirkin bir şekilde gözaltına alınmasının videolarının sosyal medyada yayınlanması tepkilerin daha da artmasına neden oldu.