Bayrampaşa’da bir evde hunharca katledilmiş halde bulunan Milli Gazete yazarı ve Ravza Yayınları kurucusu Mustafa Kasadar Hocaefendi’nın 19 yaşındaki oğlu Muhammed Nuh Kasadar için bugün cuma namazına müteakip Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. 

Muhammed Nuh Kasadar’ın babası Mustafa Kasadar Hocaefendi, ağabeyi Ömer Faruk Kasadar ve amcası Mehmet Kasadar cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul etti. Kasadar’ın kız kardeşleri tabut başında gözyaşı döktü.

Cenaze törenine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın, GİK Üyeleri Dr. Abdullah Sevim, Mustafa İriş, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, AGD İstanbul İl Başkanı Mehmet Yaroğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı İslam İnce, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, Cansuyu Genel Başkanı Mustafa Köylü, TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve ailenin dostları katıldı.

Kasadar’ın cenazesi Fatih Camii’nde cuma namazı sonrası kılındı.

Merhumun cenazesi için tezkiye konuşmasını Dr. Abdullah Sevim yaptı.

Muhammed Nuh Kasadar cenaze namazının ardından Eyüpsultan Necatibey Mezarlığı’nda dualarla toprağa verildi. 

Taziyeler defin sonrası Neslişah Kültür Merkezi'nde kabul edilmeye başlandı. 

Yine Konya, Yine Kudüs Yürüyüşü Yine Konya, Yine Kudüs Yürüyüşü

Cenaze töreni öncesi konuşan Mustafa Kasadar Hocaefendi, şunları söyledi:

“Bugün 19 yaşında fiziği ve kalbiyle altın kalpli bir oğlumu toprağın altına gönderiyoruz. Biz Müslümanız, kadere iman etmişiz. 19 yaşında Allah kendine bu kadar ömür takdir etmiş. Buna üzüntümüz yok. Allah’a teslim olmuşuz. Bizi üzen hunharca öldürülmesidir. 

“OĞLUMUN KATİLİ DE BÖYLE BİRİSİ”

Kalp krizi, beyin kanamasıyla gitseydi yapacağımız birşey yoktu. Allah'tan geldi teslim olduk. Burada bizi üzen yapılan muameledir. Medyada, basında, bugün sunulan sosyal hayat kısa yoldan para kazanmaktır. Uyuşturucu müptelası gibi olma sebepler insanları katil yapıyor. Oğlumun katili de böyle birisi.

“BU ORTAMLARI SAĞLAYANLAR ÇOCUĞUMUN KATİLİDİR”

Borç bataklığına batmış, uyuşturucuya bulaşmış, hayattan ümidini kesmiş birisi tarafından katledildi. Bu ortamları sağlayanlar aynı zamanda çocuğumun katilidir. Bunu söylüyorum, başka birşey yok. Çocuğum adına kalbim rahat, şehit olarak gittiğine inanıyorum. Peygamberimizin bize müjdesidir. Bizim üzüntümüz, muameledir. Çocuğumuzun cenazesini bir bütün olarak alamadık.”

Editör: Yusuf Yusmar