Söylem Yetmez Eylem Gerek!

Amerika Başkanı Joe Biden'ın sözde Ermeni soykırımı hakkında yapmış olduğu iftira dolu skandal açıklamanın yankıları sürerken Türkiye’den ABD’ye beklenen yanıt henüz gelmedi.

Normalleşme Ümmete Kaybettirir, Fitneye Aracı Olma Kardaş!

Azerbaycan’ın, Türkiye ile Siyonist İsrail arasında arabulucu olma ısrarı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev’in ‘hazırız’ mesajıyla daha da netleşti.

Unutturulan Zafer; Kut'ül Amare

Osmanlı Devleti'nin İngiliz kuvvetleri ve müttefiklerine karşı kazandığı Kut-ül Amare zaferinin 105. yıl dönümü.

Mısır'dan Sonra Suudi Arabistan'la da Normalleşme Adımları Atılıyor

Türkiye, Mısır'ın ardından Suudi Arabistan ile de ilişkileri iyileştirme yönünde adımlar atıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye’nin, Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı’nın 2018’de İstanbul’da öldürülmesinin ardından gerginleşen ilişkileri iyileştirmek istediğini söyledi.

"Ermeni Soykırımı İddialarında Müslümanların Dağınıklığından Cesaret Alıyorlar"

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç, Ermeni Soykırımı iddialarına yönelik bir açıklama yayınladı. Karakoç, "I. Dünya Savaşı'nda her türlü soykırıma uğramış biz Müslümanları yüzyıl sonra hala soykırımı yapmakla suçluyorlar. Bu cesareti Müslümanların dağınıklığından alıyorlar'' dedi.

Çavuşoğlu: Mısır Aleyhine Aşırı Söylem İçinde Olanları Uyardık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’de bazı Mısırlı muhalifler olduğunu ancak normalleşme adımları atmadan önce Mısır aleyhine aşırı söylem içinde olanlara gerekli uyarıları yaptıklarını bildirdi.

Amerika Türkiye ile F-35 Programını Durdurdu

Amerika Savunma Bakanlığının (Pentagon), Türkiye'nin F-35 programından resmi olarak çıkarıldığına ilişkin Ankara'ya bildirimde bulunduğu belirtildi. Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alması nedeniyle ABD yaptırım kararı almıştı.

Kabine Değişti; Bakanlık Sayısı 17'ye Çıktı

Türkiye'de uzun süredir gündemde olan kabine değişikliği gece yarısı yayımlanan kararname ile yapıldı. Aile şirketinden bakanlığına yaptığı dezenfektan satışıyla gündem olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilirken, yerine AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş atandı.

KKTC’de Kur’an Kurslarının Kapatılma Kararına Tepki Yağdı

KKTC'de Anayasa Mahkemesi, Laiklik ilkesiyle ters düştüğünü gerekçe göstererek Kur'an kurslarının kapatılması yönünde karar aldı. Türkiye karara sert tepki gösterirken, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Kapanma gibi bir durum asla olamaz” dedi.

Çavuşoğlu: Türkiye'den Bir Heyet Mısır'a Gidecek

Türkiye Mısır ilişkilerinde yeni dönem başlıyor. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Mısır Türkiye'den bir heyeti davet etti. Mayıs başında bir heyet Mısır'a gidecek" dedi.

70 yıllık Plan İçin Emperyalist Uyarı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) bünyesindeki Uluslararası Strateji Araştırma Merkezi (UGSAM) bülteninde bağımsızlık yolunda önemli bir aşamayı geride bırakan Moro’ya ait bilgiler yer aldı.

Vicdan Sahipleri Sessiz Kalmamalı

Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği ve Doğu Türkistan İnsan Hakları İzleme Derneği’nin organizasyonu ile “Yalanın Gölgesinde Soykırım” başlıklı bir basın toplantısı düzenlendi.

Yeni Yasaklar Hangi saatlerde, Nasıl Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de artan koronavirüs vakalarının ele alındığı kabine toplantısı sonrası, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz" dedi. Yasaklara ilişkin detaylar, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 şehrin valiliklerine gönderildi.

Türkiye-Libya Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi'nin İlk Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Libya'ya verdiğimiz destek, Trablus'un düşmesini önlemiş, yeni katliamların önüne geçmiş ve ateşkesi sağlamıştır" dedi.

Rusya Gerilim Yaşayan Ukrayna'nın Devlet Başkanı Vladimir Zelenski Türkiye'ye Geldi

Ukrayna'nın NATO üyeliği, ülkenin doğusundaki Donbas bölgesinde artan gerilim ve Rusya ile yaşanan krizin gölgesinde Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski Türkiye'ye geldi.

D-8 Reçete... "Üretime Ağırlık Vermek Mecburiyetindeyiz"

10’uncu Liderler Zirvesi’nde, içinde bulunduğumuz ekonomik krizden siyasal krizlere birçok sorunun çözümünün D-8’in daha aktif olarak hayata geçirilmesiyle mümkün olacağı vurgulandı.

D-8'in Dönem Başkanlığı Bangladeş'e Geçti: 10 Yıllık Yol Haritası Belirlendi

Türkiye, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 1997 yılında başbakan olduğu dönemde kurulan D-8'in dönem başkanlığını Bangladeş'e devretti. D-8 Teşkilatını daha güçlü hale getirmeyi hedefleyen 'D-8 10 Yıllık Yol Haritası' da kabul edildi.

Wang Yi ile Çak Beşlik! Erdoğan'ın 'One Minute' Sözü Kıymetini Yitirdi

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi'nin Türkiye ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 'çak beşlik' fotoğrafına tepkiler büyüyor. Tümtürk, "One minute" sözü kıymetini yitirdi.

Türkiye Dar Bir Alana Hapsedilmek İsteniyor

Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı cephenin önde gelen aktörlerinden olan GKRY atmış olduğu illegal adımlarla ülkemizin dar bir alana hapsolmasını amaçlıyor.

Doğu Türkistan Meclis Başkanı Evden Çıkmaması İçin Gözetim Altına Alındı

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’nin Ankara ziyareti öncesinde Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk, Kayseri’de evinde gözetim altına alındı.

Uygurlar Wang Yi'nin Türkiye Ziyaretini Protesto Etti

İstanbul’da yaşayan Uygurlar, Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi'nin Ankara ziyareti nedeniyle Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenledi.

NATO: Başka Hiçbir Müttefik Türkiye Kadar Mülteciyi Barındırmıyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin önemli bir müttefik olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye sınırı bulunuyor ve uluslararası terörle mücadelede önemli bir rolü bulunuyor. Başka hiçbir müttefik Türkiye kadar mülteciyi barındırmıyor" dedi.

Avrupa, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden Rahatsızmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararnamesinden saatler sonra Avrupa Konseyi konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Komisyon rahatsızlığını dile getirdi.

Erdoğan Bloomberg'e Yazdı! Suriye'de Barış Ankara'dan Geçiyor

Suriye iç savaşının 11. yılına girildi. Suriye savaşının yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg'e makale yazdı. Erdoğan, "Batı bu sorunu çözmeli" dedi.

Doğu Akdeniz’de Kritik Gelişmeler...

Türkiye'yi yakından ilgilendiren Doğu Akdeniz'de son derece kritik gelişmeler yaşanıyor.

Çavuşoğlu: Mısır İle Diplomatik Temaslarımız Başladı

Türkiye'nin Mısır ile yakın ilişkilere dönme konusundaki beklenen açıklama Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan geldi. "Diplomatik düzeyde temaslarımız başladı" diyen Çavuşoğlu, İsrail, Suudi Arabistan ve BAE için de önemli açıklamalarda bulundu.