Mısır'da yönetim erkini elinde bulunduran Abdulfettah Es-Sisi'nin etkisindeki Mısır yargısı adalet duygusunu katletmeye devam ediyor. 25 yaşındaki Motaz Hassan, Eski İskenderiye güvenlik müdürüne suikast girişiminde bulunduğu iddiasıyla yargılanmıştı. Mahkeme tarafından idam cezasına çarptırılan Motaz Hassan'ın iki gün önce idam edildiği açıklandı.

Libya'da Milis Grupları Yıllar Sonra Başkent Trablus'tan Ayrılmayı Kabul Etti Libya'da Milis Grupları Yıllar Sonra Başkent Trablus'tan Ayrılmayı Kabul Etti

12 KİŞİ DAHA İDAM EDİLEBİLİR

Mısır'da geçtiğimiz süreçte Yargıtay, Rabiat'ul Adeviyye Meydanı'ndaki darbe karşıtı protestolarla ilgili davada nihai kararı vermişti. Buna göre aralarında Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ile Müslüman Kardeşler (İhvan) liderlerinden Safvet Hicazi'nin de olduğu 12 kişi hakkında daha önce verilen idam cezası onanmıştı. İki gün önce idam edilen Motaz Hassan'ın bu 12 kişinin dışında olduğu öğrenilirken 12 kişinin idamının her an gerçekleştirilebileceği ifade ediliyor.