Filistinli 11 Esir İşgal Rejimi Zindanlarında Açlık Grevine Başladı

Filistinli Esir Kulübü, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli 11 esirin idari hapis cezalarını ve herhangi bir suçlama yapılmadan esir tutulmalarını protesto için açlık grevi yaptığını bildirdi.

Siyonist İsrail'le El Ele! Resmen İsrail'de Büyükelçilik Açtı

Siyonist İsrail'le normalleşmede sınır tanımayan Birleşik Arap Emirlikleri BAE, Tel Aviv'de büyükelçilik açtı.

İşgalci Yahudiler Aksa'yı Bastı! 1 Kişi Yaralandı 12 Kişi Gözaltında

Siyonist İsrail güçlerinin eşliğinde 170'i aşkın işgalci Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Siyonist İsrail'in Batı Şeria'da yaptığı saldırılarda 1 kişi yaralandı 12 kişi gözaltında.

Tapınak Grupları’ndan Baskın Hazırlığı

İşgalcilerin, Tapınak Grupları’nın öncülüğünde Mescid-i Aksa’ya geniş çaplı bir baskında bulunma hazırlığında olduğu aktarıldı.

Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Destansı Direniş

1948 yılında gerçekleşen Nakba yani “Büyük Felaket” ile evlerinden sürgün edilerek Şeyh Cerrah Mahallesi’ne yerleşmek zorunda kalan Filistinliler, burada da İsrail zulmünden kurtulamadı.

Irak'taki ABD Üsleri Bombalı Saldırıların Hedefinde

Erbil havalimanı yakınındaki ABD konsolosluğunun İHA'larla hedef alınmasından kısa süre sonra, Ayn el Esed üssü de yaklaşık 14 roketin fırlatıldığı saldırılara maruz kaldı.

Siyonist İsrail, Filistinlilere Ait Yerleşkeleri Yıkmayı Sürdürüyor

İsrail işgal yetkilileri, buldozerler eşliğinde bu sabah baskın düzenlediği kuzey Ürdün Vadisi'ndeki Humsa Harabeleri’nde Filistinlilere ait tesisleri yıktı.

Avrupa Birliği: İsrail’in Yerleşim, Tehcir ve Ev Yıkımı Politikaları Yasa Dışıdır

Avrupa Birliği (AB), işgalci İsrail makamlarının, Filistin halkına ve topraklarına yönelik yürüttüğü Yahudi yerleşim alanlarını genişletme, zorunlu tehcir, tahliyeler, yıkım ve evlere el konulması gibi tek taraflı adımlarının uluslararası hukuka göre yasa dışı kabul edildiğini bildirdi.

Muzaffer Komutan Selahaddin Eyyubi ve Hıttin Zaferi

Filistin’in özgürlüğüne giden, Kudüs’ün zafer yolunu açan savaş: Hıttin. Muzaffer Komutan Selahaddin, mübarek beldeyi fethetmeden önce Hıttin dağındandaki haçı indirerek, düşman ordusunu darmadağın ediyordu.

Lübnan Karanlığa Gömüldü, Ekonomik Kriz Büyüyor

Lübnan’da günde 20 saate varan uzun süreli elektrik kesintileri yaşanmaya başladı. Ekonomik krizin giderek büyüdüğü Lübnan’da halk, elektrik kesintileri ve ekonomik krizin Lübnan İç Savaşı sırasında yaşananlardan daha kötü olduğunu söylüyor.

ABD’nin Irak'tan Çekilmek için Süre Talep Etmesi Tartışmaya Neden Oldu

Irak’taki Nuceba Hareketi Sözcüsü Nasr eş-Şammari, ABD’nin arabulucular yoluyla gayri resmi olarak Irak'tan çekilme sürecini tamamlamak için süre istediğini açıklarken, resmi bir kaynak bunun olma olasılığını reddetti. Kaynak açıklamasında, “Irak'tan çekilme sürecine ilişkin program Washington ve Bağdat arasındaki stratejik diyaloga göre planlandı. Buna göre yaklaşık 2 bin 700 ABD askeri geri çekildi” dedi.

Salih el-Aruri Hamas’ın Batı Şeria Teşkilatı Başkanı Seçildi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Şeria Teşkilatı Seçim Komitesi, dün akşam yaptığı açıklamada, hareketin liderliğinin ve şura konseyinin Salih el-Aruri’yi 2021/2025 dönemi için Batı Şeria Teşkilatı Başkanı seçtiğini ilan etti.

İnsan Hakları Gözlemevi: Gazzeli Çocukların Yüzde 91'i Psikolojik Travma Yaşıyor

Merkezi Cenevre'de bulunan Avrupa Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, Gazze Şeridi'ndeki çocukların yüzde 91'inin, işgalci İsrail'in Gazze’ye yönelik son barbar saldırılarından sonra psikolojik travma yaşadığını belirtti.

Muna el-Kurd: Zulüm, Baskı Ve Siyasi Tutuklamalara Sessiz Kalmayın

Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesindeki İsrail işgalini dünyaya duyuran Filistinli aktivisti Muna el-Kurd, adaletsizlik, zulüm, özgürlüklerin bastırılması ve siyasi tutuklamalar karşısında sessiz kalınmaması gerektiğini vurgularken, tüm saldırıların belgelenmesi ve dünyaya servis edilmesi gerektiğini belirtti.

ABD Kongresi'nden Hamas’ın Mali Kaynaklarını Kontrol Etme Hamlesi

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in Washington’ı ziyareti ve bazı Kongre üyeleriyle yaptığı görüşme, ABD Kongresi'nde Hamas'a yönelik baskıyı artırma ve mali kaynaklarını kontrol etme çağrısı yapan bir kampanya dalgasıyla eşzamanlı gerçekleşti.

ABD’nin Irak’taki Saldırıları İran Yapımı Drone Saldırılarının Ardından Geldi

Irak’taki bazı ABD askeri bölgelerine insansız hava araçlarıyla gerçekleştirilen bir dizi saldırının ardından ABD Başkanı Joe Biden, Irak- Suriye sınırında İran’a yakın gruplara ait bölgelere hava saldırısı başlatma kararı aldı. Amerikalı yetkililer, bu araçların ABD gözetimi ve savunmasından kaçabildiğini aktardı.

İsmail Heniyye Lübnan'da Üst Düzey Görüşmeler Gerçekleştirdi

Fas ve Moritanya ziyaretlerinin ardından Lübnan'a geçen Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki heyet, Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile görüştü. Hamas heyeti, Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri ve Başbakan Hassan Diyab'ı da ziyaret etti.

Amerika Yine Suriye Ve Irak'ı Bombaladı!

Amerika'nın Müslümanların yaşadığı ülkelere yönelik rastgele bombardımanları devam ediyor! Amerikan ordusu, Irak ve Suriye topraklarına hava saldırısı düzenledi.

Darbeci Sisi'den 30 Yıl Sonra İlk Ziyaret! Yeni Şam Projesi Devrede

Mısır'ın darbeci lideri Abdülfettah es-Sisi 30 yıl sonra ilk kez Irak'ı ziyaret ediyor. Sisi, 'Yeni Şam Projesi' olarak adlandırılan Irak, Mısır ve Ürdün zirveye katılacak.

Kaybedecek Bir Saniyemiz Yok! Hükümet Bu Zulme Engel Olmalı

Mısır’da haklarında verilen idam kararları Yargıtay tarafından onanan on iki kişi her an idam edilebilir.

Filistin'de Abbas Yönetimine Muhalif Milletvekili Adayının Gözaltında Şüpheli Ölümü

Filistin'de Abbas yönetimine karşı muhalif tavrıyla tanınan milletvekili adayı Nizar Banat, Filistin Güvenlik Güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetti. Hamas, Benat’ın Abbas yönetimine bağlı güvenlik güçleri tarafından öldürülmesini kınadı. Banat’ın ölümüyle ilgili uluslararası bir soruşturma başlatılması çağrısı yapılıyor.

İsrail Sabih Dağı’na Giden Tüm Yolları Kapattı; Yahudilere Yerleşke Yapılıyor!

İsrail işgal güçleri, Nablus’un güneyindeki Beyta kasabasında yer alan Sabih Dağı’na giden tüm yolları kapattı. İşgalcilere ait buldozerlerin, bölgede Yahudiler için yerleşim birimi kurma çalışması aralıksız devam ediyor. Filistinlilerin bu işgale karşı protestolar düzenlendiği Sabih Dağı’na giden tüm yollar da kapatıldı.

Gazze İşgalci Yahudilerin Ruh Sağlığını Bozdu! Korku İçinde Yaşıyorlar!

Gazze direnişinin ardından Siyonist İsrail'de yapılan bir anket, işgalci Yahudilerin psikolojik sorunlarını gözler önüne serdi. Ankete göre işgalcilerin yüzde 43'ü korku içinde yaşıyor.

İdlib’e Yönelik Saldırılarda 9 Kişi Hayatını Kaybetti

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne (SOHR) göre, rejim güçlerinin İdlib’in güney kırsalını hedef aldığı topçu saldırılarında 4’ü sivil en az 9 kişi hayatını kaybetti.

İbrahim Reisi: İran'ın Eski Yargı Erki Başkanı Yeni Cumhurbaşkanı

İran'da gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçiminin en güçlü adayı olarak gösterilen İbrahim Reisi, oyların yüzde 62'sini aldı ve ülkenin yeni cumhurbaşkanı oldu. İran sistemine bağlılığıyla bilinen Reisi, Mart 2019'dan bu yana Yargı Erki Başkanı olarak görev yapıyordu.

Müslüman Kardeşine Sahip Çık!

Mısır’da İhvan-ı Müslimin mensuplarına yönelik zulüm aralıksız bir şekilde devam ediyor. Ülkede onanan idam kararları her an gerçekleştirilebilir.