Joe Biden “Soykırım” Dedi Türkiye’den Tepkiler Sert Oldu

Birkaç gündür gündemde olan 1915 olayları ile ilgili Amerika Başkanı Joe Biden “soykırım” nitelendirmesinde bulundu. Sözde soykırım nitelendirmesi üzerine Türkiye’den ve dünyadan birçok isim sert tepki gösterdi.

Amerikalı Parlamenterlerden İsrail’e Yardımı Önkoşulsuz Sürdürme Çağrısı

Amerikalı parlamenterler, işgalci İsrail’e yapılan güvenlik yardımının azaltılması ile ilgili yapılan teklifin ardından, İsrail'in kendisini tehditlere karşı savunma kabiliyetine zarar vereceğini söyleyen bir mektup imzalayarak, bunun ABD-İsrail çıkarlarına da zarar vereceğini açıkladı.

İsrail'le Normalleşmek de Yetmedi! ABD'den BAE'ye F-35 Barikatı!

Siyonist İsrail'le normalleşmesi sonrasında ABD'den F-35 temin etmeye çalışan BAE'ye bu da yetmedi. ABD Senatosu "Aman İsrail'e zarar gelmesin" diyerek F-35 satışına engel olmak için harekete geçti.

Amerika - Rusya Krizi Büyüyor: Büyükelçi Sınır Dışı Edildi

ABD, siber saldırılar düzenlemek ve "düşmanca eylemlerde" bulunmakla suçladığı Rusya'ya bir dizi yeni yaptırım açıkladı. Alınan kararların ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rus diplomatları sınır dışı etme kararına aynı şekilde karşılık vereceklerini açıkladı.

ABD’den Filistin’e 235 Milyon Dolarlık Yardım Paketi

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi tarafından dün yapılan açıklamada Filistinlilere 235 milyon dolarlık yardım sağlanmasının planlandığı duyuruldu. Bu kapsamda, eski Başkan Donald Trump tarafından kesilen Birleşmiş Milletler Yardım ve Çalışma Ajansı'na (UNRWA) yardımlara ise devam edilecek.

Blinken: Türkiye'den S-400 Sorununa Dönük Adımlar Bekliyoruz

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Brüksel'deki NATO karargahında katıldığı Küresel Tartışmalar programında Türk meslektaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeye de değindi.

ABD-Çin Gerilimi Had Safhaya Çıktı! Alaska Zirvesi Gergin Başladı!

ABD ile Çin heyetleri Alaska toplantısı ile bir araya geldi. ABD'nin Çin'e küresel istikrarı sağlayan kurallara dayalı düzeni tehdit ettiğini söylemesi üzerine gergin dakikalar yaşandı, karşılıklı atışmalar oldu.

Biden'ın "Soğuk" Rusya Politikası: Putin Katil!

ABD Başkanı Biden'in, Rusya Devlet Başkanı Putin'i "katil" olarak gördüğüne işaret etmesinin ardından Moskova, Washington büyükelçisini istişarelerde bulunmak üzere geri çağırdı.

Washington, Pekin’in Artan Nüfuzuyla Mücadeleye Hız Verdi

Biden; Avustralya, Hindistan ve Japonya liderleriyle Hint-Pasifik bölgesinin güvenliğini görüştü.

Joe Biden, İşgali Güncelliyor

ABD Başkanı Joe Biden, Irak ve Afganistan’ın işgaline onay veren yetkileri raftan indirdi…

ABD’den İsrail’e Flaş Yaptırım Kararı!

S-400'ler nedeniyle Türkiye'ye CAATSA yaptırımlarını uygulayan ABD, Siyonist İsrail'e yaptırım kararı aldı.

ABD'den ''İsrail'in Güvenliğine Bağlıyız'' Mesajı

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’yla yaptığı telefon görüşmesinde ikili ilişkileri ele aldı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada “Başkan Yardımcısı, ABD’in İsrail’in güvenliğine olan değişmez bağlılığının altını çizdi” denildi.

ABD’den İki Yüzlülük. UCM’nin İsrail Hakkında Başlattığı Soruşturmaya Karşı Çıktı

ABD, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin, İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarındaki işlediği savaş suçlarına ilişkin başlattığı soruşturmaya karşı çıktığını vurguladı.

ABD-S. Arabistan İlişkileri Değişiyor: Kaşıkçı Raporunda Veliaht Suçlandı

ABD Ulusal İstihbarat Dairesi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da öldürülmesini incelediği raporunda Kaşıkçı’nın yakalanması ya da öldürülmesi planına onayı Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın verdiği sonucuna vardı.

ABD'den Türkiye'ye Savunma Hazımsızlığı: "S-400'leri Elinizde Tutmayın"

Amerika Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı hava savunma sistemine ilişkin olarak Washington'ın siyasetinde bir değişiklik olmadığını vurgulayarak, Türkiye S-400'leri "elinde tutmama" çağrısı yaptı.

Amerika’da Kara Kış Yaşamı Felç Etti

Amerika bu yıl, kutupları aratmayan hava koşullarıyla karşı karşıya kaldı. Güney eyaletleri bile kar ve buz altında. Elektrik kesintileri nedeniyle milyonlarca kişi sıfırın altında soğukta evlerinde ısıtmasız yaşamak zorunda kaldı.

ABD Başkanı Biden: Pentagon Bünyesinde 'Çin Görev Gücü' Birimi Kuruldu

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Savunma Bakanlığı (Pentagon) bünyesinde sivil ve askeri 15 kişiden oluşan ve Pekin yönetiminin icraatlerine odaklanacak "Çin Görev Gücü" adlı bir birimin kurulduğunu açıkladı.

ABD'den S-400 Hatırlatması: Rusya'dan Yeni Silah Alımı Ek Yaptırımlara Neden Olur

ABD Dışişleri Bakanlığı, başta Türkiye olmak üzere müttefik ülkeleri Rusya'dan silah almamaları konusunda uyararak aksi durumun yeni yaptırımlara neden olacağını açıkladı.

Vahşi Amerika Geri Dönüyor!

Amerika Başkanı Joe Biden, izleyeceği dış politikayla ilgili konuşmasında, geleneksel müttefiklerle yakın işbirliğine geri dönüleceği ve otoriter devletlere baskının artırılacağı mesajı verdi.

ABD Almanya'dan Çekilme Planını Askıya Aldı

ABD'de Biden yönetimi, Trump döneminde ilan edilen Almanya'dan asker çekme planını askıya aldı. Söz konusu plan, Almanya'dan 12 bin askerin çekilmesini öngörüyordu.

5 Namaz Vakitleri ve Kıble Uygulaması Daha Verileri Sattı

Muslim Pro ve Salaat First gibi namaz vakitleri uygulamasından sonra şimdi de diğer bazı namaz vakitleri, Kur'an-ı Kerim ve Kıble bulma uygulamalarının, Amerikan ordusuna veri satan X-Mode ile irtibatları ortaya çıktı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Yeni Yönetimin Dış Politika Hedeflerini Açıkladı

Amerika'da yönetim değişti, yeni yönetimin de Müslüman nüfuzlu ülkelere yönelik tehditkar ve çifte standart yaklaşımı ve üsten bakışı değişmedi.

ABD: İsrail'in Güvenliğine Bağlıyız

ABD'nin yeni yönetiminin Dışişleri Bakanı ve İsrail Dışişleri Bakanları arasındaki telefon görüşmesinde yine ABD ve İsrail ilişkilerindeki bağlılık vurgulandı.

Beyaz Saray: Biden Yönetimi Taliban ile Barış Anlaşmasını Gözden Geçirecek

Beyaz Saray’dan bugün yapılan açıklamada, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın, Afganistan Ulusal Güvenlik Danışmanı Hamdullah Mohib ile Cuma günü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve bu görüşmede Sullivan'ın Afgan mevkidaşına ABD'nin Taliban ile geçen yıl imzalanan barış anlaşmasını gözden geçireceğini söylediği belirtildi.

Biden Trump’ın Tartışmalı Kararlarını İptal Eden Kararnameleri İmzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, yemin töreninin ardından geldiği Beyaz Saray’da ABD’nin Paris İklim Anlaşması’na dönüşü de dahil, Trump döneminde sıkça tartışılan politikaları geri çevirmeye yönelik bir takım kararnameleri imzaladı.

ABD'li Milletvekili: İsrail Irkçı Bir Yapıdır ve Filistinlileri Aşılamıyor

ABD’nin Temsilciler Meclisi üyesi Müslüman kadın Milletvekili Reşide Tuleyb, işgalci İsrail’in ırkçı bir yapı olduğunu söyledi. Filistinlilerin aşılarını vermemekle suçladı.