Muslim Port Haber Merkezi | Sevde Köse

Kanala göre öne çıkan istifa edenler arasında ekibin ikinci adamı ve İsrail işgal ordusunun yabancı ve uluslararası medya sözcüsü Richard Hackett de yer alıyor. Üç kadın yetkili de operasyonel ve kişisel işlerin iyi gitmediğini, kariyer basamaklarında ilerlemediklerini öne sürerek istifalarını sundu.

Gazze Direnişi İşgal Ordusunun Enformasyon Ekibini Dağıttı

Kanala göre ordu sözcüsü Hagari'nin bazı siyasi partilere bağlı bazı eski genelkurmay başkanlarıyla olan ilişkileri birçok soruyu gündeme getiriyordu ve ekip içinde bir kargaşa ortamı yaratıyordu.

Gazze Şeridi'nde devam eden savaş sırasında istifa edenlerin sayısının anormal olduğu da belirtildi.

Halid Meşal: Heniyye'nin Oğullarının Şehadeti Savaşta Bir Dönüm Noktasıdır Halid Meşal: Heniyye'nin Oğullarının Şehadeti Savaşta Bir Dönüm Noktasıdır

İşgal Yönetimi İle Ordusu Arasında İpler Gerildi

Son aylarda yayınlanan İsrail raporları, hükümetin Gazze Şeridi'ndeki savaşı yönetmesi ve savaş sonrası planı nedeniyle İsrail'deki hükümet ile İsrail işgal ordusu arasında derin anlaşmazlıklar olduğunu bildiriyor.

Filistin ve BM verilerine göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail'in Gazze'ye yönelik savaşı çoğu çocuk ve kadın olmak üzere on binlerce kişinin ölümüyle sonuçlandı. Bu, İsrail'in 1948'den bu yana ilk kez Uluslararası Adalet Divanı huzuruna soykırım suçlamasıyla çıkmasını gerektirdi.

*Yazımız Al Jazeera kanalında yayınlanan makaleden çeviri yapılmıştır.