İşgalci Yahudiler Aksa'yı Bastı! 1 Kişi Yaralandı 12 Kişi Gözaltında

Siyonist İsrail güçlerinin eşliğinde 170'i aşkın işgalci Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Siyonist İsrail'in Batı Şeria'da yaptığı saldırılarda 1 kişi yaralandı 12 kişi gözaltında.

Tapınak Grupları’ndan Baskın Hazırlığı

İşgalcilerin, Tapınak Grupları’nın öncülüğünde Mescid-i Aksa’ya geniş çaplı bir baskında bulunma hazırlığında olduğu aktarıldı.

Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Destansı Direniş

1948 yılında gerçekleşen Nakba yani “Büyük Felaket” ile evlerinden sürgün edilerek Şeyh Cerrah Mahallesi’ne yerleşmek zorunda kalan Filistinliler, burada da İsrail zulmünden kurtulamadı.

Siyonist İsrail, Filistinlilere Ait Yerleşkeleri Yıkmayı Sürdürüyor

İsrail işgal yetkilileri, buldozerler eşliğinde bu sabah baskın düzenlediği kuzey Ürdün Vadisi'ndeki Humsa Harabeleri’nde Filistinlilere ait tesisleri yıktı.

Avrupa Birliği: İsrail’in Yerleşim, Tehcir ve Ev Yıkımı Politikaları Yasa Dışıdır

Avrupa Birliği (AB), işgalci İsrail makamlarının, Filistin halkına ve topraklarına yönelik yürüttüğü Yahudi yerleşim alanlarını genişletme, zorunlu tehcir, tahliyeler, yıkım ve evlere el konulması gibi tek taraflı adımlarının uluslararası hukuka göre yasa dışı kabul edildiğini bildirdi.

Salih el-Aruri Hamas’ın Batı Şeria Teşkilatı Başkanı Seçildi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Şeria Teşkilatı Seçim Komitesi, dün akşam yaptığı açıklamada, hareketin liderliğinin ve şura konseyinin Salih el-Aruri’yi 2021/2025 dönemi için Batı Şeria Teşkilatı Başkanı seçtiğini ilan etti.

İnsan Hakları Gözlemevi: Gazzeli Çocukların Yüzde 91'i Psikolojik Travma Yaşıyor

Merkezi Cenevre'de bulunan Avrupa Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, Gazze Şeridi'ndeki çocukların yüzde 91'inin, işgalci İsrail'in Gazze’ye yönelik son barbar saldırılarından sonra psikolojik travma yaşadığını belirtti.

Muna el-Kurd: Zulüm, Baskı Ve Siyasi Tutuklamalara Sessiz Kalmayın

Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesindeki İsrail işgalini dünyaya duyuran Filistinli aktivisti Muna el-Kurd, adaletsizlik, zulüm, özgürlüklerin bastırılması ve siyasi tutuklamalar karşısında sessiz kalınmaması gerektiğini vurgularken, tüm saldırıların belgelenmesi ve dünyaya servis edilmesi gerektiğini belirtti.

ABD Kongresi'nden Hamas’ın Mali Kaynaklarını Kontrol Etme Hamlesi

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in Washington’ı ziyareti ve bazı Kongre üyeleriyle yaptığı görüşme, ABD Kongresi'nde Hamas'a yönelik baskıyı artırma ve mali kaynaklarını kontrol etme çağrısı yapan bir kampanya dalgasıyla eşzamanlı gerçekleşti.

Filistin'de Abbas Yönetimine Muhalif Milletvekili Adayının Gözaltında Şüpheli Ölümü

Filistin'de Abbas yönetimine karşı muhalif tavrıyla tanınan milletvekili adayı Nizar Banat, Filistin Güvenlik Güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetti. Hamas, Benat’ın Abbas yönetimine bağlı güvenlik güçleri tarafından öldürülmesini kınadı. Banat’ın ölümüyle ilgili uluslararası bir soruşturma başlatılması çağrısı yapılıyor.

İsrail Sabih Dağı’na Giden Tüm Yolları Kapattı; Yahudilere Yerleşke Yapılıyor!

İsrail işgal güçleri, Nablus’un güneyindeki Beyta kasabasında yer alan Sabih Dağı’na giden tüm yolları kapattı. İşgalcilere ait buldozerlerin, bölgede Yahudiler için yerleşim birimi kurma çalışması aralıksız devam ediyor. Filistinlilerin bu işgale karşı protestolar düzenlendiği Sabih Dağı’na giden tüm yollar da kapatıldı.

Gazze İşgalci Yahudilerin Ruh Sağlığını Bozdu! Korku İçinde Yaşıyorlar!

Gazze direnişinin ardından Siyonist İsrail'de yapılan bir anket, işgalci Yahudilerin psikolojik sorunlarını gözler önüne serdi. Ankete göre işgalcilerin yüzde 43'ü korku içinde yaşıyor.

Yahudilerin Sözde 'Bayrak Yürüyüşü' Filistinliler Tarafından "Öfke Günü" İlan Edildi

Yahudi işgalci gruplar, bugün Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde "bayrak yürüyüşü" yapmak için İşgal güçlerinden korunma onayı aldı. Filistinliler de bugünü "öfke günü" ilan ederek bu grupların Müslüman Mahallesi'ne girmemesi için sokağa dökülme planı yaptı.

Hamas’tan Mescid-i Aksa İçin Seferberlik Çağrısı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüslülerden Yahudi sivil işgalcilerin amaçlarına ulaşmalarını engellemek için Mescid-i Aksa’yı ve Eski Belde caddelerini doldurmalarını istedi.

"İsrail İşgali Sürdükçe Filistin Direnişi de Sürecek"

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Halil el-Hayye, Mescidi Aksa ve Kudüs'e destek çağrılarına icabet etmenin milli bir görev olduğunu vurguladı.

Halkımızı Mescid-i Aksa’yı Korumaya Çağırıyoruz

İşgalcilerin önümüzdeki Perşembe günü bayrak yürüyüşü gerçekleştirme ve Mescid-i Aksa’ya baskında bulunma planları yapmasına dair HAMAS’tan açıklama geldi. İşgalcileri uyaran HAMAS Sözcüsü Muhammed Hamade, Filistinlilere de önemli bir çağrıda bulundu.

İşgal Altındaki Yaşam: Filistinlilerin Hikayesi

İşgalci İsrail’in saldırıları sonucunda ortaya çıkan çatışmaların merkezinde Kudüs'te yaşayan Filistinlilerin tahliyesi yatıyor. Milyonlarca Filistinli için, işgalin sürekli saldırıları günlük yaşamın bir parçası haline gelirken, çatışmaların arkasında birçok Filistinlinin hikayesi bulunuyor.

Hamas'tan Tarihi Çağrı! Mescid-i Aksa İçin 'Öfke Cuması'

Gazze'de katliamın ardından yüzlerce Yahudi işgalci Siyonist İsrail'in eşliğinde Mescid-i Aksa'ya baskınlarını sürdürüyor. Hamas, baskınlara karşı Filistinlilere 'öfke cuması' çağrısında bulundu.

Mısır’dan, Hamas’ın Elindeki İsrailli Esirleri Kurtarma Girişimi

İsrail işgal ordusu radyosu, Mısır İstihbarat Servisi Başkanı Tümgeneral Abbas Kâmil’in, Hamas'ın elindeki İsrailli esirlerin iade edilmesi konusunda girişimde bulunduğunu duyurdu.

"Mescidi Aksa’dan Uzaklaştırma Cezaları Başarısızlığın İntikamıdır"

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan ve halihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh İkrime Sabri, İsrail makamlarının, çok sayıda Filistinliyi Mescidi Aksa’dan uzaklaştırmakla Kudüs Kılıcı Operasyonu’nda uğradığı başarısızlığın intikamını almak istediğini vurguladı.

Meşal: Son Savaşta Düşmanı Yendik ve Büyük Bir Zafer Kazandık

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki başkanı Halid Meşal, işgalcilerle savaşın sona ermediğini, Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nda Allah’ın zafer ve kurtuluşa giden yolun müjdelerini gösterdiğini söyledi.

İşgalci İsrail, Tüm Çağrılara Rağmen Batı Şeria'da Yüzlerce Yerleşime Onay Verdi

İşgalci İsrail, artan uluslararası tepkilere rağmen Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde 560 yeni Yahudi işgal yerleşimine daha onay verdi.

"Kudüs’ün Kırmızı Çizgimiz Olduğunu İsrailliler ile ABD’lilere Gösterdik"

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin direnişinin, Kudüs'ün kırmızı çizgi olduğu mesajının herkese ulaştırdığını vurguladı.

İsrail Medyası: Demir Kubbe, Direnişe İHA’larının Tehditlerine Maruz Kaldı

İşgal basını, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik son saldırılarında, Demir Kubbe'nin Gazze’deki direnişçilerin uçurduğu insansız hava araçlarının (İHA) ciddi tehditlerine maruz kaldığını açıkladı.

İşgalci İsrail'in Saldırılarında Evi Yıkılan Gazzeliler, Çadırlarda Kalıyor

İşgalci İsrail'in 10 Mayıs'ta başlattığı 11 gün süren saldırıları nedeniyle abluka altındaki Gazze Şeridi'nde binlerce konut tamamen yıkılırken yerlerinden olan binlerce Filistinli de hala evlerine dönemedi. Birçok Gazzeli ise yaşamına çadırlarda devam etmeye çalışıyor.

Filistin Makamlarından, Yahudilerin Mescidi Aksa’yı Yıkma Planı Konusunda Uyarı

Filistin Dışişleri Bakanlığı, aşırılık yanlısı Yahudi örgütlerinin Mescidi Aksa’nın yıkılması ve denetimin Ürdün'den İsrail’e devredilmesi çağrıları konusunda uyarıda bulundu.