İşgalci İsrail Gazze'de Sivillere Ait Binaları Hedef Aldı: "Saldırılar Artacak"

İşgalci İsrail'in uçakları, Gazze'de birçok noktaya hava saldırıları düzenledi. Gazze'den işgalci İsrail'in güneyine atılan roketler ile 2 İsrailli öldürüldü. İzzeddin Kassam Tugayları, İsrail'e 5 dakikada 137 roket gönderdiklerini duyurdu. Başbakan Netanyahu ise yaptığı açıklamada saldırıların yoğunlaşarak artacağını söyledi.

İzzeddin Kassam Tugayları Siyonist İsrail'i Vurdu! 6 Yahudi Yaralandı

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Askalan kentine büyük bir roket saldırısı düzenlendi. Saldırı, Siyonist İsrail'in son hava saldırısına misilleme olarak yapıldı. 6 Yahudi yaralandı.

Siyonist İsrail 98 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Siyonist İsrail'in Mescid-i Aksa'yı savunan Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto eden 98 Filistinli gözaltına alındı.

TBMM’de Beş Partiden İsrail’e Ortak Kınama

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan beş partiden İsrail’in Kudüs’e yönelik saldırılarına ortak bildiriyle kınama geldi.

Hamas, İşgal Bölgelerini Roketlerle Vurdu

İslami Direniş Hareketi Hamas işgalci İsrail güçlerinin Kudüs ve Mescid-i Aksa’da gerçekleştirmiş olduğu saldırıların sonrasında açıklamada bulunarak işgalcilere süre vermişti. İşgalcilere verilen sürenin dolması ile beraber Hamas işgal bölgelerini bombalayarak karşılık verdi. İşgalci güçlerin Gazze’ye saldırısında ise üç çocuk şehit oldu.

Hamas: İsrail, Mescidi Aksa’yı İşgal ve İstila Etmenin Bedelini Ağır Ödeyecek

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Kudüs sözcüsü Muhammed Hammadee, işgal güçlerince şu an bu saatte Mescidi Aksa ve Kıble Mescidi’ne dönük gerçekleştirilen baskın ve buralarda namaz kılan veya itikafa girenlere yönelik saldırılarını, Filistinlilere karşı yürütülen “dini bir savaş” olarak nitelendirirken, bölgede yaşanan gelişmelerin, işgalci İsrail’in vahşi ve nazi zihniyetini ortaya koyduğunu vurguladı.

İsrail Yüksek Mahkemesi, Şeyh Cerrah Kararını Erteledi

İsrail Yüksek Mahkemesi, Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Filistinli ailelerin evlerini boşaltması ve bu evlerin Yahudi yerleşimcilere verilmesiyle ilgili dava duruşmasının askıya alınmasına ve duruşma için 30 gün içinde yeni bir tarih belirlenmesine karar verdi.

BM’den İsrail'e: Filistin'de Yıkım ve Tahliyeleri Durdurun!

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrial'e, işgal altındaki Filistin topraklarında uluslararası insani hukuk ve insan hakları hukuku doğrultusunda yıkım ve tahliyeleri durdurma çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa Nöbetine Siyonist Saldırı Başladı: Direniş Sürüyor

Filistinliler Mescid-i Aksa'ya baskın yapmak isteyen fanatik Yahudilere karşı taş ve barikatlar kurarak önlemler almıştı. İşgal güçleri Mescid-i Aksa’nın Meğaribe Kapısından içeri girerek Filistinlilere müdahaleye başladı. Baskına karşı yapılan Aksa savunması sonucunda bazılarının durumu ağır olmak üzere 460'dan fazla Filistinli yaralandı.

Mescidi Aksa’da Şanlı Direniş

Cuma namazı için Mescidi Aksa’ya gelen yaklaşık 80 bin Müslüman iftar ve teravihe de kalınca, İsrail işgal güçleri sindiremedi. Direnişe şiddetle karşılık verildi. Yaklaşık 250 kişi yaralandı onlarca kişi de gözaltına alındı.

BM: İsrail’in Filistinlileri Zorla Evlerinden Çıkartması Savaş Suçu

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail’i Doğu Kudüs’teki Filistinlilerin zorla evlerinden çıkartılmalarını durdurmaya çağırarak, bunun bir savaş suçu olarak değerlendirebileceği uyarısında bulundu.

İşgal Güçleri, Tehcir Politikasına Karşı Direnen Kudüslüleri Sindirmeye Çalışıyor

İşgal güçlerinin, Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde tahliye edilmek istenen evlerin etrafında toplanan Filistinlilere müdahalesi sırasında 10 sivil yaralanırken, 5’i tutuklandı.

Hamas’tan İsrail’e Sert Uyarı: Bedeli Ağır Olacak

Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesindeki Filistinlilerin evlerinin gasp edilmesi ve İşgal güçlerinin saldırılarına Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’ndan tarihi uyarı geldi. “Saldırganlık durmazsa bedeli ağır olacak” denildi.

Filistinli Milletvekilinden Ramazan’ın Son 10 Gününü Mescidi Aksa’da Geçirme Çağrısı

Yahudi örgütlerin büyük baskın çağrıları yapmalarına ve işgalci güçlerin zulümlerine karşın, Hamas'ın Kudüs kentindeki önde gelen liderlerinden Milletvekili Muhammed Ebu Tayr, işgal güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin artan baskınlarına karşı Ramazan ayının son 10 gününde Mescidi Aksa’da ribatın yoğunlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Mescid-i Aksa İçin Teyakkuz Vakti

Siyonistler, Mescid-i Aksa’ya yönelik büyük bir baskına hazırlanıyor. Söz konusu plan karşısında Müslümanların bir an evvel caydırıcı bir tepki vermeleri gerekiyor.

İşgal Güçleri Nisan’da 420 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin Esir Araştırmaları Merkezi, işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik baskılarını ve gözaltı operasyonlarını Nisan ayında da sürdürdüğünü, operasyonların özellikle Kudüs kentini hedef aldığını açıkladı.

Hamas'ın Seçimlerin İptaline Tepkisi Sürüyor: Kapsamlı Reform Çağrısı

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Abbas Yönetimi’nin, milletvekili seçimlerini erteleme kararının esef verici olduğunu vurgularken, Hareketten yapılan açıklamada Filistin siyasi partilerine "kapsamlı reform" çağrısında bulunuldu.

İsrail İşgal Güçleri Filistinli Bir Çocuğu Gözünden Vurdu

İşgalci İsrail güçleri El Halil’in merkezinde çalıştığı sebze dükkanının girişinde duran 14 yaşındaki bir Filistinli çocuğu, plastik mermi ile gözünden vurdu. İşgal güçleri çocuğa ilk yardımda bulunmadılar ve çocuğun Kudüs'te bir hastaneye ulaşması 11 saat sürdü. Filistinli çocuğun bir gözü ise kör kaldı.

Yahudi Örgütleri, Mescidi Aksa’ya Büyük Bir Baskın Hazırlığı Yapıyor

Tapınak (Heykel) grupları olarak adlandırılan aşırılık yanlısı Yahudi örgütleri, İslam dünyası açısından tarifsiz değere sahip olan Ramazan ayının 28’inci gününde Mescidi Aksa’ya geniş çaplı baskın düzenleme çağrılarını sürdürüyor.

Mahmud Abbas, Kudüs’ü Gerekçe Göstererek Seçimleri Erteleme Kararı Aldı

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, işgalci İsrail yönetiminin, “hükümet olmadığı” gerekçesiyle işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Filistin seçimlerine ilişkin kendilerine bir cevap vermekten kaçındığını açıkladı ve bunu gerekçe göstererek belirsiz bir tarihe kadar seçimlerin ertelendiğini resmen duyurdu.

Filistin'de Seçimler Erteleniyor mu? Son Gelişmeler Neler?

İsrail ordu radyosu, Filistin yönetiminin seçimleri erteleme kararı aldığını uluslararası kamuoyu ve Mısır ile paylaştığını ileri sürdü. Ramallah’tan bu konuda resmi bir açıklama yapılacağı bildirildi. Ayrıca, İsrail’in Kudüs’te seçimlere izin vermemesi bu durumun nedeni olarak gösterildi.

İnsan Hakları İzleme Örgütü: "İsrail İnsanlığa Karşı Suç İşliyor"

İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch - HRW), İsrail'in Filistinlilere yaptığının apartheid (ayrımcılık) ve zulüm olduğunu bildirdi.

Kudüs Varoluş Mücadelesi Veriyor

İsrail'in Mescid-i Aksa üzerindeki kirli uygulamaları devam ederken Hamas, Filistinli gruplar ile gençlik ve kadın faaliyetlerini sahada daha fazla birlikte hareket etmeye ve ortak liderlik oluşturmaya davet etti. Hamas liderlerinden Halid Meşal de, Kudüs’ü Yahudileştirme planlarına karşı uyarılarda bulundu.

Siyonist İsrail'den Gazze'ye Büyük Zulüm! Av Mesafesini 0'a İndirdiler

İşgal ve abluka altındaki Gazze'de Siyonist İsrail, Filistinlilere denizde av yasağını sıfıra indirdi ve tamamen kapattı. Siyonist İsrail, gerekçe olarak Gazze'den atılan roketi gösterdi.

"Direnişçi Gençler, İsrail’e Kudüs’ün Yahudileştirilemeyeceği Dersi Verdi"

Şeyh İkrime Sabri, Kudüs gençlerinin cesaret ve yiğitlik gösterdiğini, İsrail’e bu şehrin aşılmaz ve planlandığı gibi Yahudileştirilemeyeceği dersi verdiğini söyledi.

Mecid-i Aksa Kıyamda, Kudüs Direniyor!

Ramazan ayının ikinci haftası geride kalırken İsrail işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik baskı ve saldırıları da devam ediyor. Tüm provokasyonlara rağmen binlerce Filistinli Mescid-İ Aksa'ya akın etti. Namaz çıkışlarında ise işgal güçlerinin saldırılarına karşı direniş vardı. İsrailli sivil provokatörler de Filistinlilerin mülklerini hedef aldı.