AGD Genel Merkez açılışına ve genel merkez yanına yapılacak camiinin temel atma törenine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Saadet Partisi YİK Üyesi Mustafa Kamalak, MİLKO temsilcileri ve teşkilat mensupları katıldı. Açılışın ardından ise Kuzey Ankara Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Fetih ve Gençlik Şöleni”ne geçildi. Şölen, yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Agd Ankarada Yeni Genel Merkezini Acti Ardindan Da Istanbulun Fethini Kutladi 5

“BİZLER BU VAKFIN VE DERNEĞİN HANGİ MESULİYETLERİ OMUZLADIĞINI BİLMEKTEYİZ”

Açılış programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği’nin ve Milli Gençlik Vakfı’nın diğerlerinden farklı olduğunu ifade ederek, “Bizler bu vakfın ve derneğin hangi mesuliyetleri omuzladığını bilmekteyiz. Bugün el birliği ile fethin yıl dönümünü de kutlayacağız. Bugün hem ülkemiz hem de dünya inanılmaz musibetler yaşıyor. Akıl almaz katliam yapılıyor. Bunun karşısında dik duracak olan sizlersiniz AGD mensubu kardeşlerimiz. Bundan dolayı Allah hepinizden razı olsun” dedi.

KARAMOLLAOĞLU, ERBAKAN HOCA’NIN MÜCADELESİNE DİKKAT ÇEKTİ

IYFO Genel Başkanı Balçın: Müslümanlar Bir Araya Gelseydi İsrail Yok Olmuştu IYFO Genel Başkanı Balçın: Müslümanlar Bir Araya Gelseydi İsrail Yok Olmuştu

En büyük örneğin Peygamber Efendimiz olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, merhum Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın mücadelesine de dikkat çekerek, “Erbakan Hoca’mız, üniversiteye birincilikle girdi, çok büyük ödüllere mazhar oldu. Birkaç doktora yapacak kadar çalışmalar yapmış. Yurt dışındaki çalışmalarından sonra ülkesine dönmüş ve önü kesilmiş. Ben ne yaparım dediği zaman ilk attığı adım ülkemizde motor imalatını başlatabilirim demiş ve motor fabrikasını kurmuştur. Ardından ise burada yaşayanlar önünü kesmiş. Yine vazgeçmemiş Odalar Birliği’ne girmiş, yukarı çıkmış, orada da önünü kesmişler. Ardından ise siyasete girmiştir. O dönemi hepimiz iyi bilmek zorundayız” diye konuştu.

Agd Ankarada Yeni Genel Merkezini Acti Ardindan Da Istanbulun Fethini Kutladi 4

“GAZZE’Yİ SİZ ÇÖZERSİNİZ”

Filistin’de yaşananlara dikkat çeken Karamollaoğlu, İsrail’e sadece Milli Gençliğin ve Anadolu Gençliğin sahip çıkacağını ifade ederek, “Şuurlu olmak mecburiyetindesiniz. Hem kendi mesleğinizin en iyisi olacaksınız hem de mücahit olacaksınız. Birbirimiz ile farklılıklarımız olacak tabi ama biz bir davanın mensuplarıyız. Yanlışları bir kenara itip bu davaya bir taş da ben koyacağım demeliyiz. Gazze’yi siz çözersiniz, Filistin problemini siz çözersiniz” dedi.

“İSTANBUL’UN FETHİ GİBİ MÜSLÜMANLARA VERİLEN PEK ÇOK GÖREV VARDIR”

Genel merkez açılış ve temel atma töreninin ardından İstanbul’un Fethi ve Gençlik Şöleni programında bir konuşma gerçekleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul’un fethinin Peygamber Efendimiz tarafından müjdelendiğini hatırlatarak, “Peygamber Efendimiz bu müjdesiyle, Müslümanlara İstanbul’u fethetme görevi vermiştir. Bu görevi yerine getirmek de Fatih Sultan Mehmet Han’a ve onun fetih ordusuna nasip olmuştur. Tıpkı İstanbul’un Fethi gibi Peygamber Efendimizin Müslümanlara vermiş olduğu pek çok görev vardır. Adaleti yeryüzünde hakim kılmak bizim görevimizdir. Mazluma kol kanat germek bizim görevimizdir. Zulme boyun eğmemek bizim görevimizdir. İslam alemini, bütün Müslümanları bir araya getirmek bizim görevimizdir. Bu görevlerden herhangi birini yerine getirmemiz; bizler için yeni bir fetih demektir” ifadelerini kullandı.

“FETİH, ÖNCE O FETHİ GERÇEKLEŞTİRECEK NESİLLERİ YETİŞTİRMEKLE BAŞLAR”

Fetihte önceliğin gönülleri fethetmek olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, Müslümanların fetih anlayışına dikkat çekerek, “Bizim için fetih demek; işgal etmek, soykırım yapmak, zulmetmek demek değil, tam tersine koruyup kollamak, zulümden kurtarmak, adaletle hükmetmek, mazluma kol kanat germek demektir. Bizim için fetih demek; davamızı, ideallerimizi tüm yeryüzüne anlatmak, ulaştırmaktır. Fetih; önce o fethi gerçekleştirecek nesilleri yetiştirmekle başlar. Fetih önce; mahallesini, ülkesini, dünyasını, birlikte yaşadığı insanlığı düşünen nesiller yetiştirmekle başlar. Ve sonra ülkesindeki insanların dertlerini derdi bilen, tüm dünya mazlumlarının acısını yüreğinde hisseden nesiller yetiştirmekle fetih devam eder. En sonunda ise; kendisini ülkesine ve tüm insanlığa faydalı bir evlat olarak yetiştiren donanımlı nesillerin alacağı aksiyonla fetih gerçekleşir” dedi.

“YENİ FETİH ERLERİNİN DE MİLLETİMİZİN EVLATLARI ARASINDAN ÇIKACAĞINA İNANIYORUZ”

İstanbul’un fethinin ve sonrasının da önemine dikkat çeken Karamollaoğlu, İstanbul’un fetihten sonra dünya üzerinde önemli bir konuma geldiğini ifade etti. Karamollaoğlu, dünyanın yeni bir fetihlere ihtiyacının olduğunu belirterek, “Dünyanın bugün zulme dur diyecek yeni Fatih’lere, yeni Akşemseddin’lere ve yeni Ulubatlı Hasan’lara ihtiyacı vardır. Dünyanın bugün, inanç ve aklını birleştirerek hem maddi hem de manevi açıdan kendisini donatan fetih nesillerine ihtiyacı vardır. Mescid-i Aksa’nın, Gazze’nin, Doğu Türkistan’ın işte böylesine bir gençliğe ihtiyacı vardır. Bizler yeni Fatih’lerin, yeni fetih erlerinin de milletimizin evlatları arasından çıkacağına inanıyor, bunun için dua ediyor ve gayret gösteriyoruz. İnanıyorum ki yaşanan zulümlere, dökülen masum kanlarına ve mazlum gözyaşlarına yine aziz milletimizin evlatları dur diyecektir” diye konuştu.

Recai Kutan Agd Genel Merkez Acilisi

KUTAN: “BU MUHTEŞEM KALABALIKTAN DAĞLARI DELECEK ENERJİYİ BEKLERİM”

Necip Fazıl Kısakürek’in bir şiirinden alıntı yapan ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, “Üstadımız Necip Fazıl Kısakürek’in bir şiirinden az bir parçayı sizlere takdim edeceğim, ‘Küçükken derdi ki dadım çoğu gitti azı kaldı, büyüdüm ihtiyarladım çoğu gitti azı kaldı, vur kazmayı dağa Ferhat çoğu gitti azı kaldı.’ Bu muhteşem kalabalıktan dağları delecek enerjiyi beklerim. Siz muhterem kardeşlerim, bu değerli tesisleri ayağa kaldıran kardeşlerime huzurlarınızda acizane şükranlarımı arz ediyorum. Bizlere daha güzel tesisleri yapabilmeyi Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

TURHAN: “SİZLERİN DESTEĞİ İLE BİLABEDEL HİZMET VERECEĞİZ”

Milli Gençlik Vakfı’nın kuruluşunun ardından 50 yıl geçtiğine dikkat çeken AGD Genel Başkanı Salih Turhan, açılışı yapılan genel merkezde çalışmaların hızla başlayacağını belirterek, “Her bir gencin ayrı bir hazine olduğu bilinci çerçevesinde, hazineye bir zarar gelmemesi şuuru ile çalışan AGD MGV’miz 50’nci yılına girerken bu binada eğitimler, konferanslar, programlar yapılacak ve burası kadim yurdumuz olacak. Türkiye’den ve dünyadan gelen öğrencilerimize bila bedel sizlerin desteği hizmet verilecek. Bu müessesenin yapımında emeği geçen merhum Nedim Urhan, Oğuzhan Asiltürk gibi ahirete irtihal etmiş olan büyüklerimizi rahmetle yâd ediyorum ve yine merhum Sedat Cengiz abiyi, Rauf Büyüktermiyeci’yi rahmetle yâd ediyorum. Biz bir gençlik teşkilatıyız ama sadece gençlerden ibaret değiliz. Biz bu çalışmalarımızda yeni yürüyen yavrularımız, cenk eden gençlerimiz olduğu gibi nur yüzlü ak saçlı amcalarımız da var” diye konuştu.

“571 SENE ÖNCEKİ ARAYIŞI, TELAŞEYİ GÖRÜYORUM”

Fethin önemine dikkat çeken Turhan, İstanbul’un fethinin heyecanının yaşandığına vurgu yaparak, “Her ne yöne baksam, ya Fatih olmaya namzet gençlerimizi, ya Akşemseddin tabiatlı ağabeylerimizi, veya geleceğin Sultan Fatihlerini yetiştirecek olan hanım kardeşlerimizi görüyorum. Ben bu topluluğa baktığımda, Edirne’den İstanbul’a yürüyen o piyadeyi görüyorum. Yüzlerde Ulubatlı Hasan’daki o ifadeyi görüyorum. Kasımpaşa’dan gemileri yürüten o iradeyi görüyorum. Binlerce kilometreden fethe koşan Allah yolundaki divaneyi görüyorum. Eyüp El Ensari isimli o kutlu sahabeyi görüyorum. Vallahi kardeşlerim 571 sene önceki aynı arayışı, aynı telaşeyi görüyorum” dedi.

“FETİH, ZALİMLERİ TAHTLARINDAN ETMİŞ, MAZLUMLARIN YÜZLERİNİ GÜLDÜRMÜŞTÜR”

Bugün insanlığın birçok problem ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Turhan,  insanlığın derin bir buhran içerisinde olduğunu belirterek, “Gazze’de soykırım yapan batıl zihniyet bir yandan da ahlaksızlığıyla, fuhşiyatıyla ve her türlü işgal aracı ile zihinlerimize saldırmaktadır. İşte fetih, batıl ortadan kaldırılıp Hakk’ın üstün gelmesi için canla başla çalışmaktır. Bizler de bugün dünyamızın mevcut tablosu karşısında batılın yerle bir olup Hakk’ın galebe çalması için her türlü çabayı sarf etmek zorundayız.  İstanbul’un fethi Hakk’ın batıla galebesinin sembolüdür. İstanbul’un fethi ile insanlık aleminin üzerine yeni bir nefes inmiştir. İstanbul’un fethi zalimleri tahtlarından etmiş, mazlumların yüzlerini güldürmüştür. İstanbul’un fethi batılın burçlarını yerle bir etmiş ve bu aziz milleti Peygamber övgüsüne nail etmiştir” diye konuştu.

“FİLİSTİN’DE MÜCADELE EDEN GAZZELİ KARDEŞLERİME SELAM İLETİYORUM”

İnsanlığın geçtiği tarihi sürecin altını çizen Turhan, insanlığın yeni bir fethe ihtiyacı olduğunu belirterek, “Filistin’de insanlığın yeni bir fethe kavuşması için canla başla mücadele eden Gazzeli kardeşlerime en derin selam ve muhabbetlerimi gönderiyorum. Gazze cihadının başarıya ulaşması ve nehirden denize bütün Filistin topraklarının fethedilmesi için sekiz ayı aşkın bir süredir cehdeden siz değerli kardeşlerime de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kadim Cami Temel Atma Toreni

AGD Genel Merkezinin yanına yapılacak Kadim Camii'nin de temeli atıldı.

OĞUZHAN ASİLTÜRK DUALARLA VE MİNNETLE ANILIYOR

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ankara Şubesi, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Millî Görüş davasının temel taşlarından merhum Oğuzhan Asiltürk’ü mezarı başında andı. Program boyunca Kur’an-ı Kerim okunmaya devam etti. Programa, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Asiltürk’ün ailesi ve teşkilat mensupları katıldı.

Anma programı gün boyu sürerken, Türkiye’nin dört bir yanından teşkilat mensupları gün boyunca mezarlığa ziyaretlerini sürdürdü.

Editör: Yusuf Yusmar