• İstanbul23 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüzyılın Anlaşmasının Başarısız Olması Filistin Ulusal Birliğinin Sağlanmasına Bağlı
08 Temmuz 2019 Pazartesi 11:17

Yüzyılın Anlaşmasının Başarısız Olması Filistin Ulusal Birliğinin Sağlanmasına Bağlı

Hamas'ın üst düzey isimlerinden Hüsam Bedran, "Filistin ulusal birliği sağlanırsa Yüzyılın Anlaşması planı başarısız olur." dedi.

Hamas'ın internet sayfasında yayınlanan açıklamaya göre Hüsam Bedran, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaptığı konuşmada, "Yüzyılın Anlaşmasının" başarısız olmasının Filistin ulusal birliğinin sağlanmasına bağlı olduğunu belirtti. Bedran, anlaşmanın Filistin halkının iradesi karşısında başarısız olacağını vurgulayarak "Yüzyılın Anlaşmasının" Filistinlere, Kudüs ve geri dönüş gibi haklarından taviz vermeyi dayattığını ifade etti.

Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) ulusal ve uluslararası düzeyde temsili meşruiyetini güçlendirmek gerektiğini aktaran Bedran, tüm Filistinli taraflara İsrail ile mücadele için ayrılıkları bir kenara koyma çağrısı yaptı.

"Yüzyılın Anlaşması" Planı Kapsamındaki İlk Organizasyon

ABD öncülüğünde ve Bahreyn'in ev sahipliğinde 25-26 Haziran'da düzenlenen "Refah için Barış" başlıklı ekonomi çalıştayı, ABD'nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda açıklaması beklenen "Yüzyılın Anlaşması" planı kapsamındaki ilk organizasyon olarak öne çıkmıştı.

Çalıştaya katılmayacağını açıklayan Filistin yönetimi, bölge ülkelerini de çalıştayı boykota davet etmişti. Filistin'in boykot çağrısına rağmen çalıştaya ev sahibi Bahreyn'in yanı sıra Suudi Arabistan, Ürdün, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar ve Fas katılmıştı. İsrailli yetkililer çalıştaya davet edilmezken, bu ülkeden iş insanları ve bazı gazeteciler toplantıya katılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim