Hint ve Pakistan Askerleri Keşmir'de Çatıştı: 6 Asker Öldü

Keşmir Kontrol Hattı'nda Hint ve Pakistan askerleri arasında karşılıklı açılan ateş sonucu son 36 saatte iki taraftan toplam 6 asker öldü. Pakistan ordusundan yapılan açıklamada, Kontrol Hattı'nın Hacı Pir bölgesinde Hint askerleri tarafından ateşkes ihlali yapıldığı belirtildi.

Afganistan'da Amerikan Askeri Öldürüldü

Afganistan'da Taliban'a bağlı güçler NATO bünyesinde görev yapan bir ABD askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

Hindistan'da Vatandaşlık Yasasına Karşı Protestolar Sürüyor

Hindistan'da Pakistan, Afganistan ve Bangladeş'ten gelen altı dini azınlığa mensup kişilere vatandaşlık yolunu açan, ancak aynı kapsamdaki Müslümanları saf dışı bırakan vatandaşlık yasası değişikliğine protestolar sürüyor.

Hindistan'ın Müslümanları Dışlayan Vatandaşlık Yasası Protesto Ediliyor

Hindistan'ın çeşitli eyaletlerinde, komşu ülkelerden gelen 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açarken, aynı durumdaki Müslüman göçmenleri dışarıda bırakan vatandaşlık yasası değişikliğine protestolar sürüyor.

Afganistan'da Yıllardır Yoksullara Yardım Eden Japon Doktor Öldürüldü

Afgan yetkililer, ülkenin Nangarhar vilayetinde düzenlenen silahlı saldırıda aralarında kendini yoksullara yardım etmeye adayan Japon doktor Tetsu Nakamura’nın da bulunduğu 6 kişinin öldürüldüğünü duyurdu.

Afganistan'da Japon Yardım Kuruluşu Çalışanlarına Silahlı Saldırı

Afganistan'da Japon yardım kuruluşu çalışanlarına yapılan silahlı saldırıda 5 kişi öldüğü bildirildi.

4,500 Etnik Kazak Çin Vatandaşlığını Terk Etti

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre bu yılın ilk 9 ayında Çin vatandaşlığı olan etnik kazaklardan 4 bin 500'ü yeniden Kazakistan vatandaşlığına geçti.

Cammu Keşmir'de Ablukanın 100. Günü

Hindistan'ın kontrolü altında bulundurduğu Cammu Keşmir'de uyguladığı abluka ve sokağa çıkma yasağı 100. gününe girdi.

Kabil'de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 7 Ölü

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti.

Cammu Keşmir'de Çatışma: 1 Ölü, 1 Yaralı

Hindistan'ın Cammu Keşmir eyaletinde güvenlik güçleriyle direnişçiler arasında çıkan çatışmada bir direnişçi öldü, bir asker yaralandı.

Bangladeş'te Tren Kazası: 15 Ölü

Bangladeş'in doğusunda iki trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada en az 15 kişi hayatını kaybetti, en az 40 kişi yaralandı.

Pakistan'da Güvenlik Görevlilerinin Aracına Saldırı: 5 Ölü

Pakistan'ın Pencap eyaletinde güvenlik görevlilerine ait bir araca düzenlenen saldırıda 2 polis memuru, 2 istihbarat görevlisi ve bir muhbir hayatını kaybetti.

Hindu Üniversitesi'ne Müslüman Profesörün Atanması Protesto Edildi

Hindistan'da Banaras Hindu Üniversitesi (BHU) Sanskrit Vidya Dharm Vigyan (SVDV) fakültesinin edebiyat bölümüne bir Müslüman yardımcı doçent atanması protesto gösterilerine sebep oldu.

Cammu Keşmir İkiye Bölündü

Hindu milliyetçisi Modi hükümetince, 5 Ağustos'ta özel statüsü kaldırılan Cammu Keşmir, ikiye bölündü.

Pakistan'da Trende Yangın: En Az 62 Ölü

Pakistan'ın Liyakatpur kenti yakınlarında üç vagonu alev alan yolcu treninde ilk belirlemelere göre 62 kişinin öldü.

Afganistan'da Taliban Saldırısı: 21 Ölü

Taliban'ın Afganistan'ın Cüzcan vilayetinde düzenlediği saldırıda 20 güvenlik görevlisi ve bir sivil hayatını kaybetti.

AGD'den Keşmir İçin Eylem Çağrısı

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi, Keşmir'in Hindistan tarafından işgalinin yıl dönümünde eylem gerçekleştireceğini açıkladı.

Arakanlılara Yönelik 'Savaş Suçları'nın UCM'ye Sevk Edilmesi Çağrısı

BM İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Lee, ''Myanmar'daki (Arakanlılara yönelik) durum Uluslararası Ceza Mahkemesine sevk edilmeli ya da adaletin yerini bulması için uluslararası bir mahkeme kurulmalı.'' dedi.

İran ile Irak Arasında Tefrika Çıkarmayı Başaramayacaklar

İran lideri Hamaney, "düşmanların" İran ile Irak arasında tefrika çıkarmaya çalıştığını ancak bunu başaramayacaklarını belirtti.

İran, Irak'a İki Sınır Kapısını Kapattı

İran yönetimi, Irak'taki gösteriler nedeniyle Kirmanşah eyaletine bağlı Hüsrevi ile Huzistan eyaletine bağlı Cezzabe sınır kapılarını kapattı.

Afganistan Türklerinin lideri Mahdum hayatını kaybetti

Afganistan Türklerinin lideri ve eski milletvekili Abdülkerim Mahdum'un oğlu Muhammed Sadik Mahdum, yaptığı açıklamada, uzun süredir rahatsızlığı nedeniyle Türkiye'de tedavi gören babası Abdülkerim Mahdum'un kısa süre önce döndüğü memleketi Cüzcan vilayeti Kızılayak köyünde hayatını kaybettiğini belirtti.

Afganistan Halkı Cumhurbaşkanını Seçiyor

Afganistan'da halk, Taliban'ın 2001'de devrilmesinin ardından 4'üncüsü yapılan cumhurbaşkanı seçimi için oy kullanıyor.

İran İngiliz Petrol Tankerini Serbest Bıraktı

Tahran yönetimi 65 gündür alıkoyduğu İngiliz petrol tankerini bugün bıraktı. Gemi takip uygulaması Refinitiv'in verilerine göre, "Stena Impero" adlı petrol tankeri bu sabah Bandar Abbas limanından ayrıldı ve uluslararası sulara açıldı.

İmran Han'dan Trump'a: Başarısız Oldunuz

Pakistan Başbakanı İmran Han, ülkesinin, ABD'nin teröre karşı verdiği savaşa katılmasının büyük bir hata olduğunu belirterek, Trump'a, "Afganistan’da 19 yıllık savaşta başarısız oldunuz, 19 yıl daha kalsanız yine de başarısız olacaksınız" diyeceğini söyle

Afganistan'da Bombalı Saldırı

Afganistan'ın Zabul vilayetinin merkezi Kalat şehrindeki İstihbarat binası önünde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 15 kişi öldü, 66 kişi yaralandı.

Afganistan Cumhurbaşkanı Gani'nin mitinginde bombalı saldırı

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin katıldığı seçim mitingine bombalı saldırı düzenlendi. Patlamada 24 kişi hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Gani'nin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Pakistan, Afgan ve Hint Diplomatları Dışişleri Bakanlığı’na Çağırdı

Pakistan, iki farklı ülkeyle ortak sınırından açılan ateş sonucu 4 asker ve bir sivil kadının hayatını kaybetmesi üzerine Afgan ve Hint diplomatları Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı.

Keşmir'de Yaşanan Süreç: Küresel Kuruluşlar Zulme Sessiz!

222 bin 200 kilometrekare toplam alana sahip Keşmir, İngilizlerin etkisi ile 1947'deki bölünmesinden bu yana Hindistan ve Pakistan arasındaki anlaşmazlığa konu oluyor.

Keşmirliler Cuma Namazı Kılabilecek

Cammu Keşmir'de sokağa çıkma yasağı, cuma namazı için hafifletilecek.

Kabil'de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 18 Ölü, 100'den Fazla Yaralı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında en az 18 kişi yaşamını yitirdi, 100'den fazla kişi yaralandı.

Hikmetyar Seçim Kampanyasını Başlattı

Eski Afganistan başbakanı Hikmetyar camilerle Cumhurbaşkanlığı Sarayı arasındaki boşluğu kapatmaya ve dini alimin üst düzey ulusal karar alma düzeyleri ve politika konularında işe alınacağına dair söz verdi.

Pakistan Başbakanı ile Malezya Başbakanı Mahathir'den Keşmir Mesaisi

Pakistan Başbakanı Han, Mahathir'i telefonla arayarak Hindistan kontrolündeki Keşmir'de yaşanan son gelişmelere ilişkin bilgi verdi.

Cammu Keşmir'in Eski Başbakanları Tutuklandı

Hindistan’da Cammu Keşmir eyaletiyle ilgili yaşanan gelişmelerin ardından bölgenin eski başbakanlarından Omar Abdullah ve Mehbuba Mufti tutuklandı.

Pakistan, IMF'den 6 Milyar Dolar Alıyor

Uluslararası Para Fonu (IMF), Pakistan'a 39 ay için vereceği 6 milyar dolarlık krediyi onayladığını duyurdu.

Kabil'de Terör Saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de silahlı saldırganların Savunma Bakanlığı önünde bomba yüklü aracı patlatması ve çevreye ateş açmasıyla başlayan çatışmada en az 65 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Pakistan Eski Cumhurbaşkanı Tutuklandı

Pakistan'ın 11. Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari, rüşvet yoluyla elde ettiği paraları sahte hesaplar aracılığıyla yurt dışına transfer ederek yolsuzluk yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Ermenistan-Azerbaycan Hattında 1 Şehit

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada, Azerbaycan ordusundan bir asker şehit oldu.

Pakistan'da Cuma Namazı Sırasında Bombalı Saldırı

Pakistan'da bir camide cuma namazı sırasında yaşanan bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre iki kişi öldü, en az 15 kişi de yaralandı.

Pakistan: 1500 km'lik Balistik Füzemiz Başarılı Oldu!

Pakistan ordu sözcüsü General Asıf Gafur, "Şahin-2 karadan karaya balistik füze deneme atışımız başarıyla sonuçlandı. Konvansiyonel ve nükleer başlık taşıyabilen füzenin menzili bin 500 kilometre" açıklamasında bulundu.