Keşmir'in Statüsü'nün Değiştirilmesinin Yıl Dönümünde Sokak Yasağı

Hindistan'daki ırkçı Modi hükümeti, Cammu Keşmir'in özel statüsünün kaldırılmasının birinci yıl dönümünde olası protestoları engellemek için bölgede iki günlük sokağa çıkma yasağa ilan etti.

Taliban: İslami Bir Yönetim Kurmanın Eşiğindeyiz

Taliban lideri Heybetullah Ahundzade, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Afganistan'da İslami bir yönetim kurmaya yaklaştıklarını söyledi.

Pakistan'da Karaçi Borsası'na Silahlı Saldırı Düzenlendi

Pakistan'da menkul kıymetler borsası (PSX) binasına rastgele ateş açarak giren ve beş kişinin ölümüne, üç kişinin yaralanmasına sebep olan dört saldırgan etkisiz hale getirildi.

Pakistan Başbakanı İmran Han: ABD Usame bin Ladin'i Şehit Etti

Pakistan Başbakanı İmran Han, mecliste yürütülen bütçe görüşmeleri esnasında El Kaide'nin kurucu lideri Usame bin Ladin hakkında 'şehit edildi' ifadesini kullandı.

Kabil'de Camiye Bombalı Saldırı: İmam Muhammed Ayaz Niyazi Öldürüldü

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Vezir Ekber Han Camisi'ne düzenlenen bombalı saldırıda ülkenin önemli din alimlerinden imam Muhammed Ayaz Niyazi ile bir kişi hayatını kaybetti.

Hindistan'da 2 Yaşındaki Çocuk Açlıktan Ölen Annesini Uyandırmaya Çalıştı

Hindistan'da bir göçmen işçi kadının açlık, susuzluk ve aşırı sıcaklar nedeniyle Muzafferpur kentindeki tren istasyonunda hayatını kaybetmesi ve bundan habersiz iki yaşındaki küçük çocuğun da annesini uyandırmaya çalışırken çekilen trajik görüntüsü izleyenleri hem yasa boğdu hem de hükümete yönelik tepkilere neden oldu.

Afganistan, Cezaevlerindeki 100 Taliban Üyesini Serbest Bıraktı

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban ile Kabil arasında Ramazan Bayramı dolayısıyla karşılıklı ateşkes ilan edilmesinin ardından, “bir iyi niyet jesti” olarak bu kez cezaevlerindeki 100 Taliban üyesinin serbest bıraktı

Hayırla Bezenmiş Bir Yaşam: Abdulsettar Edhi

İnsanların gözünü madde sevgisinin bürüdüğü günümüz dünyasında herkes bir şekilde zengin olma peşinde. Dünyanın en zengin dilencisi olarak bilinen Abdulsettar Edhi ise hakiki gönül zenginliğine erişmiş bir hayırsever.

Hashimpura ve Maliyana Katliamı'nın 33. Yılında Gelmeyen Adalet

Hint polis güçlerinin Başkent Yeni Delhi'ye 90 km uzaklıktaki Meerut'a bağlı Hashimpura'da 22 Mayıs 1987'de gerçekleştirdiği ve 42 genç Müslümanı öldürdüğü katliam üzerine, 23 Mayıs 1987 günü yaklaşık 4.500 Müslümanın yaşadığı 5 Km uzaklıktaki Maliyana'da protestolar düzenlendi.

Pakistan'da Lahor-Karaçi Seferini Yapan Bir Yolcu Uçağı Yerleşim Alanına Düştü

Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağı, Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü.

Hindistan - Çin Sınırındaki Kriz Büyüyor

Dünyanın nüfus bakımından en kalabalık iki ülkesi Çin ve Hindistan arasındaki tartışmalı sınır hattında bir kez daha gerilim yaşandı. Ay başında yaklaşık 150 askerin sınırda yumruklaştığı olaydan 10 gün sonra iki ülke bir kez daha karşı karşıya geldi.

Dağıstan’da Koronavirüs Salgını Büyüyor, Başkent Karantinaya Alındı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağıstan'daki koronavirüs durumunun ciddi boyutta ve zor bir aşamada olduğunu belirterek bölgenin sağlık sisteminin baskı altında bulunduğunu söyledi.

Afganistan’da İktidar Paylaşımında Uzlaşı Sağlandı

Afganistan'da Devlet Başkanı Eşref Gani ve rakibi Abdullah Abdullah bir iktidar paylaşımı anlaşmasına imza atarak ülkede aylardır devam eden siyasi belirsizliği sonlandırdı.

Afganistan'da Cenaze Törenine Düzenelenen Bombalı Saldırıda Onlarca Kişi Can Verdi

Afganistan'ın doğusunda bir cenaze töreninin hedef alındığı bombalı saldırıda onlarca kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.

Mevlana Nizami: Dünya Karşı Gelse Allah Yolundan Ayrılmam!

Bangladeş Cemaat-i İslami liderlerinden Mevlana Nizami şehadetinin dördüncü sene-i devriyesinde dualarla yad ediliyor.

Hindistan ve Çin Sınırında Arbede: 4 Hint ve 7 Çin Askeri Yaralandı

Hindistan Savunma Bakanlığı, ülkenin kuzey doğusundaki Çin sınırında devriye gezen Hint askerleri ile Çinli askerler arasında kısa süreli arbede yaşandığını açıkladı.

Keşmir’de Müslüman Komutanın Şehid Edilmesinin Ardından Ayaklanma Başladı

Keşmir’de Hizbul Mücahidin komutanı Riyad Naikoo'nun şehid edildi. Olaya tepki gösteren Keşmirliler, Pulwama bölgesinde ayaklanma başlattı. Çıkan olaylarda 1 kişi daha hayatını kaybederken Hint polisi, Keşmir'in güneyindeki Baighpora köyünde komutanın evini güvenlik çemberine aldı.

Pakistan için Ramazan Huzur Demek

Asya kıtasının ismi gibi ‘Pak (Temiz)’ ülkelerinden Pakistan İslam Cumhuriyeti, 212 milyon nüfusuyla ümmetin geleceği adına umut veren İslam ülkelerinin başında geliyor.

Koronavirüs ve Hint Milliyetçiliğinin Kıskacında Keşmir

Hindistan'ın yarım asırdan uzun süredir Cammu Keşmir'e özel statü tanıyan anayasa maddesini iptalinin ardından bölgenin içinde bulunduğu durum ve geleceğiyle ilgili gerilim sürüyor. Bu süreçte Keşmir, dünyanın en çok silahlandırılmış bölgelerinden biri ve iki nükleer güç arasındaki gerilimli bölge olurken bir yandan da koronavirüs salgınıyla savaşıyor!

Virüs ve Şiddet Arasında: Hindistan'da Müslüman Olmak

Hindistan Başbakanı Modi'nin Şubat ayı sonlarında Trump ile yaptığı görüşme, iki ego manyağın görkemli gösterisi olarak tarihe geçti ve devam eden Delhi isyanlarını daha yüksek bir ateş perdesine ulaşmaya teşvik etti.

Hint Zulmü Salgında da Devam Etti, Müslüman Lider Koronavirüsü Yaymakla Suçlandı

Hindistan'daki İslami Tebliğ Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi, koronavirüsün yayılmasına sebep olduğu gerekçesiyle cinayetle yargılanacak. Hindistan salgın sonrası sokağa çıkma yasağı ise bir trajediye dönüştü. Yeni Delhi ve Keşmir'deki kamplarda yaşayan Müslümanlar için açlık riski katlandı.

Afganistan’da Taliban ile Rehine Takası Gerçekleşti

ABD ile Taliban arasında varılan anlaşma sonucu, Afganistan'ın Bagram Hapishanesi'nde tutulan 100 Taliban üyesi daha serbest bırakıldı.

Taliban, Afgan Hükümetiyle Yürütülen 'Esir Takası' Görüşmelerine Ara Verdi

Taliban'ın siyasi sözcülerinden Süheyl Şahin, örgütün bundan böyle Afgan makamlarıyla 'anlamsız' görüşmelere devam etmeyeceğini bildirdi.

Keşmir’in Kahraman Doktoru Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Pakistanlı yetkililerin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 26 yaşındaki Pakistanlı bir doktorun Pakistan’ın kontrolü altındaki Keşmir'in Gilgit bölgesinde COVID-19 hastalarını tedavi ederken yeni tip koronavirüse yakalanandığını ve hayatını kaybettiğini bildirdi.

Afganistan’da Çatışmalar Devam Ediyor, En Az 24 Asker Öldü

Afganistan'ın Zabul vilayetinde güvenlik güçleri arasına sızan Taliban militanlarınca düzenlenen silahlı saldırıda 24'ten fazla güvenlik görevlisi öldü.

Amerika, Talibanla Ateşkes Görüşmelerine Rağmen Bombardımanı Sürdürdü

Amerika savaş uçakları ateşkes görüşmelerinin devam ettiği Şubat ayı içerisinde Afganistan'da hava saldırılarını sürdürdü.