ABD'nin Oshkosh kentinde polis ve öğrenci arasında çatışma

ABD'nin Oshkosh kentinde bir okulda polis ve öğrenci arasında çatışma yaşandı.‬ Korku ve paniğin yaşandığı okuldaki Müslüman öğrenci Dua Ahmad, 100 kadar arkadaşını alarak camiye sığındı. Dua’nın kapıları kilitleyerek arkadaşlarını saldırıdan koruduğu o anlar kameraya da yansıdı.

Rus Askerler Çeçenistan'ın Başkenti Grozni'yi Yerle Bir Etti

Aralık 2000 tarihinde Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de yüzlerce sivili katleden Ruslar kenti de yerle bir etti. Rus askerler kanlı baskınlarla işgal ettikleri kentte havaya uçurdukları binaların önünde de pozlar verdi.

Almanya'da binlerce çiftçi traktörleriyle hükümetinin tarım politikalarını protesto etti

Almanya'da binlerce çiftçi, traktörleriyle Berlin’e gelerek, Başbakan Merkel liderliğindeki koalisyon hükümetinin tarım politikalarını protesto etti. Protestolarda, binlerce traktörün başkent merkezine girmesi nedeniyle trafik felç oldu.

İsrail Askerleri 13 Yaşındaki Filistinliyi Gözaltına Alıp Gözü Kapalı Dolaştırıldı

İsrail işgal askerleri, bu ayın başında 13 yaşındaki Filistinli Abdülhalid İdris’i El Halil kentinde gözaltına aldı. Dakikalarca gözleri bağlı halde dolaştırılan Filistinli çocuk, başına vurulması ve küfürler edilmesine rağmen dik duruşundan ödün vermedi.

Norveç'te aşırı ırkçı grup Kur'an-ı Kerim'i yakmak istedi

Norveç'te, "Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun (SION)" isimli aşırı ırkçı grup, Kur'an-ı Kerim yakmak istedi. Kelamullahı yakmaya çalışan faşizana, Filistinli bir Müslüman müdahale etti. Polisin devreye girdiği olayda bazı grup üyelerinin kutsal kitabı yerlere attığı bildirildi.

Avustralya’da Müslüman kadına vahşice saldırıldı!

Sydney’de bir kafede oturan ve hamile olduğu belirtilen Müslüman kadına bir ırkçı faşizan vahşice saldırdı. İslam karşıtlığı gözünü bürüyen saldırgan kadını defalarca yumrukladı, kafasına tekmeler attı.

Dünyanın en büyük kapalı cezaevi!

Dünyanın en büyük kapalı cezaevi! 1 milyon 900 bin Filistinli 363 km2’de yaşıyor. Dünya’da km2 başına en fazla insan burada bulunuyor. Ayrıca her yerden çevrilen kapalı cezaevinde sürekli devam eden siyonist işgal, ambargo, hukuk tanımaz saldırı ve bombardımanlar!...

Çin, Ülkedeki Camileri Yıkmaya Devam Ediyor!

Komünist Çin Yönetimi’nin Müslümanlara yönelik zulümleri devam ediyor. İslami özellik taşıyan bir çok alana kısıtlama getiren Çin Yönetimi Camileri yıkmaya başladı. Hui Müslümanlarına ait bir ibadethane daha buldozerle yıkıldı.

İsrail'in Davetlisi Suudi Arabistanlı Gazeteci Mescid-i Aksa'dan Kovuldu

İsrail'in davetlisi olarak gelen ve adının Muhammed Suud Zeyd olduğu öğrenilen Suudi Arabistanlı gazeteci, Filistinliler tarafından Mescid-i Aksa'dan kovuldu.

Afgan Çocuk 15 Temmuz Şehitleri için Pedal Çevirdi

Görüntüler Afganistan'ın kuzeyindeki Cüzcan vilayetinin Akça ilçesinden. Bir çocuk 15 Temmuz şehitlerine destek için Türk bayrağını bisikletine astı, Akça sokaklarında çoşkuyla pedal çevirdi.

İdlib'e Saldırı: 50 Sivil Hayatını Kaybetti

Rus savaş uçaklarının Suriye'nin İdlib kentinde bir pazar yerine düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 50 sivil hayatını kaybetti. Rusya ise saldırı iddialarını yalanladı.

İsrail, Kudüs’te Yıkıma Başladı

İsrail işgal güçlerinin nezaretindeki buldozerler, Kudüs ile Batı Şeria’yı ayıran utanç duvarına çok yakın olduğu gerekçesiyle Filistinlilere ait 16 binanın yıkımına başladı.

Muson Yağmurları Rohingya Kampları Vurdu

Bangladeş’in Arakan sınırında etkili olan Muson yağmurları Rohingya Müslümanlarının kaldığı kampları vurdu. Irkçı Budistlerin zulmünden kaçan Müslümanlar bu şartlar altında yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor.

MuslimPort - Ümmetin Dünyası