Hindistan-ABD İlişkileri S-400 Alımı Nedeniyle Geriliyor

S-400 hava savunma sistemleri almayı planlayan Hindistan'a yönelik Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) yaptırım uyarıları yeni başkan Joe Biden döneminde de devam edecek. Savunma sistemleri teslim edilirse, Türkiye'ye uygulanan yaptırımların benzerinin Hindistan'a da uygulanması bekleniyor.

Doğu Türkistan Raporu: 'Soykırım' Sayılabilecek Deliller Var

Çin'in Doğu Türkistan'daki Uygurlara yönelik baskıcı politikalarının incelendiği bir raporda Komünist Çin Yönetimi'nin 'soykırım yaptığına' dair kanıtlara ulaşıldığına dikkat çekildi.

Endonezya'da 6,2 Büyüklüğünde Deprem: En Az 34 Ölü

Endonezya'nın Sulawesi adasında meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki depremde en az 45 kişi hayatını kaybetti, 600'den fazla kişi de yaralandı.

Hindistan, Hacca Giden Müslümanlardan Vergi Almayı Planlıyor

Hindistan, vergi kanununda yaptığı değişiklikle Hacca giden Müslümanardan vergi almayı planlıyor. Hükümet konuya henüz açıklık getirmedi. Müslümanlar, hükümetin konuyu kasten belirsiz bıraktığını ve bu belirsizlikle Müslümanları malî olarak baskı altında tutmak istediğini ifade ediyorlar.

Yasadışı Kum Madenciliği Tarım Alanlarını Nasıl Tehdit Ediyor

Hızlı kentleşme inşaatlar için kum talebini artırıyor. Bu talep nehir yataklarından genellikle kontrolsüz ve yasadışı şekilde kum çekilmesine sebep oluyor. İşte o serüven…

Çincilik Yapmak İnsanlığa Aykırı

Ailesi Çin’in toplama kampında olan Türk vatandaşı Uygur akademisyen dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'deki ailelerin Doğu Türkistan'daki yakınlarından haber alamadığını söyledi, bir süredir de Uygurlara yeterince destek verilmediğini belirtti.

Uygurlara Yönelik Dijital Gözetim: "Babamın Sesini Yıllardır Duymuyorum"

Türkiye’de yaşayan Uygurlar Çin’deki aileleriyle dijital gözetim ve kontrol mekanizmaları nedeniyle haberleşemiyor. Ailesinden yıllardır haber alamayan Medine Nazımı, "21. yüzyılda neden bunları çekiyoruz?" diye sordu.

Endonezya'da 62 Kişi Taşıyan Bir Yolcu Uçağı Radardan Kayboldu

Endonezya sivil havacılık yetkilileri, 62 kişiyi taşıdığına inanılan bir yolcu uçağı ile iletişimlerinin kesildiğini açıkladı.

Uygurların Nöbeti Bir Haftayı Aştı!

Uzunca bir süredir haber alamadıkları ailelerinden güzel bir haber almak gayesiyle Çin’in İstanbul’daki başkonsolosluğu önünde nöbet tutan Uygur Türklerinin bekleyişi bir haftayı aştı.

Çin Türkiye İle İmzalanan 'Suçluların İadesi Anlaşması'nı Onayladı

Komünist Çin Yönetimi'nin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi, Çin ile Türkiye arasında 2017'de imzalanan fakat TBMM'nin henüz onaylamadığı "Suçluların İadesi Anlaşması"nı oylayarak kabul ettiğini duyurdu.

Bangladeş Budist Zulmünden Kaçan Arakanlı Müslümanları 'Güvensiz' Adaya Taşıyor

Bangladeş, Myanmar'daki şiddetten kaçan mültecilerin ikinci grubunun Bengal Körfezi'ndeki Bhasan Char adasına taşınmaya hazır olduğunu duyurdu. Yaklaşık bin Arakanlı Müslüman uluslararası tepki ve uyarılara rağmen, birkaç gün içinde adaya götürülecek.

"Çin 2028’de Dünyanın En Büyük Ekonomisi Olacak"

CEBR’nin yıllık raporunda, Çin ekonomisinin koronavirüs krizinden güçlenerek çıkacağı ve 2028 yılında, ABD’yi geçerek dünyanın en büyük ekonomisi olacağı öngörüsünde bulunuldu.

“Doğu Türkistan İfadesini Kullanmayın!”

Çin’den Müslüman nüfuza yönelik baskılarına direnen Uygur Türklerine skandal teklif geldi. “Doğu Türkistan ifadesini kullanmayın” baskısı yapıldı.

Harita Yayınlandı! İşte Çin'in Doğu Türkistan'daki İşkence Kampları

Komünist Çin rejimi Doğu Türkistan'da başta Müslüman Uygur Türkleri olmak üzere bölge halkını baskı altında tutma politikası izliyor.

Çin'in Dünyaya Daha Çok Pamuk Satması İçin 570 Bin Uygur'a Zulmedildi

Orta Asya’nın kalbi işgal altındaki Doğu Türkistan’da, Çin Komünist Rejimi’nin Müslüman Uygur, Kazak, Kırgız ve diğer Türk toplumları yok etmesinin gerekçelerinin başında bölgedeki yer altı ve yer üstü zenginlerinin sömürülmesi yatmaktadır.

Zorla Çalıştırılan Uygurların Ürettiği Maskeler Avrupa'da Satılıyor

Çin'in farklı bölgelerinde zorla çalıştırılan Uygurların ürettiği tıbbi maskelerin ve koruyucu ekipmanların Avrupa'da satıldığı ortaya çıktı.

Arakanlıların Ölüm Yolculuğu!

Rohingyalı mülteciler, Bangladeş'in kalabalık kamplarından Malezya'ya ulaşmaya çalışırken kara ve deniz yoluyla tehlikeli ve bazen ölümcül bir yolculuğa çıkıyor. Yeni bir yaşama tutunmak için yola koyulan Arakanlılar kaçakçıların ağına düşüyor!

Zalim Çin, Doğu Türkistanlıları Güvenlik Veri Programı İçin Keyfi Olarak Tutukluyor

Komünist Çin Yönetimi’nin güvenlik veri programının bir parçası olarak Uygur Müslümanlarını 'günlük' davranışlarına bakarak tutukladığı ortaya çıktı.

Uygurlar Yapay Zekayla 'Rastgele ve Keyfi Olarak' Tutuklanıyor

Komünist Çin Yönetimi'nin Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur ve diğer Müslüman azınlıkların bir bilgisayar programı tarafından "rastgele ve keyfi" olarak seçilerek tutuklandığı aktarıldı.

Yılda 25 Bin Uygur’un Organını Çalıp Satıyor!

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in Müslümanlara zulmü akıl almaz boyutlara ulaştı…

"BM İçin Konu Doğu Türkistan Olunca Üç Maymunu Oynuyor!"

BM ‘köleliğin kaldırılması günü’nün zorla çalıştırılma, kaçırılma ve benzeri konuları kapsadığına yönelik açıklamalar yapsa da, konu Çin’in Doğu Türkistan’daki soykırım ve zorla köleleştirme hususuna gelince çifte standardı devam ediyor.

Çin Zulmüne Dünya Devleri de Ortak!

Milyonlarca Müslüman toplama kamplarında Çin’in akıl almaz işkencelerine maruz kalırken, fabrikalarda köle gibi çalıştırılan Müslüman sayısının 500 bini bidirildi.

Bangladeş Arakanlıları İnsan Hayatı İçin Güvenli Bulunmayan Adaya Gönderiyor

Bangladeş uluslararası tepki ve uyarılara rağmen Arakanlı Müslümanların, insan yerleşimi için güvenli görülmeyen adaya transferine başladı.

Avustralya Askerlerinin Afganistan’daki Zulmüne Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Avustralya askerlerinin Afganistan’da gerçekleştirdiği operasyonlarda sivil katliamlarını itiraf etmesinin ardından zulme dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Guardian gazetesinin ulaştığı görüntülerde Avustralya askerlerinin Taliban askerinin protez bacağından alkol tükettikleri görüldü.

Türkiye'yi Baba Gibi Görüyoruz

Uygur Türkü olan Ömer Faruh'un abileri toplama kampında! Engelli annesi ve kızlarından ise yıllardır haber alamıyor.

Yeni Zelanda'nın İlk Afrikalı Milletvekili Bir Mülteci

İbrahim Ömer. Yeni Zelanda'nın ilk Afrikalı milletvekili. Eritre’den mülteci olarak başlayan yolculuğu parlamentoya uzandı. İlk hitabına “Selamun Aleykum” diyerek başladı.