Hindistan, Çin Sınırına Füze Savunma Sistemi Konuşlandırdı

Hindistan, Çin ile yaşanan sınır çatışmasının ardından Himalaya Dağları’ndaki Ladakh’a karadan havaya füze savunma sistemi yerleştirdi.

Tekneleri Batan 94 Arakanlı Mülteciyi Endonezyalı Balıkçılar Kurtardı

Myanmar'daki dikta yönetimininde desteklediği ırkçı Budist çetelerin zulmünden kaçan Arakanlı mültecileri taşıyan tekne Endonezya'nın Açe bölgesi kıyılarında battı. Denize savrulan 94 mülteci, Endonezyalı balıkçılar tarafından kurtarıldı.

Uygur Gazeteci Nuriman'ın Ailesine Terör Hazırlığı Düşüncesi Nedeniyle 46 Yıl Hapis

Washington merkezli Radio Free Asia’da (RFA) muhabir olarak çalışan Uygur gazeteci Nuriman Abdüreşid’in annesi, babası ve erkek kardeşinin, Çinli otoritelerce, "Terör hazırlığı düşüncesi içerisinde olmak" suçlamasıyla toplam 46 yıl hapis cezasına çarptırıldıkları ortaya çıktı.

Güçleri Ancak Mazlumlara Yetiyor

Asya kıtasında Müslümanlara zulmeden iki işgal devleti Çin ve Hindistan kısa süreli bir sınır çatışmasının ardından barış anlaşması yaptı.

Çin ile Hindistan Arasındaki Çatışmalar Yerini Uzlaşıya Bıraktı

Çin, Hindistan ile sınır bölgesinde onlarca askerin hayatını kaybettiği çatışmanın ardından sorunu barışçıl yollarla çözmek için anlaştığını açıkladı.

Güney Kore İrtibat Bürosunu Vuran Kuzey Kore Bölgeye Asker Yığıyor

Kuzey Kore yönetimi, Güney Kore sınırındaki irtibat bürosunu havaya uçurmasından bir gün sonra, iki ülke sınırındaki 'askerden arındırılmış bölgeye' yeniden askeri birlikler konuşlandıracağı, kontrol noktaları oluşturacağı ve tatbikatlara devam edeceği tehdidinde bulundu.

Uluslararası Baskılara Rağmen Arakanlılara Yönelik Soykırım Endişesi Devam Ediyor

Gözlemcilere göre Myanmar, Uluslararası Adalet Divanı kararına rağmen, Arakanlı müslüman azınlığın şartlarını iyileştirmiyor. Buna karşın hükümetin bölgede soykırım yaptığına dair endişeler sürüyor.

Arakanlı Mültecilerin Yaşadığı Kampta Covid-19'dan İlk Ölüm Yaşandı

Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesinde, Arakanlı Müslümanların yaşadığı kamplarda yeni tip koronavirüs nedeniyle ilk ölümün yaşandığı bildirildi. En az 29 kişinin daha salgına yakalandığı duyuruldu.

Şampiyon Boksörün Eşi de Müslüman Oldu, İslami Usullere Göre Düğün Yapıldı

Avusturyalı Avrupa dövüş sanatları şampiyonu Wilhelm Ott, geçtiğimiz Nisan ayında kendisinin ve karısının müslüman olduğunu açıklamadı. Ott, karısının tesettür girdikten sonra işinden atıldığını açıkladı.

Uygurlar Bu Bayramı da “Kayıp” Ailelerini Arayarak Geçiriyor

Çin’de insan hakkı ihlalleriyle karşılaşan Uygurlar bu bayramı da kayıp ailelerinden bir haber arayarak geçiriyor.

'ABD Çin'i Yeni Bir Soğuk Savaş'ın Eşiğine Sürüklüyor'

Covid-19 salgını nedeni ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Çin arasında tansiyon yükselmeye devam ediyor.

10 Bin Çocuğun Çinlileştirme Kamplarına Alınacağı Öne Sürülüyor

Çin komünist partisinin Aksu şehirinde 26 yatılı Anaokul inşa etmeyi planladığı ve Anaokulların bu yıl Eylül ayında tamamlanıp yaklaşık 10.000 çocuğu bünyesine alacağı öne sürülüyor.

Hindistan Ordusu Keşmir’e Baskın Düzenledi: 2 Kişi Katledildi 15 Ev Yakıldı

Hindistan ordusu, iki Müslüman direnişçiyi bulmak için Keşmir’in Srinagar kentine düzenlediği baskında 15 evi ateşe verdi. Çıkan olaylarda Hindistan ordusundan 4 kişi de yaralandı.

Zalim Çin, Kadir Gecesi'nde İçki Yarışması Düzenledi

Doğu Türkistan'daki zulmüne devam eden Çin güçlerinin Kadir Gecesi'nde içki yarışması düzenlediği bildirildi.

Doğu Türkistan'ın Nüfusu Azalıyor

Çin’deki Uygur nüfusu, “toplama kamplarının” kurulduğu 2017’den sonra sert şekilde düştü. Kaşgar’da 2017 yılında kaydedilen yüzde 13’lük doğum oranı sadece 1 yıl sonra yüzde 0,3’e düştü

Kamplardaki Arakanlı Müslümanlar Bayrama Virüs Tehdidi Altında Giriyor

Bangladeş'te 1 milyondan fazla Arakanlı mültecinin olumsuz şartlar altında kaldığı kamplarda koronavirüs hızla yayılıyor. Muslim Port'a konuşan bir yardım gönüllüsü, kamplarda en az 4 vaka görüldüğü ve sayının artmasından endişe edildiğini aktardı.

Tarihi Şehir Kaşgar Değiştiriliyor!

Zalim Çin yönetiminin Doğu Türkistan’daki tarihi yapıların Çinleştirilmesi projesi kapsamında 5 büyük şehirden biri olan Kaşgar şehri ve birçok nahiyede çalışma yaptığı bildirildi.

Uygur Türkü Ömer Hamdullah Doğu Türkistan'daki Çin Zulmünü Anlattı!

Uygur Türkü Ömer Hamdullah'ın Doğu Türkistan'daki Çin zulmünü anlattı.

''Uygur'' Tanımı Doğu Türkistan'dan Silindi!

Çin Komünist Partisi resmi web sitelerinin “Uygur” kelimesini "Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi" tanımından kaldırarak sadece "Xinjiang Özerk Bölgesi" kullanımında bulunduğu bildirildi.

"Bırak Oruç Tutmayı, Müslümanım Diyen Öldürülüyor"

Doğu Türkistan'daki Müslümanların oruç tutamadıklarını söyleyen Özuygur, "Bizim rahat bir şekilde oruç tutmamız, ibadet etmemiz Rabbimizin bir lütfudur" dedi.

Çin Uzay İstasyonunu İki Yıl İçinde Tamamlamayı Planlıyor

Çin uzay istayonu kurma çalışmalarına hız verdi. İki yıl içinde kalıcı uzay istasyonu kurmayı hedefleyen Çin, çalışmayı tamamlamak üzere önümüzdeki dönemde toplam sekiz ayrı seferde mürettebat ve araç yollamayı planlıyor.

Doğu Türkistan Unutulmadı!

Dün akşam sosyal medyada '#DoğuTürkistanıUnutmadık' başlığı ile birlikte çok önemli paylaşımlarda bulunuldu. Gerçekleştirilen paylaşımlarda zalim Çin'e önemli sorular da yöneltildi.

En Son Gelen Tanık Toplama Kamplarındaki Çin Zulmünü Anlattı

Çin'in zulüm kampında yaşadıklarını anlatan Uygur asıllı Tursunai Zainawuddin yürek yakan ifadeler kullandı.

Başörtüsü Taktığı için Uygur Kadına 19 Yıl Hapis Cezası Verildi

Zalim Çin güçlerinin başörtüsü taktığı için Uygur Türkü bir kadına 19 yıl hapis cezası verdiği öğrenildi.

Korona Gölgesinde Ümmetin Ramazan’ı - Endonezya Müslümanları

Millî Gazete, Ramazan-ı Şerif’in teşrifini hasretle bekleyen İslam coğrafyasını mercek altına alıyor. Yazı dizisinin ilk bölümüne Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu İmam As'ari konuk oldu.

Budist Zulmünden Kaçan ve Aylardır Açık Sularda Olan Arakanlılar Denizden Toplandı

Arakan’da zulümden kaçarak Malezya'ya gitmek isteyen çok sayıda Müslümanın deniz yolculuğu 2 aydır devam ediyor.‬ Bangladeş 32 Arakanlının cansız bedenlerinin denizden çıkarıldığını açıkladı.