Türkiye'de 50 İslami Kuruluş, İşgalciyle Normalleşmenin Durdurulmasını İstedi

Filistin davasıyla ilgili bir uluslararası toplantı vesilesiyle Türkiye'de buluşma gerçekleştiren 50 İslami kurum, Arap ülkelerinin yönetimlerini İsrail işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme yarışını durdurmaya çağırdı. 

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasında 10 Anlaşma İmzalandı

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında enerji, çevre, finans ve ticaret alanlarında 10 anlaşma imzalandı.

Sabiha Gökçen'de İsraillilere Torpil! Yolcular Yerinden Edildi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında İsraillilere torpil geçildiği ortaya çıktı. Yazarımız Sosyolog İsmail Mansur Özdemir’in tanık olduğu olayda, haksız bir şekilde yolcu salonunun İsraililer için boşaltıldığını söyledi.

Bir de İlahi Mahkeme Var

İşgalci İsrail rejiminin 2010 yılında Mavi Marmara gemisine yönelik uluslararası sularda gerçekleştirdiği saldırının acısı yeniden tazelendi.

İşgalci İsrail Başbakanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi

Üsküdar'daki Çamlıca Kulesi'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun fotoğraflarını çektikleri iddiasıyla tutuklanan İsrail uyruklu çiftin serbest bırakılmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan 2013 yılından bu yana ilk kez bir İsrail başbakanı ile telefonda görüşme gerçekleştirdi.

Diriliş İşçisi Dünya Sürgününü Tamamladı

Dün İstanbul'daki evinde 88 yaşında Hakk'a kavuşan Sezai Karakoç Şehzadebaşı Camisinden son yolculuğuna uğurlandı. Üstad Sezai Karakoç Şehzadebaşı Camisi haziresine defnedildi.

ABD’den Yunan’a Kol Kanat

5 Ekim 2019’da imzalanan ‘Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması’ ile yeni bir döneme giren ABD-Yunanistan ilişkileri Türkiye’yi tehdit eder boyuta geldi.

İşgalci İsrail’in Katlettiği Filistinli Çocukların Davası Türkiye’de Görülecek

İşgalci İsrail, Gazze, Batı Şeria ve Filistin’in birçok bölgesinde masum sivilleri ve çocukları katletmişti. İşgalci İsrail’in Mayıs 2021’de Gazze’de katlettiği çocukların ailelerinin avukatları, sorumluların yargılanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu.

Türkiye'nin SİHA'ları Avrupa'yı Karıştırdı, Peş Peşe Tepki Geldi

Almanya ve Fransa, Ukrayna'nın Donbas'ta Türk yapımı SİHA kullanımına tepki gösterdi. Fransa endişe duyduklarını açıklarken, Almanya İHA kullanabilecek tek gücün AGİT olduğunu açıkladı.

MOSSAD Pazarlığa mı Geldi?

MOSSAD özel yetkililerini taşıdığı iddia edilen uçak Salı günü Ankara’ya iniş yaptı.

İşgalci İsrail KKTC'de Yer Satın Almaya Devam Ediyor

İşgalci İsrail rejimi, Türkiye’nin KKTC’de konuşlandığı Geçitkale Hava Üssü’ne beş kilometre yakınlıktaki bölgede yaklaşık bin dönümlük arazi satın aldı.

Batı’ya Taviz Fayda Etmedi!

FATF, kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanını engellemede eksikleri olduğu için Türkiye'nin, daha sıkı izlenmesini gerektiren gri listeye alındığını duyurdu.

Türkiye'de Yakalanmışlardı! İşte Mossad Ajanlarının Görevleri

MİT'in İsrail gizli servisi Mossad'ın Türkiye'deki casusluk şebekesine yönelik operasyonuyla deşifre olan 15 kişilik şebekenin fotoğrafları ve Türkiye'deki görevleri tek tek ifşa oldu.

Türkiye'deki Mossad Çetesine Operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı, İsrail istihbarat teşkilatı MOSSAD'ın, Türkiye'deki İsrail karşıtları ve Türkiye aleyhine faaliyet yürüttüğünü tespit etti. Bir yıl boyunca izlenen 15 kişiden oluştuğu belirlenen, 5 hücrelik şebekeye operasyon düzenlendi ve hepsi gözaltına alınarak tutuklandı.

Oğuzhan Asiltürk Rahmet-i Rahman'a Kavuştu

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında vefat etti. Cenaze namazının 2 Ekim Cumartesi günü öğle namazına müteakip Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde kılınacağı bildirildi.

9. İslam İktisadı Atölyesi Başladı

İKAM ve İLKE Vakfı tarafından alanının uluslararası nitelikte prestijli etkinliklerinden biri olan İslam İktisadı Atölyesi etkinliklerinin dokuzuncusu “Kalkınma ve Geri Kalmışlık Sorunsalı” temasıyla İstanbul Ticaret Üniversitesinde başladı. Açılış konuşmaları ile başlayan etkinlikte, İslam İktisadı Ödülleri de bu yıl yeni sahiplerini buldu.

9. İslam İktisadı Atölyesi: Kalkınma ve Geri Kalmışlık Sorunsalı

İKAM tarafından alanının uluslararası nitelikte prestijli etkinliklerinden biri olan İslam İktisadı Atölyesi etkinliklerinin dokuzuncusu “Kalkınma ve Geri Kalmışlık Sorunsalı” temasıyla gerçekleştirilecek. Ayırca İslam İktisadı Ödülleri de bu yıl yeni sahiplerini bulacak.

Salih Turhan: İslamofobinin Temelleri 11 Eylül'de Atıldı

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, 11 Eylül olayları ile Siyonistlerin, İslam’ı terör ile birlikte anılmasını amaçlandığını kaydederek İslamofobi çalışmalarının temellerinin atıldığını söyledi.

Kastamonu Sinop ve Bartın Afet Bölgesi İlan Edildi

Türkiye’nin kuzey bölgelerinde üç gündür devam eden aşırı yağışların neden olduğu sellerin büyük bir yıkım yaşattığı Kastamonu, Bartın ve Sinop ‘‘afet bölgesi’’ ilan edildi. Bölgede can kaybı ise 70'e yükseldi.

Batı Karadeniz'de Sel: Kastamonu ve Sinop'ta 27 Kişi Vefat Etti

Kuvvetli sağanak yağışın etkisi altında olan Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde sel ve su baskınları oldu. AFAD, sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 27'ye yükseldiğini açıkladı. Bartın'da ise bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Orman Yangınları: 240 Yangından 5'i Devam Ediyor

Türkiye'deki yangınların son durumu hakkında bilgi veren Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 47 ilde çıkan 240 yangından 235'inin söndürüldüğünü, Muğla'daki beş yangının ise sürdüğünü açıkladı. Çavuşoğlu da, "(Manavgat'ta) yangından etkilenen mahalle sayısı 59, bina sayısı 3 bin 231, bağımsız bölüm ise 6 bin 359 olarak tespit edilmiştir" dedi.

KKTC'de 5. Kol Faaliyeti: Şehitlerin Kemiklerini Sızlatan Karar

KKTC'de Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya'nın Gaziveren Köyü'ne ait sahile Siyonist İsrailli bir iş adamının ismini vermesi büyük tepkiye yol açtı.

Yangınlarda Son Durum: 7 İlde 16 Noktada Söndürme Çalışmaları Sürüyor

Orman Genel Müdürlüğü, 28 Temmuz'dan bu yana çıkan 183 yangının 167'sinin kontrol altına alındığını bildirdi. 7 ilde 16 farklı noktada devam eden yangınları söndürme çalışmaları sürüyor.

KKTC Yönetimi Kararlı: Maraş’ta Rumlara Artık Taviz Yok

Bir yıl kadar başbakanlık yaptıktan sonra 18 Ekim 2020’de KKTC’nin Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar Türkiye ile oldukça uyumlu politikalar seyrediyor.

Orman Yangınları Devam Ediyor: 88'i Kontrol Altında, Altı Kişi Hayatını Kaybetti

Türkiye'de 28 Temmuz'da Antalya'nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından 30 farklı ilde çıkan yangınlara müdahale devam ediyor. Manavgat'ta beş, Muğla'nın Marmaris ilçesinde ise bir kişi yaşamını yitirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 88 orman yangınının kontrol altına alındığını duyurdu. Pakdemirli, 10 yangının sürdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yangından etkilenen alanların 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. Yıl Dönümü

Devlet böyle tarihÎ bir zaferi nasıl yok sayar! Bugün Doğu Akdeniz’de söz söyleme hakkına sahipsek bunu Kıbrıs Barış Harekâtı’na borçluyuz.