KKTC'de 5. Kol Faaliyeti: Şehitlerin Kemiklerini Sızlatan Karar

KKTC'de Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya'nın Gaziveren Köyü'ne ait sahile Siyonist İsrailli bir iş adamının ismini vermesi büyük tepkiye yol açtı.

Yangınlarda Son Durum: 7 İlde 16 Noktada Söndürme Çalışmaları Sürüyor

Orman Genel Müdürlüğü, 28 Temmuz'dan bu yana çıkan 183 yangının 167'sinin kontrol altına alındığını bildirdi. 7 ilde 16 farklı noktada devam eden yangınları söndürme çalışmaları sürüyor.

KKTC Yönetimi Kararlı: Maraş’ta Rumlara Artık Taviz Yok

Bir yıl kadar başbakanlık yaptıktan sonra 18 Ekim 2020’de KKTC’nin Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar Türkiye ile oldukça uyumlu politikalar seyrediyor.

Orman Yangınları Devam Ediyor: 88'i Kontrol Altında, Altı Kişi Hayatını Kaybetti

Türkiye'de 28 Temmuz'da Antalya'nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından 30 farklı ilde çıkan yangınlara müdahale devam ediyor. Manavgat'ta beş, Muğla'nın Marmaris ilçesinde ise bir kişi yaşamını yitirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 88 orman yangınının kontrol altına alındığını duyurdu. Pakdemirli, 10 yangının sürdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yangından etkilenen alanların 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. Yıl Dönümü

Devlet böyle tarihÎ bir zaferi nasıl yok sayar! Bugün Doğu Akdeniz’de söz söyleme hakkına sahipsek bunu Kıbrıs Barış Harekâtı’na borçluyuz.

Bu Neyin Tebriği!

Daha birkaç ay önce, Ramazan Bayramı dahi dinlemeden Gazze’yi vuran ve 248 Filistinliyi şehit eden işgalci Siyonist’e tebrik ve “İş Birliği” söylemi bir kez daha üzdü...

AGD'den Sisi Zulmüne Karşı Protesto Çağrısı! Mısır'da İdamlara Dur De!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Darbeci Sisi yönetiminin haksız idamlarına karşı durma çağrısı geldi.

Zulmün Durmasına Vesile Olabilirsin!

Mısır’da her an idam edilebilecek olan on iki mazlumun infazına engel olabilme amacıyla Mısır’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gönderilmek üzere bir mektup kampanyası başlatıldı.

'Dünyadaki Mazlum Kardeşlerimizi Hatırlamamız Gerekiyor'

40 ülke 264 bölgede kurban kesim ve dağıtım çalışmaları yapacak olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) de Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki 3,5 milyon gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

Kızına Ağladık Babasına da Ağlamayalım!

Kızı Esma’yı şehit veren, Mısır zindanlarındaki oğlu Enes’e hasret kalan ve son olarak eşi Muhammed Biltaci hakkında idam kararı onanan Sena Biltaci, Türkiye hükümetine çağrıda bulundu. Anne Biltaci, Mısır’daki idamları durdurmak için diplomatik girişimlerde bulunulmasını istedi.

Neden Bu Kadar Sahipsiziz?

Ailelerinden güzel bir haber alabilmek ümidiyle sesini duyurmak isteyen Uygurların Çin’in İstanbul Konsolosluğu önünde nöbet tutmalarına izin verilmedi.

Bir Erbakan Projesi! Bugün D-8'in Kuruluş Yıl Dönümü

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın öncülüğünde imza atılan D-8 projesinin kuruluşundan bugüne 24 yıl geçti. İslam Birliği’nin çekirdeği olan D-8, tüm mazlumların ve ümmetin umudu olmaya devam ediyor.

Doğu Türkistanlıların Liderinin Türkiye’ye Giriş Yasağı için Kritik Mahkeme

Dünya genelindeki bütün Uygur sivil toplum kuruluşlarının çatı organizasyonu Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa’nin Türkiye’ye giriş yapıp yapamayacağına dair karar 8 Haziran günü yapılacak mahkemede karara bağlanacak.

Cansuyu Kurban Bedellerini Açıkladı

Kurban Bayramlarında mutad olarak sofrasına et girmeyen muhtaçlar için Kurban Organizasyonları düzenleyen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 2021 Kurban Organizasyonları için hazırlıklarını tamamladı.

Sürgündeki Uygurlar Yaşadıklarını Anlattı

Çin’den Türkiye’ye kaçmak zorunda kalan Müslüman Uygurlar, Çin’in Doğu Türkistan’da Çinli yetkililer tarafından nasıl işkence gördüklerini ve kürtaja zorlandıklarını anlattı.

Fetih Nesli, Fethin Şafağında Ayasofya’da Buluştu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İstanbul’un Fethi’nin 568’inci sene-i devriyesinde her yıl olduğu gibi yine Ayasofya Camii’nde bir sabah namazı programı düzenledi.

"Filistin'deki Direniş, İnsanlığın Onurunun Son Direnişidir."

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Merkezinde gerçekleştirilen Filistin toplantısına, Millî Görüş çatısı altındaki 26 sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.

Hindukuş Dağlarında Bir Yiğit!

Bosna'da, Alpler'de, Afganistan'da, Hindukuş Dağları'nda... Hatta Allah-u Ekber'de, Erciyes'te... Dağlara yazılan bir hakikat hikayesi. Bahattin Ağabey aramızdan ayrılalı 11 yıl oldu.

Ayasofya Camii'nde İlk Bayram Namazı Kılındı

Ayasofya Camii'nde 87 yıl aranın ardından ilk bayram namazı eda edildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan Bayramı münasebetiyle Ayasofya Camii’nde bayram namazı kıldırıp hutbe irad etti. Hutbede konuşan Erbaş, "Filistin ve Mescid-i Aksa tamamen özgür oluncaya kadar her bayram hüzünle geçecektir" dedi.

Türkiye ile Mısır Arasında İlk Yüz Yüze Görüşme

Türkiye ile Mısır arasında ilk defa yüz yüze üst düzey diplomatik müzakereler başlıyor. Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında Türk heyeti, Çarşamba günü Kahire'ye gidiyor.

BM Kıbrıs'ta Resmi Görüşmeler İçin Ortak Zemin Bulunamadığını Açıkladı

Cenevre'de yürütülen gayriresmi Kıbrıs görüşmeleri, resmi bir müzakereye dönüşemedi. Birlemiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres "Kıbrıs sorunun çözümü için resmi görüşmelerin başlaması için yeterli ortak zemin bulamadık" dedi.

Söylem Yetmez Eylem Gerek!

Amerika Başkanı Joe Biden'ın sözde Ermeni soykırımı hakkında yapmış olduğu iftira dolu skandal açıklamanın yankıları sürerken Türkiye’den ABD’ye beklenen yanıt henüz gelmedi.

Normalleşme Ümmete Kaybettirir, Fitneye Aracı Olma Kardaş!

Azerbaycan’ın, Türkiye ile Siyonist İsrail arasında arabulucu olma ısrarı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev’in ‘hazırız’ mesajıyla daha da netleşti.

Unutturulan Zafer; Kut'ül Amare

Osmanlı Devleti'nin İngiliz kuvvetleri ve müttefiklerine karşı kazandığı Kut-ül Amare zaferinin 105. yıl dönümü.

Mısır'dan Sonra Suudi Arabistan'la da Normalleşme Adımları Atılıyor

Türkiye, Mısır'ın ardından Suudi Arabistan ile de ilişkileri iyileştirme yönünde adımlar atıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye’nin, Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı’nın 2018’de İstanbul’da öldürülmesinin ardından gerginleşen ilişkileri iyileştirmek istediğini söyledi.

"Ermeni Soykırımı İddialarında Müslümanların Dağınıklığından Cesaret Alıyorlar"

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç, Ermeni Soykırımı iddialarına yönelik bir açıklama yayınladı. Karakoç, "I. Dünya Savaşı'nda her türlü soykırıma uğramış biz Müslümanları yüzyıl sonra hala soykırımı yapmakla suçluyorlar. Bu cesareti Müslümanların dağınıklığından alıyorlar'' dedi.