Rusya'dan Ayasofya Cami Hakkında Skandal ''Kilise'' Açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Ayasofya Cami'nin ibadete açılması konusunda skandal ifadeler kullandı.

Erdoğan Putin ve Ruhani’den ''Suriye için Siyasi Çözüm'' Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye konusunda üçlü zirve düzenledi. Zirve, Corona virüsü salgını nedeniyle video konferans aracılığıyla yapıldı.

Ayasofya Konusunda Batı'nın 'Orta Çağ' Tutumu Bir Kez Daha Gün Yüzüne Çıktı

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethiyle, 'Hakkın Batıla galebesinin sembolü' olan Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılmasına Batı tek bir ağızdan karşı çıkmaya başladı.

Çavuşoğlu'ndan Macron'a Cevap: Fransa Libya'da Bir Darbeciyi Destekliyor

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Türkiye'nin Libya politikası için "cezai sorumluluk içeriyor" değerlendirmesine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Fransa dürüst davranmıyor, Libya'da bir darbeciyi destekliyorlar'' cevabını verdi.

2020'nin İlk Yarısında Dünyayı Sarsan Olaylar Zinciri

Dünya 2020 yılıyla birlikte çalkantılı bir sürece girdi. Savaş tehditleriyle başlayan yıl, yüzyılda bir gelen küresel salgının yarattığı yıkımla devam etti.

'ABD ve İsrail Adım Adım Yüzyılın Antlaşması Paçavrasını Uygulamaya Koyuyor'

AGD - MGV Genel Başkanı Salih Turhan, İsrail'in ilhak planına dair önemli açıklamalar yaptı. "ABD ve İsrail adım adım 'Yüzyılın Antlaşması' paçavrasını uygulamaya koyuyor" uyarısında bulunan Turhan, "Yaşanan süreçler göstermiştir ki İsrail güçten ve yaptırımdan anlar" dedi.

Saadet Partisi: Gazze ile Batı Şeria ile Kudüs ile Filistin Bir Bütündür

İsrail'in Filistin topraklarına yönelik 'ilhak' planına Saadet Partisi'nden sert tepki geldi. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, 'Gazze ile Batı Şeria ile Kudüs ile Filistin bir bütündür' dedi. 'Bu işgal Büyük Ortadoğu projesinden bağımsız değil' ifadelerini kullandı.

Türkiye'de Covid 19 Vaka Sayısı 200 Bine Yaklaştı

Türkiye'de son 24 saatte 1374 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 198 bin 613, can kaybı ise toplamda 5 bin 115 oldu.

Fransa'nın "Türk Donanması Gemimizi Taciz Etti" İddiası Yalanlandı

Askeri kaynaklar, Fransa'nın "Türk donanması NATO misyonu yürüten gemimizi taciz etti" iddiasını yalanladı ve yakıt ikmali desteği talebi üzerine söz konusu gemiye yakıt temin edildiğini bildirdi. Çavuşoğlu da 'Açıklamalar yersiz ve boştur' ifadelerini kullandı.

'Libya Bölünürse Bölgedeki Tüm Ülkeler Etkilenir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'dan Suriye'ye dış politikadaki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Libya bölünürse bölgedeki tüm ülkeler etkilenir" dedi.

TSK'dan Kuzey Irak'a 'Pençe-Kaplan Operasyonu' Komandolar Haftanin'de

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine "Pençe-Kaplan Operasyonu" adıyla yeni bir harekat başlatıldığını duyurdu. Bakan Akar ve Kuvvet Komutanları harekatı, komuta merkezinden sevk ve idare etti.

Yunanistan Ayasofya'da Kur'an Okunmasından Rahatsız!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, UNESCO Genel Direktörü General Audrey Azoulay ile Ayasofya'da Kur'an okunması konusunu görüştü.

Ankara’yı Ziyaret Eden Zarif: “Libya Konusunda Türkiye’nin Tarafındayız”

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, İstanbul’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla biraraya geldi. İki bakan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde buluştu.

Bir Erbakan Projesi! Bugün D-8'in Kuruluş Yıl Dönümü

Milli Görüş lideri Erbakan Hoca'nın öncülüğünde imza atılan D-8 projesinin kuruluş yıl dönümü...

Çavuşoğlu: Sahada Kaybetmeye Başlayınca ‘Ateşkes İlan Edilsin’ Diyorlar

Türkiye, Mısır’ın Libya için ateşkes önerisini reddetti. Çavuşoğlu, başkent Trablus’u kontrol etmek isteyen Halife Hafter güçlerinin başarısız olmasının ardından, ateşkesin Hafter’i kurtarmayı hedeflediğini söyledi.

Salih Turhan’dan Netanyahu’nun İlhak Planına Tepki

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, İsrail İşgal Yönetimi'nin 'ilhak' planına tepki gösterdi. 'Netanyahu’nun Batı Şeria'nın bazı bölgelerinde ilhakın uygulanmaya başlayacağını ve Filistin devleti kurulmasına kesinlikle onay verilmeyeceğini söylemesi kabul edilemez' ifadelerini kullandı.

MGK: Libya'ya Destek Devam Edecek, Akdeniz'de Meşru Haklar Korunacak

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 aydan fazla süre sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında Covid-19 salgınından Libya'daki gelişmelere kadar sıcak gündem maddeleri ele alındı.

9 Aralık 1917'de Kudüs Düştü! 9 Aralık 2016'da ise Mavi Marmara Davası

İşgalci siyonist İsrail rejiminin Mavi Marmara'ya yönelik saldırısı kadar Mavi Marmara davasının düşürülmesi de yürekleri sızlatmıştı. Davanın düşürüldüğü tarih ise dikkat çeken bir nokta olmuştu.

Duygulandıran Detaylar! 'Mavi Marmara Erbakan'ın Teşviki İle Hazırlandı'

İsrail işgal güçlerinin Filistin'e yardım götürmek isteyenlere yönelik gerçekleştirdiği katliamın üzerinden 10 yıl geçerken Mavi Marmara'da Erbakan Hoca'ya dair çok önemli detaylar bulunuyor.

Kutlu Sefer 10 Yaşında

Filistin davasına, Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne ve işgale karşı direnişe destek için demir almıştı. 2008'in sonundaki Gazze saldırısı üzerine Akdeniz, Müslüman kardeşlerine yardıma giden gemilere kucak açtı. 2010'un 31 Mayısında İşgal güçleri Mavi Marmara gemisini bastı, 10 kardeşimiz şehid edildi.

Camilerimiz Açıldı Ama... Ayasofya Hala Mahzun

Bugün 29 Mayıs... İstanbul’un fethinin 567. yılı. Yaklaşık 2,5 ay sonra camiler cemaatle, cemaat camilerle buluştu ancak Sultanahmet’in karşısındaki Ayasofya’nın kapısı hâlâ zincirli...

Türkiye’de Covid 19'dan İyileşen Sayısı 150 Bini Geçti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 18 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 4.7825'e çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 179 bin 831 olurken 152 bin 364 hasta da iyileşti. Kontrollü sosyal hayata geçiş başlasa da Bakan Koca, ''Tedbir azalırsa, tehdit artacak." uyarısında bulundu.

Fetih Nesli e-Şölen’de Buluştu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her yıl büyük heyecan ile kutlanan İstanbul’un Fethi’nin 567. Yıldönümü, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında dijital ortamda bir dizi etkinlikle anıldı.

Şehirler Arası Seyahat Kısıtlaması 1 Haziran'da Kalkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını açıkladı. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ise devam edecek.

Türkiye Yeni Normalleşme Önlemlerini Başlatıyor

Türkiye’de Corona virüsü salgınında can kaybı ve vaka sayısında düşüş yaşanırken ''kontrollu sosyal hayat'' yaklaşımıyla ilerleyen normalleşme süreci kapsamında yeni önlemler açıklanmaya devam ediyor.

Türkiye’de Covid 19'dan İyileşenlerin Sayısı 125 Bini Geçti

Sağlık Bakanlığı, son 28 saatte 30 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 4.489'a çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 162 bin 120 olurken 125 bin 963 hasta da iyileşti. Bakan Koca, ''Yeni hayat tarzımız: kontrollü sosyal hayat, hep birlikte tedbir" ifadelerini kullandı.