Erdoğan: Libya'da Barış Türkiye'den Geçiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilecek Libya konulu Berlin Zirvesi öncesi ABD'de yayın yapan Politico gazetesi için "Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor" başlıklı bir makale kaleme aldı.

Cansuyu’ndan İdlib’deki İnsanlık Dramına Karşı ‘Yek Vücut’ Olma Çağrısı

İdlib’deki insanlık dramına sessiz kalmayan Türkiye’nin önde gelen yardım kuruluşlarından Cansuyu, "Suriye’de savaşın başladığı ilk günden itibaren Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık ve destek olduk şimdi de İdlib için Yek vücut olmak zorundayız." çağrısında bulundu.

Karamollaoğlu: Çin’in Zulüm Uygulamadığını Savunmak, Tam Bir Kominist Mantığı!

Çin güçlerinin Doğu Türkistan'da zulüm uygulamadığını savunanlara tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümete ve vatandaşlara önemli bir çağrıda bulundu.

1389. Yılında Mekke’nin Fethi Kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği Mekke’nin Fethi kutlamaları, bu yıl da Edirne’den Kars’a, Hatay’dan Sinop’a, yurdun dört bir köşesinde gerçekleştirildi.

İncirlik'teki Nükleer Başlıkların İtalya'ya Taşınacağı İleri Sürüldü

İtalya'da Yeşiller Partisi hükümetten Türkiye'deki İncirlik NATO üssünden İtalya'ya taşınacağı iddia edilen 50 nükleer başlık hakkında mecliste açıklama yapmasını talep etti.

Libya'ya Asker Gönderme Tezkeresi TBMM'ye Sunuldu

Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Meclis Genel Kurulu perşembe günü olağanüstü toplanacak.

Akar'dan Libya Açıklaması: TSK Göreve Hazır

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'ya asker gönderilmesi tartışmalarıyla ilgili olarak, "Yurt içinde ya da sınır ötesinde TSK her türlü görevi yapmaya hazırdır" dedi.

'Libya'ya Asker Gönderme Tezkeresini Meclise Sunacağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meclis açılır açılmaz ilk işlerinin Libya'ya asker gönderme tezkeresini parlamentoya sunmak olacağını söyledi.

Türkiye, Uygur Kardeşlerine Sahip Çıktı

Doğu Türkistan'daki Çin zulmüne tepki göstermek için bir araya gelen on binlerce vatandaş, zalim Çin güçlerine "Doğu Türkistan yalnız değildir" mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekirse İncirlik'i de Kürecik'i de Kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Senatosunun 'Ermeni soykırımı' kararına ilişkin, "Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız." değerlendirmesinde bulundu.

Yeni Bir Dünyayı Ancak İslam Ülkeleri İnşa Eder

ESAM’ın düzenlediği 28’inci uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi’nde İslam coğrafyasının durumu masaya yatırıldı.

İslam Coğrafyasının Sorunları Masaya Yatırılacak

ESAM tarafından organize edilen 28’inci Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi bugün Ankara’da gerçekleşiyor.

Friedman: Türkiye’nin Başına Gelen En İyi Şey AB’ye Alınmamasıdır

Geopolitical Futures (GPF) Kurucu Başkanı George Friedman, MÜSİAD Vizyoner19 Zirvesinde konuştu. Friedman, Türkiye'nin başına gelen en iyi şeyin AB’ye alınmamasının olduğunu söyledi.

'Güney Kıbrıs Silahlanırken, Türkiye’nin Garantörlüğü Hedef Alınıyor'

‘Değişen Dünya Düzeni: Doğu Akdeniz'de Mavi Savaşlar Uluslararası Konferansı’ Girne’de başladı. Konferansta konuşan KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy “Kıbrıslı Rumlar, durmadan silahlanırken, Türkiye'ye garantörlükten vazgeç deniliyor'' dedi.

AGD'den Eylem Çağrısı: Ayağa Kalk Müslüman!

Anadolu Gençlik Derneği, Siyonist İsrail Rejimi'nin Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki olarak eylem çağrısında bulundu.

Bangladeş'teki İdam Kararlarına AGD'den Protesto

Bangladeş Cemaati İslami Genel Sekreteri Azharul İslam'a verilen idam cezası için yüzlerce AGD'li Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğunun Üsküdar'daki binası önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

AGD İstanbul Şubesi'nden Ezherul İslam için Meydanlara İnme Kararı

Bangladeş Cemaat-i İslam Genel Sekreteri Ezherul İslam hakkında idam kararı verilmesine sessiz kalmayan AGD İstanbul Şubesi meydanlara inme kararı aldı.

3 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Irak'ın Kuzeyi Kandil ve Haftanin'de 3 terörist SİHA'larla etkisiz hale getirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ABD Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien başkanlığındaki heyeti kabul etti.

Arap Birliği Meşruiyetini Tamamen Kaybetmiştir

Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nı ve Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların durumunu WSJ'ye yazdığı "Başkaları Harekete Geçmezken Türkiye Adım Atıyor" başlıklı makalede değerlendirdi.

"KKTC Halkı Barış Pınarı Harekatı'nda Türkiye'nin Yanındadır"

KKTC Başbakanı Tatar, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik "Bizim için tek doğru yol, Türkiye ile birlikte hareket etmek, Türkiye ile omuz omuza ve müşterek olarak bu davayı yürütmektir. KKTC halkı Barış Pınarı Harekatı'nda Türkiye'nin yanındadır." dedi.

Türk Ordusu Barış Planı Harekatını Başlattı

Türkiye'nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat'ın doğusuna yönelik harekatı saat 16.00'da Resulayn'daki YPG hedeflerinin vurulmasıyla başladı.

'Keşmirlilere Karşı Kolektif Eziyetler Sürüyor'

Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Qazi, "Hint milliyetçiliği ideolojisi Yeni Delhi'yi yönetiyor. Keşmirlilere karşı kolektif eziyetler sürüyor." dedi.

"Terör Tehdidine Karşı Tedbir Almak En Temel Hakkımızdır"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fırat'ın doğusuna düzenlenecek operasyonla ilgili olarak "Terör tehdidine karşı tedbir almak en temel hakkımızdır" dedi.

Rumların 45 Yıl Önce Katlettiği 21 Şehit KKTC'de Defnedildi

KKTC'de, Muratağa ve Sandallar köyünde 14 Ağustos 1974'te Rumlar tarafından toplu olarak katledilen ve toplu mezara gömülen şehitlerden 21'i daha kimliklerinin tespit edilmesinin ardından devlet töreniyle Muratağa Sandallar Şehitliği'ne defnedildi.

"Türkiye ile İlgili Eleştiri Yapabilecek Son Ülke Fransa'dır"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Macron'un Türkiye'ye karşı gerçekleştirdiği ağır eleştirilere cevaben "Macron'un konuşmalarını ayakları pislik içinde gömülüyken, öten horoza benzetiyorum." dedi.

İslamafobiye Karşı Üç Ülkeden Ortak TV Kanalı

Pakistan Başbakanı Han, Türkiye, Pakistan ve Malezya'nın İslamofobinin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek için İngilizce dilinde ortak bir televizyon kanalı kurma kararı aldığını duyurdu.

Türkiye Güvenli Bölge Planını Açıkladı

Ankara, Suriye'nin kuzeyinde terörden arındırılmış bir Güvenli bölge'nin oluşturulmasında kararlı. Türkiye'nin önerdiği 480 kilometrelik hatta yayılan güvenli bölge, 3 milyona kadar Suriyelinin yerleşebileceği bir alana karşılık geliyor.

Paris İklim Anlaşmasını Onaylamayan 10 Ülkeden Biri Türkiye

İklim değişikliğiyle mücadeleyi amaçlayan Paris Anlaşması’nı Rusya’nın da onaylamasının ardından bu anlaşmayı imzalayan 197 ülkeden onaylamayan sadece 10 ülke kaldı. Bunlardan birisi de Türkiye.

Keşmir Çağrısı: BM'de Dünya Gündemine Taşınsın

Cansuyu Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yapacağı konuşmada, Keşmir'de yaşanan dramı dünya gündemine taşıması çağrısında bulundu.

Ümmetin Kimliği Tehdit Altında!

İslam Birliği Kongresi ‘İslam Dünyasının Geleceği ve Filistin’ temasıyla Ankara'da toplandı... Filistin başta olmak üzere İslam Birliği'nin geleceği konuşuldu.

'Müttefikimiz, Terör Örgütü İçin Güvenli Bölge Oluşturmanın Peşinde!'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(ABD ile oluşturulacak Güvenli Bölge) Biz bölgede yuvalanan terör örgütünü tamamen ortadan kaldırmayı hedeflerken onlar terör örgütüyle bizi aynı zeminde idare etmenin hesabını yapıyorlar." dedi.

Rusya ile Vize Serbestisi Bugün Başlıyor

Rusya tarafından hizmet ve hususi pasaport hamili Türk vatandaşlarına uygulanacak vize muafiyeti, bugünden itibaren geçerli olacak.

Yavuz, Doğu Akdeniz'de Sondaja Başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yavuz sondaj gemisinin bugün itibarıyla bin 710 metre sondaj derinliğine ulaştığını belirtti.

Erdoğan'dan Güvenli Bölge Açıklaması: Fırat'ın Doğusundaki Adım ABD ile Atılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile tartışma konusu olan Suriye'de güvenli bölge oluşturulmasıyla ilgili gelinen noktayı değerlendirdi.

Akdeniz'in Şer Dörtlüsü: İsrail-ABD, Yunanistan ve Rumlar Enerji Anlaşmasını Yeniledi

Doğu Akdeniz'de yaşanan doğal kaynak arama krizinin yaşandığı dönemde bir araya gelen Yunanistan, Kıbrıs, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) enerji alanında işbirliğini artırma mesajı verdi.

Libyalı Hafter Güçlerinden Türk Gemileri Vurma Tehditleri

Libya'da Hafter Güçleri, Hava Kuvvetlerinin ülke kara sularına yaklaşan tüm Türk gemilerinin hedef alınması yönünde talimat verdi. Libya Devlet Yüksek Konseyi, Hafter'in Türkiye'ye yönelik tehditlerini savaş ilanı olarak nitelendirdi.

ABD ve Türkiye Arasında S-400 ve F-35 Görüşmeleri

ABD Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan, yarın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la Türkiye ile ABD arasındaki S-400 krizi konusunda bir görüşme yapacağını açıkladı.

Çavuşoğlu Nerçivan Barzani'nin Yemin Törenine Katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlığına seçilen Neçirvan Barzani'nin yemin törenine katıldı.

Suudi Arabistan'a İdamları Durdurun Çağrısı Yapıldı

Suudi Arabistan'da 3 siyasi tutuklu için idam kararının ileri sürülmesi, ülkenin İstanbul Konsolosluğu önünde protesto edildi.

Karamollaoğlu'ndan Kral Selman'a Çağrı: Allah Rızası için Vazgeç

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suudi Arabistan yönetimine önemli bir çağrıda bulundu.

Karamollaoğlu'ndan İdlib Açıklaması: Yaşananlar Endişeye Sevk Ediyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İdlib’de son günlerde yoğunlaşan saldırılara ilişkin açıklamada bulundu.

"S-400'lerin Teslimatı Takvim Doğrultusunda İlerliyor"

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, S-400 hava savunma sistemlerinin Türkiye’ye teslimat sürecinin planlanan takvim doğrultusunda ilerlediğini ve herhangi bir gecikmenin söz konusu olmadığını belirtti.

Ayasofya Camii'nde Binler Kıyama Durdu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından İstanbul'un fethinin 566. yıl dönümü dolayısıyla binlerce kişi Ayasofya Meydanı’nda "Sabah Namazı" kıldı.

Akar'dan S-400 Gerilimine Dair Açıklama: CAATSA Yaptırımlarına Hazırlık Yapıyoruz

MSB Hulusi Akar, ABD ile yaşanan S-400 gerilimine ilişkin olarak "ABD 'Ertele' diyor, biz 'Bitti' diyoruz" ifadesini kullandı. Akar, S-400 eğitimi için Rusya'ya personel gönderdiklerini belirtti ve "Türkiye, CAATSA yaptırımlarına da hazırlık yapıyor" dedi

Seccade ve Sefer Tasını Al Gel! Ayasofya'da Fetih Namazı

Anadolu Gençlik Derneği'nin çağrısıyla on binlerce Müslüman, 26 Mayıs Pazar saat 02.00'da Ayasofya Camii önünde buluşacak.