Sağlık Çalışanlarına da Vuslat Oldular

Tüm dünyayla birlikte Türkiye'de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede fedakarca çalışan sağlık personeline bir destek de Vuslat Derneği’nden geldi.

Türkiye'de Koronavirüsten Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 649'a Yükseldi

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 75 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 649'a çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 30 bin 217 olurken 1326 hasta da iyileşti.

Türkiye, İtalya ve İspanya'ya Tıbbi Yardım Gönderdi

Türkiye, yeni tip koronavirüsle Covid-19 mücadeleye destek amacıyla İspanya ve İtalya'ya tıbbi yardım malzemesi gönderdi.

Erdoğan Salgına Karşı Milli Dayanışma Kampanyası Başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni bir kampanya başlattıklarını açıkladı. Erdoğan, "Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Yardım kampanyasına 7 aylık maaşımı bağışlıyorum" dedi.

Umrecilerin Karantinadan Tahliyesi 1 Hafta Ertelendi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyesi doğrultusunda, karantinadaki umrecilerin sağlık taramalarının devam etmesi nedeniyle tahliye işlemlerinin 1 hafta ertelenmesine karar verildi.

Erdoğan Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüsün yol açtığı Covid-19 salgınına karşı başvurulması planlanan ilave tedbirleri açıkladı. Buna göre şehirler arası seyahat valilik iznine bağlandı, yurt dışı uçuşlar tamamen durduruldu.

Türkiye'de Koronavirüsten Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 214'e Yükseldi

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 243 hastanın iyileşerek taburcu olduğunu; 46 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 214'e çıktığını açıkladı. Son verilere göre Türkiye'de toplam vaka sayısı ise 13.531 oldu.

G-20 Liderleri Koronavirüs Gündemiyle Olağanüstü Toplandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle yapılan G-20 Liderler Olağanüstü Zirvesi sona erdi. Zirve, 2 saat 15 dakika sürdü.

Çavuşoğlu: Yurt Dışında 32 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu koronavirüs nedeniyle şu ana dek yurt dışında 32 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini söyledi.

Cemal Kaşıkçı Davasında 18 Sanık için Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Talebi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 18 sanık hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, 18 sanık hakkında ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Türkiye'de Can Kaybı 75, Vaka Sayısı 3629 Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son 24 saatte Covid-19'dan dolayı 16 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıklamasıyla toplam sayı 79'a yükseldi, vaka sayısı ise 1.196 kişinin eklenmesiyle 3629 oldu.

THY 5 Nokta Hariç Tüm Dış Hat Seferlerini Durduruyor

Türk Hava Yolları, New York, Washington, Hong Kong, Addis Ababa ve Moskova dışındaki tüm dış hat seferlerini 27 Mart itibarıyla durduracak.

Türkiye'de 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Sokağa Çıkma Sınırlaması

Dünya genelinde 11 binden fazla hayata mal olan Covid-19, şu ana kadar Türkiye'de 600'den fazla kişide görüldü, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9. İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olanların ikametlerinden dışarı çıkmalarına sınırlama getirdi.

Bu Gece İsra ve Miraç Gecesi

Miraç Gecesi, Cenab-ı Hak'ın daveti üzerine, Hazreti Muhammed'in Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ'ya, oradan semaya, yüce âlemlere, ilâhî huzura yükseldiği ve birtakım müjdelerle ümmetine döndüğü gecedir.

Türkiye'de Can Kaybı 30, Vaka Sayısı 1236 Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsten ölenlerin sayısının 30'a çıktığını hasta sayısının ise 1236'ya yükseldiğini açıkladı. 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olanların dışarı çıkmamaları ve evde kalınması yinelendi.

Koronavirüs Salgını Havayolu Şirketlerini de Vurdu

Dünyanın dört bir yanını etkisi altına alan koronavirüs salgını, havayolu şirketlerini mali açıdan felce uğrattı. Uçuşların durma noktasına gelmesiyle mali açıdan zor günler geçiren hava yolu şirketlerindeki son durumu sizler için derledik.

Koronavirüs Nedeniyle Erdoğan, Merkel, Macron ve Johson Video Konferansla Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Cuma Namazı Başta Olmak Üzere Cemaatle Namazlara Ara Veriliyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı basın açıklamasında, "Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir." dedi.

Türkiye'de Koronavirüs Vakası Sayısı 359'a Çıktı, 4 Kişi Hayatı Kaybetti

Koronavirüsün Türkiye'de toplam vaka sayısının 359'a çıktığı belirtildi. Koronavirüs sebepli can kayıpları 4'e ulaştı.

Erbakan, D-8 İle Bize Güzel Bir Miras ve Bilgelik Bıraktı

Gelişen 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Örgütü’nün (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari, yaptığı açıklamada, 2019’un, kendileri için çok aktif bir yıl olduğunu ifade etti.

'2 Ay Direnelim, Yazın Virüsün Etkisi Azalıyor'

Sosyal medya hesabından kameralar karşısında yaptığı açıklamayı paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün etkisinin yazın azaldığını aktardı.

'Moskova Anlaşması Suriye’de Eza, Cefa Çeken Kardeşlerimizin de Lehine'

Milli Savunma Bakanı Akar, Rus heyetle İdlib'deki ateşkes için yaptıkları görüşmelerin gidişatı konusunda bilgi verdi. TSK'da koronavirüse karşı alınan önlemleri de anlatan Akar, "Okullar ve eğitim merkezlerindeki öğrenci ve kursiyerlerle birlikte askerlerimiz de belli bir süre hafta sonu izne çıkmayacak" ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'deki İlk Koronavirüs Vakasını Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs şüphesi olan bir hastanın testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Karamollaoğlu: Ateşkes Doğru Adım

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suriye meselesinin hem Türkiye’ye, hem bölgeye, hem de İslam âlemine çok pahalıya mal olduğunu belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü'nden Virüslere Karşı 'Temassız Kart' Önerisi

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Dünya Sağlık Örgütü'nün elden ele geçen kağıt ve bozuk paralarla yayılabilecek virüs ve bakterilere karşı uyarıda bulanarak, mümkünse temassız kart kullanılmasını önerdiğini duyurdu.

"Kapılar Açılmıştır, Bu Yükten Nasibinizi Alacaksınız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kapıları açınca telefon, telefon üstüne gelmeye başladı, 'Kapıları kapatın'...'Bitti o iş, artık kapılar açılmıştır. Şu anda sizler bu yükten nasibinizi alacaksınız' dedik." diye konuştu.