• İstanbul17 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Terör Finansörü ABD Tüm Müslüman Kuruluşları ‘Terörist’ İlan Ediyor
01 Mayıs 2019 Çarşamba 14:05

Terör Finansörü ABD Tüm Müslüman Kuruluşları ‘Terörist’ İlan Ediyor

Siyonist lobinin tüm desteğini arkasına mevcut ABD yönetimi, İslami tüm kurum ve önemli isimleri teker teker terör listesine alıyor. Hamas ve İran Devrim muhafızlarının ardından Beyaz Saray şimdi de Müslüman Kardeşler’in terörist ilan edileceğini duyurdu.

Muslim Port Haber Merkezi

Türkistan İslam Cephesi, Hamas ve İran Devrim Muhafızları derken şimdi de Müslüman Kardeşler Teşkilatı ABD tarafından terör listesine alınıyor. Amerika başta Hristiyan Avrupa’nın tüm imkanlarını kontrolüne aldıktan sonra Siyonist İsrail lobisinin talimatları doğrultusunda İslami tüm kurumları terörist ilan etmeyi sürdürüyor.

ABD, Hamas Lideri Haniye'yi 'Terör Listesine' Alındı

Filistin Parlamentosu'nda çoğunluğa sahip olan Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından 'terör listesine' alındı. Haniye'nin "Özel Düzenlenmiş Küresel Teröristler" listesine eklendiği bildirildi.

Ortadoğu’da tüm iç karışıklık yaşanan ülkelere silah satarak terörü finanse eden ABD’nin Dışişleri Bakanlığı çarpık bir açıklamayla, 55 yaşındaki Haniye'nin Hamas'ın silahlı kanadıyla yakın ilişki içinde olduğu ve silahlı mücadeleyi desteklediği ileri sürüldü. Oysa, İzzettin El Kassam Tugayları’nın Hamas’ın askeri birimi olduğunu en fazla ABD bölgesel platformda dile getirmektedir.

Yaklaşık bir asırdır İsrail füzelerine maruz kalan Filistin halkının direniş örgütü İzzettin Kassam Tugayları’da yine ABD’nin terör listesinde bulunuyor.

İran Devrim Muhafızları Terör Örgütleri Listesinde

ABD Başkanı Donald Trump, İran Devrim Muhafızlarının yabancı terör örgütleri listesine alındığını duyurdu. Amerika bu açıklama ile ilk bir ülkenin resmi ordusunu terör listesine almış oldu.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı’da Terör Listesine Giriyor

Beyaz Saray Sözcüsü, "ABD Başkanı Donald Trump, Müslüman Kardeşleri terör örgütü ilan etmeye hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

New York Times gazetesi, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi'nin 9 Nisan'da Beyaz Saray'a ziyaretinde yapılan özel toplantıda, Sisi'nin Trump'ı Müslüman Kardeşleri terör örgütü ilan etmesi yönünde ikna ettiğini, Trump'ın da Sisi'ye olumlu yanıt verdiğini belirtti.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı ise resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak, "Biz içinde bulunduğumuz topluma ve genelde tüm insanlığa hizmet etmek için yapıcı işbirlikleri için ılımlı ve barışçıl görüşümüzü sürdürmeye ve doğru olduğuna inandığımız faaliyetlere devam edeceğiz. Allah'ın izni ve inayetiyle Müslüman Kardeşler bütün kararlara rağmen daha güçlü olacaktır" ifadelerini kullandı.

Cemaati İslami Dahil Çok Sayıda Kurum da Terör Listesinde Yer Alıyor

ABD’nin terör listesinde sadece Hamas, İran Devrim Muhafızları ya da Müslüman Kardeşler Teşkilatı bulunmuyor. Asya’nın en büyük İslami kuruluşlarından Cemaati İslami’de yine aynı şekilde listede yer alıyor. ABD desteği ile Hindistan ve Bangladeş yönetimleri çok sayıda Müslüman lideri bu vesileyle idama götürerek şehit etmiş ve bölgede Müslümanlara yönelik ağır yaptırımlarını da sürdürmüştür.

Türkistan İslam Partisi, Filistin’in Aksa Şehitleri Tugayı ve Suriye merkezli El Nusra Cephesi örgütlerde Amerika’nın terör listesinde bulunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim