• İstanbul12 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"En Irkçı, En Cinsiyetçi, En Bağnaz Başkanı"
01 Kasım 2018 Perşembe 11:20

"En Irkçı, En Cinsiyetçi, En Bağnaz Başkanı"

Washington'ın kuzeyinde miting yapan Demokrat Parti Senatörü Sen Bernie Sanders, Trump için, "Tarihin en ırkçı, en cinsiyetçi, en bağnaz başkanı" dedi.

ABD'de 6 Kasım'da yapılacak ara seçimlere sayılı gün kalırken, demokratların  mitinglerinde ABD Başkanı Donald Trump'a karşı söylemler ağırlaşıyor.

ABC News'da yer alan habere göre, Cumhuriyetçilerin oylamayı bastırmak için elinden geleni yaptığını söyleyen Sanders, "Onlar, gençlerin, çalışanların, siyahilerin oy kullanmasından ölümüne korkuyorlar. Biz 'devasa' bir seçmen katılımına sahip olmak istiyoruz" dedi.

Trump'ın sinagog saldırısı ve doğumla kazanılan vatandaşlık hakkı açıklamalarına doğrudan cevap vermeyen Sanders, ABD Başkanı hakkında "Tarihin en ırkçı, en cinsiyetçi, en bağnaz başkanı" diye konuştu.

ABD ara seçimleri

ABD'de 6 Kasım'da yapılacak Kongre ara seçimleri yaklaşırken, Kongrenin her iki kanadını da elinde bulunduran Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisindeki çoğunluğu Demokratlara kaptırabileceği yönündeki öngörüler güç kazanıyor.

ABD Başkanı Trump'ın yüzde 40'lık oranla, 1945-1953 yılları arasında başkanlık yapan Harry Truman'dan sonra en az destek gören başkan olması ve halk nezdinde kendisine yönelik tepkilerin artması, 6 Kasım ara seçimlerini "son dönemin en önemli ara seçimi" haline getirdi.

Cumhuriyetçiler, Kongrenin her iki kanadında da üstünlüklerini devam ettirmeyi, Demokratlar ise en az birinde üstünlüğü ele geçirerek 2020 başkanlık seçimleri öncesinde avantaj sağlamayı amaçlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim