• İstanbul18 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suudi Arabistan Müftüsü: İsrail ile Savaşmak Caiz Değil
15 Kasım 2017 Çarşamba 15:00

Suudi Arabistan Müftüsü: İsrail ile Savaşmak Caiz Değil

Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh, 'Hamas terör örgütüdür, İsrail'le savaşmak caiz değil' şeklinde fetva verdi.

Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ı terör örgütü ilan ederek, İsrail ile savaşmanın caiz olmadığını söyledi. Şeyh, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" dedi.

İsrail'den tebrik geldi

İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara ise Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i verdiği fetvadan ötürü tebrik ederek İsrail işgali altındaki topraklara davet etti.

İsrailli Bakan Kara, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygı ile karşılanacaktır."

YORUMLAR
Ebuyusuf
Suudi Arabistan Müftüsü Amerikan uşağı olmuş Bizdeki veto ile aynı yoldadır yazıklar olsun şimdide İstail ile işbirliğini savunuyor Hamas’ı terörörgütü ilan ediyor aslında terör devleti olan İsrail’i destekliyor Allah yahudi ve hiristiysnları dost edinmeyin buyuruyor Saddam bir zamanları Amerikan uşağıydı İran saldırdı hiçbir şey kazanamadıYinee ABD aklıyla Kuveyt’e girdi ve sonunu getirdi ABD eliyle idam sehpasına. Gitti korkarım aynı akıbet Suut ailesini de aynı son bekleyebilir
15 Kasım 2017 00:21
178.243.108.3
Mustafa KONURBAY
Müftü bozuntusu müslümanların katlinede fetva vermiş oluyor böylece.
14 Kasım 2017 12:48
46.155.62.73
ŞeymaNur var
Şairin dediği gibi “ŞİMDİ BİZE DÜŞEN SOYLU BİR ÖFKEDİR !!! “ ya bu insanlık nerde kimsenin olanbitenden rahatsızlık duyduğu falan yok bu gidiş nereye ?
14 Kasım 2017 12:07
95.70.134.224
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim