• İstanbul30 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye'de Savaş Biterken Siyonistler Neyin Peşinde?
18 Eylül 2017 Pazartesi 01:24

Suriye'de Savaş Biterken Siyonistler Neyin Peşinde?

Suriye’de savaşı sona yaklaşırken Siyonist İsrail yönetiminin Rusya’dan Suriye ile ilgili bir talebinin reddedildiği iddia edildi

Terörist İsrail’in Rusya’dan Suriye ile ilgili bir talebinin reddedildiği iddia edildi. İddiaya göre geçtiğimiz Temmuz ayında Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile silahlı muhalifler arasında ABD ve Rusya gözetiminde ateşkes görüşmeleri sürerken İsrail Rusya’dan Golan Tepeleri’nin Suriye tarafında 60 kilometre genişliğinde bir tampon bölge oluşturulmasını ve İran destekli silahlı grupların buradan uzak tutulmasını talep etti. Rusya ise bunu reddederek sadece 5 kilometrelik bir tampon bölgeye onay verdi.

İddia Siyonist İsrail tarafından yalanlandı. Başbakan Benjamin Netanyahu’ya yakın kaynaklar böyle bir talebin hiç gerçekleşmediğini ve geçtiğimiz ay Soçi’de gerçekleşen Vladimir Putin – Benjamin Netanyahu görüşmesinin kendileri açısından tatminkar olduğunu ifade etti.

Diğer yandan Washington’daki Roş Haşana etkinliğinde konuşan İsrail’in ABD Büyükelçisi Ron Dermer da İsrail’in Suriye Savaşı için iki kırmızı çizgisi olduğunu tekrarladı. Dermer Bunları İran’ın Suriye’de kalıcı olması ve gelişmiş silahların Hizbullah’a aktarılması olarak açıkladı.

Dermer ayrıca Filistin Yönetiminin sözde terör eylemlerine karışmış Filistinliler ile ailelerine yaptığı ödemeleri durdurmaması halinde ABD’nin Filistin Yönetimine yaptığı yardımların kesilmesini ön gören Taylor Force Eylemi yasa tasarısından duyduğu memnuniyeti açıkladı. İran ile yapılan nükleer anlaşmayla ilgili olarak da Donald Trump yönetiminin anlaşmayı yenilememesi ya da şartlarını daha da ağırlaştırmasını umduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim