• İstanbul30 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyonistlerin Salih El Aruri Endişesi
08 Ekim 2017 Pazar 11:50

Siyonistlerin Salih El Aruri Endişesi

Salih El-Âruri’nin İslamî Direniş Hareketi Hamas’ın Siyasi Birimi Başkan Yardımcılığına seçilmesi Siyonist İsrail rejimini korkudan titretiyor.

Salih El-Âruri’nin İslamî Direniş Hareketi Hamas’ın Siyasi Birimi Başkan Yardımcılığına seçilmesi işgal basınında büyük yankı uyandırdı.

Siyonist işgal basınıHamas liderlerin Salih El Aruri'den duydukları endişeyi gizlemedi.

SİNVAR'IN ARDINDAN ŞİMDİ DE ARURİ!

El-Âruri’ye geniş veren işgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, Hamas’ın silahlı eylemlerini planlayan şahsın bugün hareketin ikinci adamı konumuna geldiğini belirterek, Yahya Es-Sinvar’ın ardından yapılan bu seçimin Hamas hareketinin yönetiminde yapılan değişikliğin tamamlayıcı bir halkası olduğuna vurgu yaptı.

İSRAİL DERİNDEN ENDİŞELENMELİ

El-Âruri ile ilgili bilgi veren gazete, “Batı Şeria’da doğan El-Âruri burada büyüdü. 18 yıl İsrail zindanlarında kaldı. İbranice’yi çok rahat konuşmaktadır. Suriye, Katar ve Türkiye arasında mekik dokuyan El-Âruri basamakları hızla yükseldi. El-Âruri gibi bir adamın Hamas liderliğine seçilmesi İsrail’i derinden endişelendirmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

İSRAİL'İN BAŞI AĞRIYACAK

Israel Hayom gazetesi ise, El-Âruri’nin seçilmesinin Hamas’ın hâlâ Batı Şeria'yı ele geçirmek istediğinin işareti olduğunu belirterek, El-Âruri’nin zeki ve kararlı bir düşman olması nedeniyle İsrail’in başını ağartacağını ifade etti.

El-Âruri’nin askeri anlayışını değiştirdiği konusunda kuşkularının olduğunu belirten gazete, “İsrail zindanlarından onu tanıyanlar dindar, aşırı ve İsrail’i çok iyi tanıyan bir liderle karşıya olduklarını bileceklerdir” dedi.

İşgal rejimindeki Kanal-10 televizyonu ise, Hamas’ın El-Âruri’yi seçerek, uzlaşı noktasında atılan adımlara rağmen itidal çizgisine gelmeyeceği konusunda açık mesaj verdiğini iddia etti.

Siyonist işgal rejimi televizyonu yaptığı yorumda, Hamas’ın bu seçimle İsrail’e “Filistin Yönetimi’yle yaşanan uzlaşıya rağmen Hamas hareketi yolunu şaşırmayacak, işgal rejimini nehirden denize kadar kovmak için savaşa devam edecektir” mesajı verdiğini savundu.(Fiem)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim