• İstanbul22 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyonist İsrail Kudüs'teki Müslümanların Oturma İzinlerini İptal Etti
10 Ağustos 2017 Perşembe 14:56

Siyonist İsrail Kudüs'teki Müslümanların Oturma İzinlerini İptal Etti

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in, Kudüs'te 14 bin 595 Filistinlinin oturma izninin iptal ettiği belirtilirken, iptallerin ne zaman yapıldığı belirtilmedi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in, Kudüs'te 14 bin 595 Filistinlinin oturma izninin iptal ettiği belirtilirken, iptallerin ne zaman yapıldığı belirtilmedi.

Açıklamada, 'İsrail yönetimi, Kudüs'e ve Kudüslülere karşı Yahudileştirme çalışmalarını tırmandırmaya devam ediyor ve çok sayıda Yahudi yerleşim birimi projesi ile Kudüslülere karşı vahşi güvenlik tedbirlerini uygulamaya çalışıyor.' ifadelerinde bulunuldu.

İsrail'in, Kudüs'teki Arapların sayısını azaltmak ve Yahudilerin sayısını artırmak için kentten 100 bin Filistinliyi çıkarmayı ve 150 bin Yahudi yerleşimciyi Kudüs'e yerleştirmeyi amaçladığı ve bunun için büyük bir yerleşim projesi üzerinde çalışma yürüttüğü ifade edilen açıklamada, İsrail güçlerinin geçen ay Kudüs'te onlarca ev ve tesisi yıktığını belirtti.

Açıklamada, uzun zamandan beri İsrail'in zulmüne uğrayan ve haksız yere yurtlarından edilmeye ve Yahudileştirme projelerine maruz kalan Kudüs halkının üzerinden zulmün kaldırılmasının zorunlu olduğu dile getirildi.

ABD merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün (HRW) dün, 'İsrail, Kudüslülerin oturumlarını iptal ediyor' başlığıyla yayınladığı raporunda, İsrail'in 1967'den 2016'nın sonuna kadar 14 bin 595 Filistinlinin Kudüs'teki oturum izinlerini iptal ettiği belirtilerek, İsrail makamlarının ayrıca Filistinlilerin İsrail güçlerine yönelik bireysel eylemleri nedeniyle tüm aile fertlerinin oturumlarını iptal ettiği, dolayısıyla hukuka aykırı bir şekilde toplu olarak cezalandırma yoluna gittiği kaydedilmişti.İşgalci İsrail Kudüs'teki Müslümanların oturma izinlerini iptal etti.

Gazze'deki Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı, işgalci İsrail'in, Kudüs'te binlerce Filistinlinin oturma iznini iptal etmesini kınadı.

 
YORUMLAR
YERLEŞİMCİ KAFADAN KURTULANA KADAR DEVAM
MUSTAFA KIZAN
http://www.muslimport.com/siyonist-israil-kudusteki-muslumanlarin-oturma-izinlerini-iptal-etti-6197h.htm
*** “ŞU SÖZÜMÜ UNUTMAYIN TARİHİ BİR SÖZ SÖLÜYORUM. ((SİYONİZİM ÖYLE USTADIRKİ )) “KİM BEN Mİ? BEN HİÇ SİYONİZME HİZMET EDE-BİLİR-MİYİM ?” (((MARŞINI SÖYLETE SÖYLETE SENİ KENDİ ORDUSUNA ASKER GİBİ KULLANIR.”))))İŞGALCİNİN yerleşimci marşı da bize kalmış yerleşim de yerleşim......HOCAMIN SELAMI VAR
3.Şahlanışı Eyüp Sultandan 26 Kasım 2010 Cuma
Prof. Dr. Necmettİn ERBAKAN’DAN altın sözler
11 Ağustos 2017 Cuma 17:20
213.74.136.18
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim