• İstanbul28 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Sıcak Cihad Evresinden, Yönetimsel Cihad Evresine Geçmiş Bulunuyoruz'
02 Aralık 2018 Pazar 19:06

'Sıcak Cihad Evresinden, Yönetimsel Cihad Evresine Geçmiş Bulunuyoruz'

ESAM'ın düzenlediği 27. Müslüman Topluluklar Zirvesine katılan Moro Cihadının lideri Hacı Murat İbrahim önemli açıklamalarda bulundu. Moro'da kis son gelişmelere değindi: 'Sıcak Cihad evresinden, yönetimsel Cihad evresine geçmiş bulunuyoruz.' dedi.

Muslim Port Haber Merkezi | İstanbul

Moro Cihadının lideri Hacı Murat İbrahim İstanbul'da ESAM tarafından düzenlenen 27. Müslüman Topluluklar Zirvesine katıldı.

Hacı Murat İbrahim önemli açıklamalarda bulundu. Moro'da kis son gelişmelere değindi: 'Sıcak Cihad evresinden, yönetimsel Cihad evresine geçmiş bulunuyoruz. Süreci aynı hassasiyetle yönetmeye çalışıyoruz.' dedi.

Bangsomoro Lideri: Kur'an ve Sünnete Dayalı Sistem Kuracağız

Bangsomoro İslam Devleti Başkanı Hacı Murat İbrahim, yeni kurala Özerk hükümetin çalışmaları tamamladığını da anlattı. Hacı Murat, 'Bangsomoro'da kuracağımız nizamda Kuran, Sünnet ve İcmaıyı esas alan Şeri bir nizam kuracağız. Şeŕi hukuk, Müslümanlar için ve diğer dini gruplar içinde hak temelli bir hukukta kaleme aldık. Diğer topluluk hangi kanunla muamele isterse onu da uygulayacağız.' şeklinde konuştu.

Hacı Murat: Ülkemizin Petrol ve Madeni İşletme Hakkı Bize Aittir

Hacı Murat İbrahim 'Kalkınma Yardımlarının tamamı ve uluslararası finans programlarından kaynak alma yetkimiz bulunmaktadır' ifadelerini de kullandı.

Morolu lider 'Mali kaynaklar ve topraklarımızın kullanımındaki yetkimizi kullanacağız. Ülkenin tüm vergi gelirlerinin %5'ini alacağız. Sınırlarımızdaki petrol ve madeni işletme hakkı bize aittir. Doğal kaynaklardan elde ettigimiz gelirin %75'i bizimdir.' dedi.

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim