"Oslo Anlaşması'ndan Bu Yana 135 Bin Filistinli Tutuklandı"

Filistin'de hükümete bağlı Esirler Heyeti, İşgalci İsrail ile 13 Eylül 1993 tarihinde imzalanan Oslo Anlaşması'ndan bu yana işgal güçleri tarafından 135 bin Filistinlinin esir alınarak tutuklandığına dikkat çekti. 

Amerika, PKK/YPG'nin Başını Çektiği SDG İle Ortak Tatbikat Yaptı

Amerika öncülüğündeki Batı Koalisyonu'nun, Türkiye-Suriye-Irak sınır üçgeni yakınlarında terör örgütü PKK/YPG'nin başını çektiği SDG ile ortak askeri tatbikat gerçekleştirdiği bildirildi.

İsrail Havalarda!

Türkiye ile İsrail arasında normalleşme süreci tüm hızıyla devam ederken Siyonist İsrail’in Başbakanı Yair Lapid, Türkiye ile havacılık anlaşmasını onayladıklarını açıkladı.

Amerika Suriye’de Yeni Bir Üs Kurdu!

Türkiye'nin Suriye’yeki terör unsurlarının bulunduğu bölgelere yönelik askeri operasyon olasılığı güçlenirken, Amerika da boş durmuyor. Terör oluşumları ile Dışişleri Bakanlığı düzeyinde bir araya gelen ABD bölgede yeni bir askeri üs daha inşa etti.

İran ile Amerika Arasındaki Nükleer Görüşmelerde Sona Gelindi

İran, nükleer silah dosyası üzerindeki müzakerelerin olumlu ilerlediğini ancak kırmızı çizgilerinden ödün vermeyeceklerini açıkladı. Washington da anlaşmaya varmanın yakın olduğunu vurguladı. İsrail ise anlaşmaya karşı çıkıyor.

Iraklı Mukteda es-Sadr Siyaseti Bıraktığını Açıkladı Başkent Savaş Alanına Döndü

Irak'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, siyasetten tamamen çekildiğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından Sadr'ın destekçileri, başkent Bağdat'ın yanı sıra ülkenin güney kentlerinde sokaklara döküldü. Güvenlik güçleriyle çıkan çatışmalarda en az 30 kişi öldü.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Raysuni İstifa Etti

Prof. Dr. Ahmed er-Raysuni, Kasım 2018'den bu yana yürüttüğü Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. 2018 yılında İstanbul'da göreve başlayan Raysuni'nin son yaptığı Batı Sahra ile ilgili açıklamaları tartışmalara neden olmuştu.

İsrail Saldırılarının Yaralarını Sarmak İçin Acil Destek Kararı

Gazze'deki Hükümet İşlerini Takip Komisyonu, İsrail işgal güçlerinin son saldırılarında zarar görenlerin yaralarının sarılması, özellikle şehit ve yaralı ailelerine, evleri yıkılanlara yardım amacıyla acil destek kararı aldı. 

Heniyye: Halkımızı Korumak için Büyük Çaba Sarf Ediyoruz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin halkını korumak ve işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıları durdurmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Onlarca Yerleşimci Yine İşgal Polisi Himayesinde Mescidi Aksa'yı Bastı

Bugün (8 Ağustos Pazartesi) yine onlarca yahudi yerleşimci, işgal polisinin sıkı koruması altında Mağribliler Kapısı tarafından Mescidi Aksa'ya baskın düzenledi. 

İsrail’in 3 Gün Süren Gazze Saldırılarında 46 Kişi Şehit Oldu

İsrail işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik olarak düzenledikleri ve üç gün süren saldırılarda 46 Filistinli şehit oldu. Filistinliler, Gazze’yi ateşe atan saldırıların amacının işgal ve seçim yatırımı olduğunu aktardı.

Siyonist İsrail Gazze'yi Bombaladı: En Az 24 Şehit Var

İsrail işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik saldırılarında şehit sayısı 24, yaralananların sayısı ise 203 oldu. Gazze halkına yönelik saldırılara Filistin direnişi ise, işgal altındaki topraklara roket misillemesi ile karşılık verdi.

İran’daki Sel Felaketinde Can Kaybı 76’ya Yükseldi

İran’ın birçok bölgesinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen sel felaketinde 76 kişinin can verdiği bildirildi.

Aktivistlerin Direnişi Almanya’daki İsrail Zulmüne Sansür Baskısını Ortaya Çıkardı

Avrupa ülkeleri İsrail zulmünü görmezden gelmeye devam ediyor. Almanya’da Filistinli aktivist Muhammed el-Kurd’ün faaliyetlerine sansür getirmeye çalışan devlet destekli Goethe Enstitüsü, bir grup sanatçının direnişi sayesinde etkinliklerini iptal etmek zorunda kaldı.

İşgalci İsrail 2 Filistinliyi Şehit Etti

İsrail işgal güçlerinin Nablus'a düzenlediği baskınlarda, işgal güçleriyle Filistinli direnişçiler arasında yaşanan çatışmalarda El-Aksa Şehitleri Tugayları üyesi direnişçilerinden iki kişinin şehit olduğu, 19 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Rus Savaş Uçakları İdlib'i Vurdu: 7 Sivil Öldü

Rus savaş uçaklarının, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'in kırsal köylerine düzenlediği hava saldırılarında 5'i çocuk 7 sivilin öldüğü 13 kişinin de yaralandığı bildirildi.

İşgalci İsrail Yine Suriye'yi Bombaladı: 3 Asker Öldü, 7'si de Yaralandı

Suriye rejimi, İşgalci İsrail'in Şam yakınlarına düzenlediği saldırıda 3 askerin öldüğünü 7'sinin de yaralandığını duyurdu. Suriye'ye sürekli saldırılar düzenleyen ve gizlenen İşgalci İsrail yönetimi ise bu saldırıya ilişkin de herhangi bir yanıt yayınlamadı.

Yahudi İşgalciler Filistin Topraklarına 6 Yeni Yerleşke Daha Kuruyor

Siyonistlerin, Filistin topraklarındaki yerleşim faaliyetlerini organize eden örgütlerden Nihla Hareketi, Yahudilerin son günlerde çağrılarına karşılık verdiklerini ve Batı Şeria'da Filistinlilerin arazileri üzerinde 6 yeni yerleşke oluşturma çalışmaları başlattıklarını duyurdu.

Türkiye Rusya ve İran Arasındaki 7. Astana Zirvesi Tahran'da Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tahran'da İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile üçlü zirvede bir araya geldi. Öncelikli gündem Suriye'de 11 yıldır süren savaştı. Erdoğan, “Tel Rıfat ve Münbiç'te terör yuvalarının temizlenmesinin zamanı çoktan gelmiştir” dedi.

Yaklaşık Bir Milyon Müslüman Hacı Oldu

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan yaklaşık 1 milyon Müslüman hacı oldu.

İşgalci İsrail, Suriye'de Bu Defa Liman Kenti Tartus'a Saldırdı

Bölgedeki savaş iklimini fırsat bilen İşgalci İsrail sürekli Suriye'ye saldırılar düzenliyor. İsrail savaş uçaklarının bu defa Suriye'nin batısındaki liman kenti Tartus'a hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

İşgalci Esir Asker Fenalaştı İsrail Mısır'dan Acil Arabuluculuk İstedi

Gazze'deki direnişin silahlı kanadı İzzettin Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, ellerindeki esir İsrail askerlerinden birinin sağlığının aniden kötüleştiğini duyurdu. İşgalci İsrail bilgi almak için Mısır'dan arabulucuk istedi.

Irak Başbakanı İran ile Suudi Arabistan Arabulucuğu İçin Tarafları Ziyaret Etti

Suudi Arabistan ve İran arasındaki ilişkileri canlandırmak için çalışma yürüttüğü aktarılan Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, Bağdat ve Tahran’ın Orta Doğu’da istikrarın geliştirilmesi için hemfikir olduğunu söyledi.

Mescid-i Aksa Hatibi: İsrail Planlarını Her An Hayata Geçirebilir

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, İsrail işgal rejiminin Müslümanların kendi sorunlarıyla meşgul olmasından yararlanabileceğini belirterek, Mescid-i Aksa’da yaşananların yakından takip edilmesini istedi.

Hamas ve İslami Cihad'dan İslam Ülkelerine Filistin Çağrısı

Lübnan'daki konferansta konuşan Hamas ve İslami Cihad hareketi yetkilileri, Arap ve İslam ülkelerini Filistin direnişini desteklemeye çağırdı.

BM: Filistinli Gazeteci Şirin Ebu Akile İsrail Ateşi Sonucu Öldürüldü

Filistin'in işgal altındaki Batı Şeria bölgesinde muhabir Şirin Ebu Akile'nin katledilmesine ilişkin Birleşmiş Milletler’in (BM) yaptığı incelemede bulgular Ebu Akile'yi öldüren merminin İşgalci İsrail güçlerinden çıktığını bir kez daha ortaya koydu.