İran, Ulusal Nükleer Günü'nde Yeni Santrifüjünde Mekanik Testlere Başladı

Ulusal Nükleer Teknoloji Günü'nde Natanz nükleer tesisini ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni gelişmiş nükleer santrifüjünde mekanik testlere başlanmasını isterken, "Nükleer faaliyetlerimiz barışçıldır" açıklamasında bulundu.

"İşgalcilere Gayrimenkul Satmak Suçtur, Dine ve Vatana İhanettir"

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan ve halihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh İkrime Sabri, herhangi bir gayrimenkulü işgalcilere ve veya dolaylı yollardan işgalcilere satacağı bilinen birine satmanın büyük bir suç olmanın yanında dine ve vatana ihanet sayıldığını vurguladı.

Irak'a Demokrasi Gelmedi! Amerika Çekiliyor!

Amerika demokrasi götüreceği iddiasıyla işgal ettiği Irak'ta binlerce insanı katletti. Ülke bir türlü istikrara kavuşamazken Amerika'da çıkmaza girdi. ABD, 3. Stratejik Diyalog görüşmelerinde Irak’taki muharip güçlerini çekmeyi kabul etti.

Onlarca Yahudi Yerleşimci Zor Kullanarak Mescidi Aksa’ya Girdi

Onlarca Siyonist yerleşimci, bu sabah işgal kuvvetlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescidi Aksa’ya baskın düzenledi.

İsrail Savaşa Hazırlanıyor!

Peş Peşe tatbikatların yapıldığı Doğu Akdeniz, işgalci İsrail’e antrenman sahası oluyor… İsrail, bölgede “War Month” isimli en geniş kapsamlı tatbikata hazırlanıyor…

Siyonist İsrail Aşıları Aldı Ancak Parasını Ödemedi! Muz Cumhuriyeti

Hakkında açılan 3 yolsuzluk davasıyla karşı karşıya olan Siyonist İsrail'in Başbakanı Netanyahu, Pfizer'den aldığı aşıların parasını ödemediği ortaya çıktı. Pfizer, "İsrail, Muz Cumhuriyeti" dedi.

Prensin “Ev Hapsindeyim” Dediği Ürdün’de Neler Oluyor?

Ürdün’ün eski Veliaht Prensi Hamza bin El-Hüseyin ev hapsine alındığını ve kendisinden kimseyle irtibata geçmemesinin istendiğini söyledi. Ürdünlü yetkililer aralarında Veliaht Prens’in de olduğu bir grubu ulusal güvenliği tehdit etmekle suçladı.

Gazze Şeridi’nde Rekor Sayıda Yeni Vaka Kaydedildi

Filistin Sağlık Bakanı May el-Kile, Gazze Şeridi’nde son 24 saatte rekor sayıda yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildiğini açıkladı.

İsrail Medyası: Netanyahu Ürdün Kralı’nın Devrilmesini Ümit Etti

İsrail’de yayınlanan Yediot Ahranot gazetesinin sayısında işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun son günlerde Ürdün’de yaşanan gelişmelerden önceden haberi olduğu öne sürüldü.

İsrail Başsavcısı, Netanyahu’yu Yetkisini ‘Yasadışı’ Kullanmakla Suçluyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya yönelik yolsuzluk soruşturmasını yürüten Başsavcı Liat Ben Ari, Netanyahu’nun medya patronlarıyla çıkar alışverişlerinde bulunma arayışına atıfta bulunarak yetkisini ‘yasadışı’ olarak kullandığını ifade etti.

Yediot: O İki Ülke, Ürdün'deki Darbe Girişimini Biliyordu

İsrail gazetesi Yediot Aharonot, Ürdün'de yapılması planlandığı iddia edilen darbe girişimiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya koydu.

Ürdün'de Eski Veliaht İle Birlikte 20 Kişi Tutuklandı

Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın kardeşi Prens Hamza bin Hüseyin ile birlikte 20 üst düzey ismin gözaltına alındığı ve Amman'daki Sarayı'nda gözaltında tutulduğu bildirildi.

İran: Yaptırımların Adım Adım Kaldırılmasını Kabul Etmiyoruz

Nükleer anlaşmanın yeniden hayata geçirilmesi için çabalar yoğunlaşırken Tahran, ABD ambargosunun aşamalı olarak kaldırılmasına karşı çıktı, tüm yaptırımların birden lağvedilmesini şart koştu.

ABD’lilerin %38'i Ülkelerinin İşgalci İsrail’e Verdiği Desteği Durdurmasını İstiyor

İnsan hakları örgütlerinin, Filistinlilerin sistematik ayrımcılığa maruz kaldığını her defasında ortaya koymasına rağmen İsrail rejiminin, ABD desteği alan ülkeler listesinde ilk sırada yer almaya devam edip etmeyeceği konusunda bir anket yapıldı.

İsrail, Filistin Seçimlerinin Avrupa Tarafından Gözlemlenmesine Karşı

Siyonist Yönetimin seçimlere ve seçmenlere yönelik engellemelerine değinen Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, uluslararası topluma Kudüs’teki seçimlerin yapılmasına izin vermesi için İsrail’e baskı yapma çağrısında bulundu.

ABD, Irak’ı İran’dan ‘Bağımsızlaştırmayı’ Öncelikleri Arasına Aldı!

ABD Dışişleri Bakanlığı Stratejik Diyalog görüşmelerinde Bağdat ile olan ortaklığı yenilemek istediğini vurguladı. Uzun yıllar Irak'ı işgal eden ABD, bu ülkenin İran nüfuzundan kurtulması gerektiği iddiasını ileri sürüldü.

Biden Yönetiminden İsrail'in Güvenliğine Güvence Filistinlilere Eşitlik Vaadi!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken dün akşam İsrailli mevkidaşı Gabi Aşkenazi ile görüştü. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrailliler ile Filistinlilerin eşit derecede özgürlük, güvenlik, refah ve demokrasiye sahip olmaları gerektiğini ileri sürdü.

Suudi Arabistan: İsrail İle Anlaşma Bölge İçin 'Son Derece Yararlı' Olacak

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan Al Saud, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinin bölge adına muazzam faydalar sağlayacağını, ancak hareketin barış sürecinin ilerlemesine bağlı olduğunu söyledi.

"Mescidi Aksa, İşgal Politikalarına Rağmen Ramazan’da Açık Olacak"

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkan Yardımcısı Şeyh Nacih Bukeyrat, İsrail’in işgal ve sindirme politikalarına rağmen İslami Vakıflar'ın Ramazan ayı boyunca Mescidi Aksa'nın kapılarını kapatmayacağını bildirdi.

Süveyş Kanalının Kapanmasının Ardında İsrail'e İkinci Bir Kanal Açma Var!

Ever Given adlı geminin bir hafta süreyle Süveyş Kanalı'nı kapamasının ardından bölgede ikinci bir kanal açılması yeniden gündeme geldi. BM'nin, İsrail-Mısır sınırında Süveyş'e alternatif bir kanal planlarını incelemeye başladığı belirtiliyor.

Fransa Lübnan Hükümetinin Kurulması için Baskı Yapıyor

Paris, ABD Başkanı Joe Biden’in da katılımıyla video konferans aracılığıyla Avrupa Birliği (AB) devlet başkanlarıyla sanal bir zirve düzenlemek için yarışıyor.

Bahreyn, İsrail Büyükelçisini Atadı

Bahreyn Krallığı'ndan bugün yapılan açıklamada, Manama'nın İsrail'e diplomatik misyon şefi atadığı ifade edildi.

Yemen’de Savaşın Altıncı Yılı: Acı ve Açlık Devam Ediyor!

Yüz binden fazla insanın hayatını kaybettiği tahmin edilen savaşta halkın yüzde 80'i yardıma muhtaç. Kıtlık ve salgın koşulları sebebiyle Yemen'deki bilanço ağırlaşabilir.

İsrail Ordusu “Gizli Haritaları” Paylaştı

İsrail'in en eski günlük gazetesi Haaretz, işgal ordusunun, askeri üslerinin konumlarını ve isimlerini içeren gizli nitelikteki bazı harita ve belgeleri yanlışlıkla paylaştığı haberine yer verdi.

Heniyye: Hamas, Şeyh Ahmed Yasin’in Mirasına Sımsıkı Bağlıdır

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Hamas'ın, kurucu lideri Şeyh Ahmed Yasin’in mirasına bağlı olduğunu ve yöntemini sürdüreceğini hatırlattı.

Rus Savaş Uçakları İdlib'i Hedef Aldı: 7 Ölü, 14 Yaralı

Rusya'ya ait savaş uçaklarının Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'e yaptığı hava saldırılarında 7 sivilin hayatını kaybettiği, 14 kişinin de yaralandığı bildirildi.