Hamas: İstanbul’daki Görüşmeler Yeni Düzenin Başlangıç Noktasıdır

Filistin bekasının dayanışma ve birliğe bağlı olduğunu belirten Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Berhum, İstanbul'da iki gündür devam eden Fetih ve Hamas hareketleri arasındaki görüşmelerin Filistin’deki yeni düzenin başlangıç noktası olduğunu söyledi.

Filistin’in Önünde Mücadeleden Başka Yol Yok

Hamas’ın Tahran temsilcisi Halid Kaddumi, Barış ve Adalet Için Dünya Koalisyonu konferansında konuştu. 'Filistin'in önünde mücadeleden başka yol görülmemektedir' ifadelerini kullandı.

İstanbul’da Filistin Zirvesi: Hamas ve El Fetih Buluştu

El-Fetih ve Hamas hareketlerinden önde gelen iki heyet Genel Sekreterler Konferansı sonuçlarına binaen ve devam eden ulusal diyalog çerçevesinde, İstanbul’daki Filistin Başkonsolosluğu’nda bir araya geldi.

Peş Peşe Açıklamalar! Türkiye, Mısır ve İsrail ile Yakınlaşacak mı?

Doğu Akdeniz'deki denklemler çerçevesinde önümüzdeki sürecin dikkat çeken gelişmelere sahne olması muhtemel. Yapılan açıklamalar da söz konusu ihtimalin somut göstergeleri olarak görülüyor.

İsrailli Keskin Nişancılar Filistinlileri Vurmak İçin Nasıl Yarıştıklarını Anlattı!

İsrail-Gazze sınırında yaklaşık iki yıl süren protestolarda 200'den fazla Filistinli katledildi ve yaklaşık 8.000 kişi yaralandı. İşgalci İsrail güçlerinin keskin nişancıları bu protestolar esnasında sivilleri vurduklarını itiraf etti.

Güney Lübnan'da Hizbullah'ın Silah Deposunda Patlama

Beyrut Limanı'ndaki yıkıcı patlamanın yaralarını henüz saramamış Lübnan'ın bu kez Hizbullah'ın kalesi konumundaki güneyinde devasa bir patlama meydana geldi.

İsrailli Milyarder Suudi Arabistan ve BAE'nin Ortak Düşmanını Açıkladı

İşgalci İsrail ve BAE'nin normalleşme anlaşmasında büyük rolü bulunduğu iddia edilen İsrailli milyarder Haim Span, Suudi Arabistan ve BAE'nin ortak düşmanını açıkladı.

İşgalci İsrail Kudüslüleri Mescidi Aksa’dan Uzaklaştırma Zulmünü Sürdürüyor

İşgal güçleri 18 Eylül Cuma günü Kudüs’te iki Filistinliye 6 ay Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.

İdlib’de Gerilim Yine Tırmanıyor mu?

Suriye’de muhalif güçler Rusya’nın Ankara’yla Moskova arasında yaklaşık 6 ay önce sağlanan ateşkesten bu yana ülkenin kuzeybatısındaki İdlib’e en şiddetli hava saldırısını gerçekleştirdiğini belirttiler.

"ABD Yaptırımlar Konusunda Yenilgiye Yakın"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerika’nın yaptırımlar konusundaki politikasında kesin yenilgiye yaklaşmakta olduğunu söyledi.

İsrailli General Gazze’de Suikastların Yeniden Başlaması Çağrısında Bulundu

İsrail hükümeti ile Hamas arasında uzun vadeli ateşkese imkân tanıyacak esir takası anlaşmasıyla ilgili yeni gelişme haberleri yaygınlaşırken İsrail ordusundan kıdemli eski bir komutan hükümeti suikast politikasına geri dönmeye çağırdı.

2020’de ‘Hiç Bir Taşın Altını Boş Bırakmayan’ Etkin Yahudiler Listesi

İsrailli Jerusalem Post gazetesi "2020'nin en etkili 50 Yahudisini" belirledi. Ülkelerin stratejik kurumlarının koltuklarını ipoteklemeleri yine dikkat çekti.

ABD'den Suriye'nin Kuzeydoğusuna Zırhlı Muharebe Aracı Sevkiyatı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye'nin kuzeydoğusuna, Sentinel tipi radar ve Bradley sınıfı zırhlı araçlar sevk ettiğini açıkladı.

Heniyye: Ümmetin Mescidi Aksa Hakkı Vazgeçilmezdir

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’nın İsrail ile savaşın merkezinde yer aldığını belirterek tüm ümmete birlik çağrısı yaptı.

“BAE ve Bahreyn Filistin’in Haklarını Gaspetmeyi İmzalamıştır”

İsrail İşgal Yönetimi’nin BAE ve Bahreyn ile imzaladığı anlaşmaya Hamas Sözcüsü Dr. Sami Abu Zuhri sert tepki gösterdi. Zuhri, “Kudüs'e ve Filistin'e ihanet edilmiştir.” dedi.

Filistin Direnişinden Net Duruş! Tüm Dünyaya Mesaj Verdiler

BAE ve Bahreyn'in ihanet anlaşmasına imza attığı dakikalarda Gazze'den tüm dünyaya verilen mesaj çok net oldu.

Kassam Tugayları'ndan Patlamayan İsrail Bombalarından Geri Dönüşüm Projesi

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından başlatılan geri dönüşüm projesi, son aşamalarının da geçilmesiyle tamamlandı. 1. Dünya savaşında batan bir geminin mühimmatı da dönüştürme kapsamına alındı.

Katar: Filistin Kurtulana Kadar, “İsrail’le” Normalleşme Olmayacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, “İsrail” ile normalleşme anlaşması yaptı. İlanın ardından sonra, bazı Körfez ülkelerinin de “Tel Aviv” işgalcileriyle anlaşma yapacakları konuşuldu.

Rus Savaş Uçakları İdlib'i Bombalıyor

Rusya'ya ait olduğu belirtilen savaş uçaklarının İdlib'in kuzeyinde hava saldırıları gerçekleştirdiği bildirildi.

Filistinliler 'Normalleşme İhaneti'ne Karşı ‘Ulusal Birlik’ İlan Etti

El Fetih, Hamas ve diğer Filistinli gruplar, bazı Arap ülkelerinin İsrail ile imzaladıkları sözde barış anlaşmaları nedeniyle 'sırtından bıçaklanmasının' ardından bir araya geldi.

Filistin’de “Halkın Öfke Günü” Etkinlikleri Başladı

Filistinli direniş gruplarının kuruluşunu resmen ilan ettiği “Filistin Halk Direnişi Ulusal Birleşik Komutanlığı”nın duyurusunu yaptığı “Halkın Öfke Günü” eylemleri bugün başladı.

Filistin'e Türkiye ve İran'dan Destek; İsrail Kınandı

İsrail ile ilişkilerini normalleştirme kararı alan Bahreyn'e tepki gösteren Filistin'e Türkiye ve İran'dan destek geldi. Her iki ülke de Bahreyn ile İsrail arasındaki normalleşme anlaşmasını kınadı.

15 Eylül İçin İntifada Çağrısı Yapıldı

Filistin'deki direniş grupları tarafından resmen kuruluşu ilan edilen Filistin Halk Direnişi, ilk bildirisini yayınladı. BAE ve Bahreyn’in İsrail'le normalleşme anlaşmasına karşı Salı günü için “intifada” çağrısında bulundu.

Afganistan İçin Tarihi 'Barış Masası' Kuruldu

Katar'ın başkenti Doha'da Afganistan hükümeti ile Taliban arasındaki tarihi barış görüşmeleri başladı. Yıllardır devam eden savaş sonrası iki tarafın ilk kez karşılıklı masaya oturduğu müzakerelerin açılışında Taliban heyeti "İslami bir sistem" istediklerini açıkladı.

Bahreyn de İsrail’le Normalleşme Kararı Aldı

Birleşik Arap Emirlikleri’nden sonra Bahreyn de İsrail ile ilişkilerini normalleştirme kararı aldı. Anlaşmayı, Siyonistlerin en büyük destekçisi ABD Başkan Donald Trump, Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa El Halife ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile üçlü telefon görüşmesinin ardından açıkladı.

İsrail Zindanlarından Haber Var! Raid Salah Çok Kötü Şartlar Altında

Filistin'in 1948 Bölgesi İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ın işgalci İsrail rejimi zindanlarında çok kötü şartlarda tutulduğu bildirildi.