Zulme Sessiz Kaldıkça, İsrail Daha Da Kuduruyor

Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri, “Siyonist İsrail’e karşı sessizliğimiz ve haddini bildirmeyişimiz, onun Mescidi Aksa’yı ele geçirmek başta olmak üzere Filistin topraklarına karşı hırslarını artıracak.” dedi.

İran'da Nükleer Tesiste Yangın

İran’da Natanz’daki yeraltı nükleer tesisinin bulunduğu alanda yangın çıktı. Yetkililer can kaybı olmadığını aktarırken, yangının sebebiyle ilgili ayrıntılı bilgi paylaşılmadı. Öte yandan Tahran'da birçok noktada benzer şekilde yangınlar çıktığı aktarıldı.

Dünya, İsrail’in Filistin'i İşgalini Protesto Ediyor

Siyonist rejimin, Batı Şeria’nın yeni bölgelerinde egemenliğini dayatma planını kınamak amacıyla yapılan kapsamlı protesto çağrısına, başta Filistin olmak üzere Amerika'dan İngiltere'ye kadar dünyada bir çok noktada düzenlenen eylemlerle karşılık veriliyor.

“Çarşamba Günü İsrail’in Kara Günü Olsun”

Filistinli direniş grupları, cemaat liderleri ve aktivistler, Batı Şeria ve Ürdün Vadisi’nin ilhak yoluyla işgal edilmesi planının hataya geçirilme tarihi olarak belirlenen Çarşamba gününün İsrail için kara gün olarak tarihi geçmesi amacıyla protesto çağrısı yaptı.

Kassam Tugayları: Filistin’in Her Karışını Geri Alacağız

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları sözcüsü, Siyonist rejimin Batı Şeria ve Ürdün Vadisi’ni ilhak etme kararı almasının gerçekte Filistin milletine karşı savaş ilanı olduğunu söyledi. ''Direniş işgalci rejimi tarihi Filistin topraklarından dışarı atacaktır.'' dedi.

İşgalci Netanyahu İle Gant Arasında ''İlhak Planı'' Gerginliği

İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu ile koalisyon ortağı Savunma Bakanı Benny Gantz arasında ilhak planının 1 Temmuz'dan itibaren uygulanmasına ilişkin gerginlik yaşanıyor. Netanyahu'nun 'Batı Şeria'nın ilhak planı başlayacak' ifadesine Gantz'dan 'Beklemek zorunda' çıkışı geldi.

Heniyye: Filistin Davasını Tasfiye Etmek İstiyorlar

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Türkiye kamuoyuna önemli mesajlar gönderdi. Filistin'deki son gelişmeleri aktaran Heniyye, ''ABD tarafından desteklenen Siyonist saldırıların amacı, Filistin davasına tamamen tasfiye etmek.'' ifadelerini kullandı.

'Kudüs'teki Tabela Provokasyonundan Maksat Huzursuzluk Çıkarmak'

Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın doğu surları yakınında bulunan Yusufiye Mezarlığındaki TİKA'ya ait tabelanın sökülmesini yazarımız İsmail Mansur Özdemir değerlendirdi. ''Provokasyona sessiz kalınırsa Türkiye’ye ait kuruluşlara Filistin topraklarında hayat hakkı tanımayacak'' dedi.

Ruhani: “İran’ın En Zorlu Yılı”

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerikan yaptırımları ve Corona salgını nedeniyle ülkesinin en zorlu yılını yaşadığını belirtti.

SOHR: İsrail'in Suriye'de Düzenlediği Saldırıda İran Yanlısı Milisler Öldü

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Suriye'nin doğusunda bulunan Ebu Kemal bölgesinde İran yanlısı milislere ait noktaların hedef alındığı saldırılarda Suriyeli olmayan 9 kişinin öldüğünü son 24 saatte ise ölenlerin sayısının 15'e yükseldiğini aktardı.

İlhak Planına Karşı Çarşamba Gününün Öfke Günü İlan Edilmesi Kararı

İsrail işgal rejiminin Batı Şeria'ya yönelik ilhak planına karşı önümüzdeki Çarşamba gününün Öfke Günü ilan edilmesi istendi.

Filistinli Gruplar: Direniş, İsrail'e Karşı Koymaya Hazır

Gazze'de bir araya gelen Hamas ve İslami Cihad Hareketi yetkilileri, ''İsrail'in İlhak planına karşı Filistin topraklarını korumak için Kudüs, Batı Şeria ve 1948 sınırı bölgelerindeki tüm ulusal direniş gruplarına tam desteğimizi ilan ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.

İsrail, Gazze'de 5 Noktaya Hava Saldırısı Düzenledi

İsrail işgal yönetimine bağlı F 16'lar abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki 3'ü direniş hareketlerine ait, 2'si de tarım alanlarına olmak üzere 5 noktaya hava saldırısı düzenledi.

BM'den AB'ye: İsrail'in İlhak Planına Karşı Ağırlığınızı Kullanın

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Filistin Özel Raportörü Michael Lynk, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak planının engellenmesi için Avrupa Birliği'ne (AB) "tüm ağırlığını kullanması" çağrısında bulundu.

'Batı Şeria'nın İlhakı Filistin'e Karşı Savaş İlanıdır'

Gazze'nin yönetimini elinde bulunduran Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, İsrail'in işgal altında tuttuğu Batı Şeria'nın bir kısmının ilhak planını, "Filistin halkına yönelik savaş ilanı" olarak görecekleri uyarısında bulundu.

120 Farklı Yere Mesaj Gönderildi! Hamas'tan Çok Önemli Çağrı

Hamas lideri İsmail Heniyye, işgalci İsrail rejiminin iğrenç planlarına dair İslam coğrafyasına seslenerek çok önemli bir çağrıda bulundu.

Suudi Arabistan’dan Yurt Dışına Hac Yasağı

Suudi Arabistan, Koronavirüsü salgını nedeniyle yurtdışından Hac ibadeti için ülkeye girişi yasakladı. Riyad Yönetimi ayrıca Hac ibadeti için izin vereceğini açıkladığı yurtiçindeki adaylara da kısıtlama getirmeye hazırlanıyor.

'Mescid-i Aksa Üzerinde Kontrolü Kaybetmeye Başladık'

Şeyh İkrime Sabri, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin mübarek Mescid-i Aksa’daki özellikle Rahmet Kapısı’nın bulunduğu doğu bölgesi üzerindeki kontrolünü yavaş yavaş kaybetmeye başladığını duyurdu.

BAE Destekli Güney Geçiş Konseyi, Yemen'de İsrail İle 'Gizli Arkadaşlar'

Bugün İsrail basınında yayınlanan bir makaleye göre, BAE destekli Yemen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (STC) İsrail ile “gizli arkadaşlar” ve Orta Doğu'da yeni bir devletin STC tarafından tutulan bölgeye atıfta bulunarak ilan edileceği ortaya çıktı.

Hac İçin Henüz Karar Vermeyen Suudi Arabistan Yasakları Kaldırıyor

Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan umre ziyaretleri ve Hac konusunda henüz yeni bir karar almayan Suudi Arabistan pazar gününden itibaren yasakları gevşetmeye başlıyor.

Mescid-i Aksa'da Kahreden Görüntü!

İşgal altındaki Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'da çekilen bir kare yürekleri parçaladı.

Gazze ve Batı Şeria, Büyük Bir Tehdit Altında

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ırkçı İsrail’in Filistin aleyhine olan birçok planı sebebiyle daha önce görülmemiş bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Ürdün: İsrail’in İşgal Planı, Karşılıksız Kalmayacak

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail’in Batı Şeria’da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi’ni ilhak etmesinin bir bedeli olacağını söyledi.

HAMAS: Siyonist İsrail İle İlişkinizi Kesin!

Hamas Siyasi Birim Üyesi Dr. Musa Ebu Merzuk, Filistin Yönetiminin, Siyonist İsrail’le ilişkileri kesmeden tek taraflı anlaşmaları iptal etmesinin bir anlamı olmadığını söyledi.

Ürdün: İsrail’in İşgal Planı, Karşılıksız Kalmayacak

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail’in Batı Şeria’da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi’ni ilhak etmesinin bir bedeli olacağını söyledi.

ABD'den 10 Yıldır Savaştaki Esed Rejimine Yeni Ekonomik Yaptırım Kararı

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Suriye’ye yönelik en ağır yaptırımları bu hafta hayata geçiyor. Yaptırımların iktidarda kalmak için 10 yıldan bu yana savaş veren ve ekonomisi zorda olan Devlet Başkanı Beşar Esad üzerindeki baskıyı iyice arttırması bekleniyor.