Filistinli Esir Anhar Aldeek’in Bebeği Dünyaya Geldi

İsrail rejiminin Damon Hapishanesi’nde esir tutulan Filistinli hamile kadın Anhar AlDeek, içinde bulunduğu zorlu koşulları kaleme aldığı bir mektup ile duyurmuştu. Filistinli esirin zindandan özgürlüğüne kavuşması sonrası ise ev hapsi koşullarında yeni çocuğu "Alaa" dünyaya geldi.

İsrail Her Yerde Esirleri Arıyor Cezaevlerinde İse Kaos Hakim

İsrail, Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinin kuzeyinde Celbu' Hapishanesi'nden firar eden 6 Filistinli esiri bulabilmek için yoğun bir çalışma yürütüyor. Emniyet ve ordu birliklerini seferber etti. İşgal hapishanelerinde ise Filistinli esirlere yönelik uygulamaların katılaştırıldığı aktarıldı.

Yahudilerin Ayini İçin Hz. İbrahim Camisi Müslümanlara Kapatıldı

İsrail işgal yönetimi, Filistin'in El-Halil kentindeki Hz. İbrahim Camisi'nin bütün bölümlerini yahudi işgalcilerin, İbrani senesinin başlaması münasebetiyle dini ayin ve törenlerini rahatça yapabilmeleri için Müslümanlara tamamen kapattı. 

İsrail Zindanlarından Özgürlüğe... 6 Filistinli Tünel Kazarak Kaçtı

İşgalci İsrail'in ömür boyu hapse mahkum ettiği 6 Filistinli mahkumun tünel kazarak kaçtığı bildirildi.

İsrail İşgal Belediyesi Kudüs'teki Tarihi Caddelerin İsimlerini Değiştiriyor

İsrail işgal belediyesi, Kudüs'ün tarihi kesimini oluşturan Eski Kudüs'te tarihin önemli izlerini taşıyan eski caddelerin isimlerini değiştirmeye başladı. İşgal belediyesinin bu caddelerin eski isimlerinin üzerine boya çekip yerine Tevrat'tan birtakım ibarelerle yeni isimler yazdığı belirtildi. 

İşgal Yönetimi Gazze İçin Bazı Yeni Kolaylıklar Getirdiğini Duyurdu

İsrail ordusu tarafından yapılan duyuruda Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukanın yumuşatılması için bazı yeni uygulamalar başlatılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Lübnan'daki Aynu'l-Hilve Mülteci Kampında Su Krizi Yaşanıyor

Lübnan'da yer alan ve 75 bin Filistinli mültecinin yaşadığı Aynu'l-Hilve mülteci kampında ciddi şekilde su krizi yaşandığı bildirildi. 

İsrail İşgal Askerleri 1 Filistinliyi Şehit Etti 8 Kişiyi de Tutukladı

Filistin'in Batı Şeria bölgesinin orta kesimindeki Ramallah'ın batısında yer alan Beyt Uri't-Tahta kasabasında bir Filistinli genç siyonist işgal güçlerinin attığı mermilerle şehit edildi. İşgal güçlerinin ev baskınlarında 8 Filistinli de tutuklandı.

Hz. İbrahim Camii İçin Kıyama Çağrı

HAMAS Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Hz. İbrahim Camii’nin karşı karşıya kaldığı işgale dikkat çekerek, tüm Müslümanlardan destek beklediklerini vurguladı.

İsrail, Mescid-i Aksa’ya Çıkan Köprü İnşası İçin Gizli İhale Başlattı

İsrail işgal yönetimi, Ağlama Duvarı avlusu ile Harem-i Şerif’i birbirine bağlayan Muğarabi Köprüsü’nün yapımı için gizli bir ihale başlattı.

Yahudi Haham Glick’in Önderliğinde Mescidi Aksa'ya Baskın

İşgal rejimindeki sağcı Likud Partisi üyesi fanatik haham Yehuda Glick ve beraberindeki bir grup fanatik Yahudi yerleşimci, bu sabah İsrail polisi eşliğinde Mescidi Aksa’nın avlusuna zorla girdi.

İsrail Yine Kutsalımıza El Uzatıyor!

Müslümanların en kutsal zamanlarında, en kutsal mekânlara bilhassa tasallutta bulunan İsrail, yine bir “kutsalımıza” tacize yelteniyor. Hedeflerinde ise, işgal altında tuttuğu Batı Şeria’nın El Halil kentinde bulunan ve Müslümanların en kutsal mekânlarından olan Harem-i İbrahim Camii var!

İsrail Yine Abluka Altındaki Gazze'ye Saldırdı

İsrail işgal ordusuna ait savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne hava saldırısı düzenledi. Gazze'nin kuzeyinde "Sivil Yönetim" adı verilen bir hükümet binasının hedef alındığı bildirildi. Öte yandan Batı Şeria'da da Filistinlilere yönelik saldırılarda 1 kişi şehit düştü, 37 kişi de yaralandı.

BM'den İsrail'in Filistinlileri Tehcir Politikasına Göstermelik Tepki!

Birleşmiş Milletler, İsrail'in işgal altındaki Filistin kentlerinde yaşam mücadelesi veren vatandaşlara yönelik sürdürdüğü tehcir politikasını reddettiğini bir kez daha vurguladı. İsrail'in Filistin topraklarına yönelik işgal ve Yahudi iskanı hızla devam ederken BM yine göstermelik tepkiyle yetindi!

İran'ın Yeni Cumhurbaşkanı Reisi Mazbatasını Hamaney'den Aldı

İran’da Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan muhafazakar İbrahim Reisi, ülkenin dini lideri Ali Hamaney’in de katıldığı törende mazbatasını alarak göreve resmen başladı.

İsmail Heniyye Bir Kez Daha Hamas’ın Lideri Seçildi

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin arenasının önemli isimlerinden olan İsmail Heniyye’nin, bir kez daha hareketin Siyasi Büro Başkanlığına seçildiğini duyurdu. Hamas ayrıca, Salih el-Aruri’nin de Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcılığı görevini yürütmeye devam edeceğini bildirdi.

BM: İsrail 2021 Yılında Filistinlilere Ait 474 Yapıyı Yıktı

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayınlanan bir rapora göre, İsrail işgal güçleri, 2021 yılının başından bu yana işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere ait en az 474 binayı yıktı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü Raporu: İsrail Savaş Suçu İşledi

İnsan Hakları İzleme Örgütü, İsrail'in Mayıs ayında Gazze'ye düzenlediği ve çok sayıda sivili katlettiği saldırılarda ağır savaş suçları işlediğini ortaya çıkardı. Hava saldırılarının mercek altına alındığı raporda, saldırı bölgesinde askeri hedef olmadığı dolayısıyla "savaş suçu" izlenimi edindikleri açıklandı.

Vakıflar Meclisi, İsrail’in Kudüs’ü Yahudileştirme Planı Konusunda Uyardı

Kudüs’teki Vakıflar Meclisi, işgalci İsrail’in, İslam aleminin göz bebeği Mescidi Aksa’ya ev sahipliği eden Kudüs kentinin Yahudileştirilmesine hizmet eden tüm planları reddettiklerini vurguladı.

Raporlar Ortaya Koydu! Siyonistler İşgali Açık Açık İtiraf Etti

Filistin topraklarını işgal altında tutan Siyonist İsrail, Yahudi işgalcilere verdiği desteği itiraf etti. 36 işgalci asker, ilhak ve Filistinlilere yönelik saldırılara göz yumduklarını itiraf etti.

İşgalci İsrail’in Casus Yazılım İle Binlerce İnsanı İzlediği Ortaya Çıktı

Uluslararası Af Örgütü ve önde gelen 15'ten fazla basın kuruluşunun yaptığı bir araştırma, İsrailli NSO şirketi tarafından geliştirilen casus yazılım Pegasus'un dünyanın birçok farklı ülkesinde hükümetler tarafından aralarında gazeteci, akademisyen, siyasetçi ve hak savunucusunun da olduğu binlerce kişinin izlendiğini ortaya koydu.

Filistinli 11 Esir İşgal Rejimi Zindanlarında Açlık Grevine Başladı

Filistinli Esir Kulübü, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli 11 esirin idari hapis cezalarını ve herhangi bir suçlama yapılmadan esir tutulmalarını protesto için açlık grevi yaptığını bildirdi.

Siyonist İsrail'le El Ele! Resmen İsrail'de Büyükelçilik Açtı

Siyonist İsrail'le normalleşmede sınır tanımayan Birleşik Arap Emirlikleri BAE, Tel Aviv'de büyükelçilik açtı.

İşgalci Yahudiler Aksa'yı Bastı! 1 Kişi Yaralandı 12 Kişi Gözaltında

Siyonist İsrail güçlerinin eşliğinde 170'i aşkın işgalci Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Siyonist İsrail'in Batı Şeria'da yaptığı saldırılarda 1 kişi yaralandı 12 kişi gözaltında.

Tapınak Grupları’ndan Baskın Hazırlığı

İşgalcilerin, Tapınak Grupları’nın öncülüğünde Mescid-i Aksa’ya geniş çaplı bir baskında bulunma hazırlığında olduğu aktarıldı.

Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Destansı Direniş

1948 yılında gerçekleşen Nakba yani “Büyük Felaket” ile evlerinden sürgün edilerek Şeyh Cerrah Mahallesi’ne yerleşmek zorunda kalan Filistinliler, burada da İsrail zulmünden kurtulamadı.