Rusya, Suud ve Amerika Ekseninde Koronavirüs ve Petrol Krizi

Küresel ihracat ve taşımacılıkta yaşanan azalmalar neticesinde Suudi Arabistan’ın birkaç ay içinde petrol ihracatını günlük 10 milyon varilin üzerine çıkaracağını bildirmesi üzerine fiyatlardaki aşağı yönlü hareketlenme hızlandı. Rusya’nın itirazları ve Amerika’nın müdahale etmesiyle petrol mücadeleleri hız kazandı.

ABD'den PKK/YPG Bölgesine 1.2 Milyon Dolarlık 'Koronavirüs Yardımı'

ABD öncülüğündeki sözde IŞİD karşıtı koalisyon, Suriye'de PKK/YPG'nin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) kontrolünde olan Haseke ve Şedadi'deki hastane ve hapishanelere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı kullanılmak üzere 1 milyon 200 bin dolar değerinde malzeme sağladıklarını bildirdi.

Hamas Lideri: Gazze’ye Girişleri Durdurmamız İmkansız

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze Sorumlusu Yahya es-Sinvar, koronavirüs pandemisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Salgın nedeniyle Gazze’ye girişleri durdurmanın imkansız olduğunu söyledi.

İsrail İşgal Güçleri Koronaya Rağmen Bir Ayda 292 Filistinliyi Tutukladı

İşgalci İsrail, koronavirüsüne rağmen Mart ayında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu toplam 292 Filistinliyi tutukladı.

Filistinli İşçiler İsrail'den Döndükçe Koronavirüs Vakaları Yükseliyor

Filistin'de üç haftadır nispeten yavaş olarak artış gösteren koronavirüs vakalarının, İsrail’de çalışan işçilerin Batı Şeria’ya dönüşüyle hız kazandığı ve vaka sayısının 62'den 116’ya yükseldiği görüldü.

Suudi Arabistan Yemen’de Askeri Okula Ait Bir At Çiftliğini Vurdu: 70 At Telef Oldu

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon hafta başında Sana Askeri Okulu'nun at çiftliğini misket bombaları ile vurdu. Hava saldırılarında 70 atın telef olduğu 30 atın ise yaralı olarak kurtarıldığı bildirildi.

Suudi Bakan: “Hac İçin Korona Salgınının Netleşmesini Bekliyoruz”

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten, hac sözleşmesiyle ilgili koronavirüs salgınının netleşmesini beklediklerini söyledi.

İsrail, Filistinlilerin Koronavirüse Karşı Kurduğu Çadırları Yıktı

İsrail İşgal Güçleri, Ürdün Vadisi'nde bir kasabada bulunan çadırlara baskın düzenleyerek yıktı. Yerle bir edilen çadırlardan ikisi koronavirüs salgınından dolayı acil klinik olarak kullanılmak üzere yapılmıştı.

Hamas’tan Toprak Günü Açıklaması: İşgalin Ortadan Kalkmasının Tek Yolu Direniştir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal altındaki Filistin topraklarının ve Filistin halkının tek kurtuluş yolunun direniş olduğunu belirtti. 

Suudi Arabistan Riyad Semalarında Balistik Füze Düşürdü

Suudi Arabistan hava savunma sisteminin, başkent Riyad üzerinde bir balistik füzeyi düşürdüğü bildirildi.

Sizin Dikkatiniz Koronavirüsle Dağılmışken Trump Ortadoğu'da Bakın Neler Yapıyor

Haberlere Kovid-19'la savaş hakimken, ABD başkanı bölge çapındaki müttefiklerine yönelik şantaja başlama fırsatı yakaladı

İsrail Uçağına Genç Yaşta Baskın Düzenleyen Therese Halase 65 Yaşında Öldü

1972 yılında henüz 18 yaşındayken Viyana-Tel Aviv uçağına korsan operasyon düzenleyen Therese Halase 65 yaşında Ürdün’de hayatını kaybetti. Halase’nin 4 arkadaşıyla düzenlediği saldırıda o dönem asker olan Benjamin Netanyahu’da yaralanmıştı.

Esad BAE Veliaht Prensiyle Görüştü

Suriye devlet ajansı SANA, Beşar Esad ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid arasında telefon görüşmesi gerçekleştirildiğini bildirdi.

İsrail, Korona Virüs ve Bitmeyen Siyonist Planlar

Koronavirüs salgınının Siyonist Rejim İsrail ve işgal altındaki topraklarda yayılmasına rağmen Siyonist Rejim Kabinesi koronavirüs arkasında gizlenerek kendi yayılmacı siyasetlerini izlemeye devam ediyor.

Şeyh Raid Salah’ın Hapis Cezası Ertelendi

İşgalci İsrail’de Hayfa Merkezi Mahkemesi, 1948 Filistin İslami Hareketi’nin kuzey kanadının lideri Şeyh Raid Salah’ın koronavirüs nedeniyle hapis cezasının ertelenmesi talebini kabul etti.

İsrail Sadece Araplar İçin Değil, İnsanlık İçin Tehlike

Filistin İsrail’le İlişkileri Normalleştirmeye Karşı Mücadele Merkezi, İsrail işgalinin sadece Filistin için değil bölgedeki bütün Arap ülkeleri ve hatta tüm insanlık için tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

Pompeo Taliban Anlaşma Sonrası Afganistan'da

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Taliban ile varılan barış anlaşmayı kaldığı yerden devam ettirmek için Afganistan'da. Görüşmeler ülkede yaşanan siyasi çekişme ve açmaz nedeniyle duraklamıştı. Ülkedeki çatışma ortamı ise devam ediyor.

2. Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi

Milli Savunma Bakanlığı: Moskova Mutabakatı çerçevesinde; İdlib’deki M4 karayolunda kara ve hava unsurlarının katılımıyla 2’nci Türk-Rus birleşik kara devriyesi icra edildi.

Mescidi Aksa İbadete Kapatıldı, Gazze İçin Uyarı Yapıldı

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Filistin Koordinatörü McGoldrick, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin "korkutucu sonuçları olabilir" uyarısında bulundu.

Suud Rejimine Çağrı: Filistinli Esirleri Serbest Bırak

“Hudari’ye ve Suudi Arabistan’daki Filistinli Tutuklulara Özgürlük” kampanyası, korona virüsünün yayılmasından dolayı hayatları hakkında ciddi endişe oluşması sebebiyle Suudi Arabistan’daki bütün Filistinli tutukluların derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı.

Gazze Koronavirüs Salgınına Karşı Hazırlıklarını Tamamladı

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra Koronavirüs salgını ile ilgili yaptığı açıklamada "Karantina merkezlerinde bulunan hasta sayısı 787’dir ve bunlardan 100’ü için özel yerler hazırlanmıştır. Tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır" dedi.

Filistin Direnişinin Lideri Şeyh Ahmed Yasin

Filistin davasının önemli isimlerinden ve Hamas’ın kurucusu Şeyh Ahmed Yasin, 22 Mart 2004 tarihinde Gazze’de tekerlekli sandalyesiyle kıldığı sabah namazından sonra, camiden evine giderken İsrail'in attığı füzelerle şehid edildi.

''Koronavirüs Nedeniyle İsrail'de Onbinlerce Kişi Ölebilir''

İşgalci İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısının onbinleri bulabileceğini söyledi.

İsrail’den İtiraf: Askerlerimiz Hamas’tan Korkuyor!

Arabi 21 sitesinden naklettiği habere göre, emekli siyonist General Yair Golan, İsrailli askerlerin Hamas güçleri ile karşı karşıya gelmekten korktuğunu itiraf etti.

Ruhani’den ABD Halkına Koronavirüs Mesajı: Yaptırımlar Halkımızı Öldürüyor!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “ABD yaptırımları İran halkının koronavirüsle mücadelesine engel olarak, vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesine yol açıyor.” dedi.

Hamas’tan Gazze İçin Korona Virüs Açıklaması

Hamas Siyasi Birim üyesi Dr. Halil el-Hayye, hükümet işlerindeki kardeşlerle, korona virüsünün Gazze Şeridi’ne girişini önlemek için bazı gerekli önlemler alınması üzerinde anlaştıklarını vurguladı.