İşgal Yönetimi İsrail, Kudüs'teki Bir Meydanın Mülkiyetini Rusya'ya Devretti

İsrail'in, Rusya'da tutuklu bir vatandaşının serbest bırakılması karşılığında, Kudüs'teki bir meydanın ve üzerindeki yapıların mülkiyetini Rusya'ya devrettiği bildirildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron İşgal Yönetimi İsrail'in Polisi İle Tartıştı

Beşinci Dünya Holokost Forumu'na katılmak üzere İşgal yönetimi İsrail'e gelen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kudüs'teki Saint Anne Kilisesi'ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında İsrail polisi ile tartıştı.

Suudi Arabistan Şimdi de Hackleme İle Gündemde!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a yakın Suudi yetkililer, Amazon Üst Yöneticisi ve Washington Post gazetesinin sahibi Jeff Bezos'un telefonunun "hacklenmesine" ilişkin planlardan haberdar olduklarını ileri sürdü.

Süleymani'den Sonra İran'ın Bir Komutanı Daha Öldürüldü

ABD'nin öldürdüğü İranlı komutan Süleymani'nin ardından İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Besic Teşkilatı'nın komutanı Yüzbaşı Abdulhuseyn Muceddemi, evinde öldürüldü.

Siyonist Netanyahu’dan ‘Arap Ülkeleriyle Tarihi Barış Anlaşmaları İmzalama' Vaadi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, daha fazla Arap ülkesiyle "tarihi barış anlaşmaları imzalama" vaadinde bulundu.

Lübnan’da Yaklaşık 3 Ay Aradan Sonra Hükümet Kurulabildi

Protestolar nedeniyle 29 Ekim’de istifa eden hükümetin yerine Şii Hizbullah örgütü ve müttefiklerinin desteğiyle öne çıkan Hassan Diyab başbakanlığında Lübnan'da yeni hükümet kuruldu.

Lübnan'da Hükümet Karşıtı Ayaklanma Devam Ediyor

Lübnan’da üç aydır süren protesto gösterilerinde şiddet en üst seviyeye çıktı. Pazar günü düzenlenen gösterilerde 145 kişi yaralandı.

Libya'da Hafter Kontrolündeki Limanlarda Petrol İhracatı Durduruldu

Libya'nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri General Halife Hafter'in kontrol ettiği limanlardan petrol ihracatı durduruldu. Bu durum, ülkenin toplam petrol ihracatının yarısından fazlasını etkiliyor.

Lübnan'da Sokaklar Karıştı, Göstericilerle Sert Müdahale Edildi

Lübnan'ın başkenti Beyrut'un merkezindeki meclis binası önünde toplanan göstericilerle güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı.

Filistin Direnişinin Attığı Füzeler Siyonist Bakana Zor Anlar Yaşattı

İşgalci İsrail rejimi bakanlarından Naftali Bennett'in Filistin direnişinin işgal topraklarına gönderdiği füzelerin ardından sığınağa kaçış görüntüleri ortaya çıktı.

ABD: İran'ın Saldırılarında 11 Askerimiz Beyin Sarsıntısı Geçirdi

ABD'nin Merkez Kuvvetler Komutanlığı, İran'ın 8 Ocak'ta Irak'taki ABD üslerine düzenlediği füze saldırılarında 11 ABD askerinin beyin sarsıntısı geçirdiğini duyurdu.

İsrail'de Bir İlk; Türk Ürünleri Fuarı Düzenleniyor

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), İsrail'in başkenti Tel Aviv’de '1. Türk İhraç Ürünleri' adı altında fuar düzenleyecek. Fuarın firmalara ortaklık ve ticari alanda iş birliği fırsatları sunacağı belirtildi.

Ruhani: Bugün ABD Askerleri Güvende Değil, Yarın Avrupa Askerleri de Olmayabilir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bölgedeki "Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Avrupa kuvvetlerinin güvende olmadığı" tehdidinde bulundu.

İsrail İstihbaratı: Süleymani'nin Öldürülmesi Bizim için Bir Fırsat

İsrail istihbaratı, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesinin İsrail için fırsat yarattığı değerlendirmesinde bulundu.

İran: 'Ukrayna Uçağı İnsani Hatayla Vuruldu'

İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağının 'hassas askeri bir noktanın' üzerinden geçerken 'insani hata' sonucu hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü bildirdi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Uçağın düşürülmesi büyük bir trajedi, affedilmez bir hata" açıklaması yaptı.

Generalin Konuşmasında Dikkat Çeken Detay! İran'dan Hamas Mesajı

İran ile ABD arasında artan gerilim gündemdeki yerini korurken İranlı General Emir Ali Hacızade, kameraların karşısına geçti. Hacızade'nin konuşma yaptığı salonda dikkat çeken bir detay yer aldı.

ABD-Kanada-İngiltere, Ukrayna Uçağı Vuruldu Dedi; İran Yalanladı

ABD'li kaynaklar İran'da düşerek 176 kişinin ölmesine neden olan Ukrayna'ya ait yolcu uçağının büyük ihtimalle İran tarafından 'yanlışlıkla' vurulmuş olabileceğini öne sürdü. İran ise iddiaları yalanlayarak, uçağın vurulmadığına dair ikna edici delilleri bulunduğunu savundu.

Kasım Süleymani'nin Halefi, Kudüs Gücü'nün Yeni Komutanı İsmail Gani Kimdir?

İran'ın Orta Doğu politikasının mimarı olarak gösterilen General Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesinden çok kısa süre sonra seçkin Devrim Muhazfızları Kudüs Gücü'nün yeni komutanı açıklandı.

İran Hem Vurdu Hem Tehdit Savurdu

İranlı liderler Amerika'ya yapılan misillemenin ardından Washington'ı hedef alan açıklamalar yaptı. Dini lider Hamaney, Amerika'ya büyük bir tokat attık dedi. Cumhurbaşkanı Ruhani ise "Onlar Süleyman'ın elini kesti, biz de onların bölgeden ayaklarını keseceğiz" diye konuştu.

İran'ın Hedef Aldığı ABD Üslerindeki Yıkımın Uydu Görüntüleri Yayınlandı

Kimliğini açıklamayan ABD ve Avrupa hükümet kaynakları, İran'ın dünkü füze saldırılarıyla ilgili dikkate değer bir iddia ortaya attı. İddiaya göre İranlı yetkililer, saldırıyla birlikte Süleymani'nin öldürülmesine bir cevap vermek istedi. Ancak bir yandan da gittikçe yükselen tansiyonun ve büyüyen krizin kontrolden çıkmasını önlemek amacıyla ABD’li askerlerin kaybına ‘kasıtlı olarak’ neden olmadı.

Siyonist Netanyahu'dan İran'a Tehdit

Rüşvet, sahtekarlık ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla yargılanan çete devleti İsrail'in Başbakanı Netanyahu İran'ı tehdit etti.

İran’da Ukrayna Havayollarına Ait Yolcu Uçağı Düştü

İran'da Ukrayna Havayollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı kalkışından kısa süre sonra düştü. Uçakta bulunan 167 yolcu yolcu ve 9 mürettebattan kurtulan olmadığı bildirildi.

İran, Irak’taki ABD Üslerini Bombardımana Tuttu

İran, Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak’taki iki askeri üssüne roket saldırısı düzenledi. Amerikan makamları da saldırıyı doğruladı.

Humeyni'den Sonra En Kalabalık Cenaze: Süleymani için Milyonlar Akın Etti

ABD tarafından öldürülen İranlı komutan Kasım Süleymani için Tahran'da cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazını İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney kıldırdı.

Ortadoğu ABD Askeri Üsleri ile Dolu: 11 Ülkede Dev Karargâh Var!

İran, Amerika'nın Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi öldürmesi sonrası intikam sözü verdi. Çatışma tehditlerinin yapıldığı dönemde Orta Doğu'da bulunan Amerikan üsleri, tesisleri ve limanları alarma geçti. Pentagon 4 Ocak'ta bölgeye ek 3 bin 500 asker göndereceğini duyurdu.

Türkiye Sınırına Göç Akını: 300 Bin Kişi İdlib’den Ayrıldı

İdlib’de giderek tırmanan gerginlik ve insani durum Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde yapılan kapalı oturumda tartışıldı. BM’nin üst düzey yetkilileri İdlib’deki 3 milyon sivilin durumuyla ilgili endişelerini konsey üyelerine iletti.

Irak'ta ABD Büyükelçiliği ve Üssü Yakınlarına Füzeli Saldırılar

Irak'ın başkenti Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu Yeşil Bölge’ye füzeli saldırı düzenlendi.

İran: ABD'nin Bölgedeki 35 Hayati Noktası Menzilimizde

İran Devrim Muhafızları komutanlarından Gulam Ali Ebu Hamza, İsrail'in başkenti Tel Aviv ile birlikte ABD'nin bölgedeki 35 hayati noktasının İran'ın menzilinde olduğunu söyledi.

ABD, İran Askerlerini Vurdu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani Öldürüldü

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na (DMO) bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatı ile düzenlenen operasyonda öldürüldü.

İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Arasında Doğal Gaz Anlaşması İmzalandı

İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs, İsrail ile Güney Kıbrıs gazını Avrupa'ya taşıması planlanan bin 900 kilometrelik boru hattının temelini oluşturacak üçlü bir anlaşmaya imza atıyor.

Ürdün İsrail'den Doğalgaz Almaya Başladı Halk Sokağa Döküldü

Teksas merkezli Noble Enerji şirketi, Doğu Akdeniz'de İsrail'e ait Leviathan sahasından çıkarılan doğalgazı, Ürdün devletine ait Ulusal Elektrik Şirketi'ne (NEPCO) satışına Çarşamba günü başladı. İsrail gazının ithal edilmesine Ürdün'de tepki var.

Yemen Savaşa Rağmen Para Basıyor!

Yemen'in Sana şehrinde bulunan Yemen merkez bankası, Aden şubesinin son iki yılda, daha önceki kırk yıldan daha fazla para bastığını duyurdu.

İsrail Uluslararası Hukuku Tanımıyor!

İsrail Savunma Bakanı Naftali Bennett, Lahey Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin son açıklamasına tepki gösterdi. İsrail Hava Kuvvetleri Uçuş Akademisi diploma töreninde konuşan Bennett, mahkeme başsavcısının, İsrail'in suçları hakkında soruşturma kararının İsrail'i eylemlerinden caydırmayacağını söyledi.

ABD’nin Vurduğu Hizbullah Tugayları: Çok Sert Karşılık Vereceğiz

Hizbullah Tugayları yöneticisi, ABD güçlerinin Irak’taki hava saldırısına sert biçimde cevap vereceklerini söyledi.

'Türkiye ile Akdeniz'deki Sınır Meselesini Çözemezsek Konu Lahey'e Taşınır'

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Türkiye ile ülkesi arasında "Akdeniz'deki yetki alanı" hususunda anlaşma sağlanamazsa konuyu Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'na götürmeleri gerektiğini söyledi.

"Netanyahu Korkudan Sığınağa Kaçtı"

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Gazze'ye yakın bir bölgede bulunan Aşkelon'daki mitingi sırasında roket sirenlerinin çalması üzerine korumaları tarafından salondan çıkarıldı.

Hamas’a Kucak Açan Türkiye’ye Siyonist Yafta!

İsrailli milletvekili Nir Barkat, dünya kamuoyuna terörist olarak lanse ettikleri Hamas üyelerine Türkiye’nin kucak açmasına tepki gösterdi. Siyonist vekil, Türkiye’yi Hamas operasyonlarına destek vermekle suçladı.

Rum Yönetimi, İsrail’e Yönelik Her Türlü Suçlamayı ‘Anti Semitizm’ Kabul Etti

Kıbrıs Rum Kesimi Yönetimi, Siyonizmin anti-semitizm tanımını benimsediğini duyurdu. Kıbrıs Rum Kesimi böylece Uluslararası Holokost Anma İttifakının anti-semitizm tanımını benimseyen 17. yönetim oldu. Kıbrıs Rum Kesimi ayrıca ittifak içerisinde gözlemci statüsü de kazandı.

İsrail: 'Türkiye-Libya Anlaşmasına Karşıyız'

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) arasında imzalanan deniz yetki alanları sınırlandırmasına dair mutabakat muhtırasına karşı olduklarını ancak bunun savaş gemileri gönderecekleri anlamına gelmediğini söyledi.

‘Irak Bağımsız Erken Seçime Gitmeli’

Iraklı yüksek dini merci Ayetullah Ali es-Sistani, ülkenin içinde bulunduğu krizden kurtulması için erken seçime gidilmesi çağrısında bulundu.

Filistin Topraklarına Yahudi Akını Sürüyor

İsrail‘in işgal ettiği topraklara Yahudi göçü devam ediyor. Son on yılda 250 binden fazla Yahudinin işgal altındaki Filistin topraklarına taşındığı aktarıldı.

Suudi Kraliyeti’nin Malezya Başbakanı Mahathir’i Tehdit Ettiği Bildirildi

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenen 2019 Kuala Lumpur Zirvesi’nden önce Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ile telefonda görüşmesi gerçekleştirip tehdit ettiği belirtildi.

Rusya Tartus Limanı’nı Modernize Ediyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov, Rusya'nın Suriye'deki Tartus limanını modernize edeceğini ve bunun için 500 milyon dolar harcayacağını söyledi.

Katar’dan Türkiye’ye Bir Destek Açıklaması Daha; ‘Asla Sırt Çevirmeyiz’

Katar Dışişleri Bakanı el Sani, Suudi Arabistan ile ilişkileri normalleştirme sürecinde Türkiye’ye sırt çevirmeyecekleri mesajı verdi. Riyad, Katar’daki Türk askeri üssünün kapatılmasını talep ediyor.

Muhammed Dahlan Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirmek gibi suçlardan arama ve yakalama kaydı bulunan Muhammed Dahlan terörden arananlar listesinde kırmızı kategoriye eklendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Dahlan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Türkiye, İran, Rusya Zirvesi: 'Suriye'ye Karışmayın'

Astana süreci çerçevesinde toplanan Türkiye, Rusya ve İran, Suriye’de özerklik ve petrol gelirlerine el konması girişimlerine karşı uyardı. Öte yandan Suriye ordusu stratejik önemdeki M4 otoyolunu yeniden trafiğe açtı.

Saudi Aramco Saldırısında Kullanılan Silahların İran Yapımı Olduğu Doğrulanamadı

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Güvenlik Konseyi'nin İran nükleer anlaşmasına yönelik son raporuna göre saldırılarda kullanılan kruz füzelerinin İran yapımı olduğunu doğrulayamadığını bildirdi.

ABD ve İran Arasında Tutuklu Takası Gerçekleşti

İran, Çin asıllı ABD vatandaşını, yaptırımları ihlal ettiği iddiasıyla ABD’de tutuklu bulunan Mesud Süleymani karşılığında serbest bıraktı.

Mısır Cezaevlerindeki Koşullara Dikkati Çekmek için Yürüyüş Yapılacak

Mısırlı Mahpuslar İçin Dayanışma Grubu'ndan yapılan açıklamada, Mısır cezaevlerindeki bilim adamı, lise ve üniversite öğrencileri, avukat, doktor, siyasetçi, müzisyen, mühendis binlerce kişinin, işkence ve ağır koşullar altında tutulduğu belirtildi.

İran'da Gösterilerle İlgili 79 Kişi Gözaltına Alındı

İran İstihbarat Bakanlığı, Huzistan eyaletinde benzin zammı protestolarıyla ilgili 79 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Yusuf El-Karadavi'nin Kızının Tutukluluk Süresi Uzatıldı

Mısırlı savcılar, Uluslararası Müslüman Alimler Federasyonu eski başkanı Şeyh Yusuf El-Karadavi'nin kızı olan Ola El-Karadavi'nin tutukluluk süresini uzattı.

İran: Gösterilerle İlgili 8 CIA Ajanı Yakalandı

İran'da benzin zammı gösterileriyle ilgili 8 kişi Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Akdeniz'in Geleceği; Mavi Vatan’ı Savunmak

Türkiye’nin karşısına bugün Doğu Akdeniz’de dikilmek istenen engeller tek bir hamleyle, yalnızca Libya ile Münhasır Ekonomik Bölgelerin (MEB) belirlenmesine yönelik imzalanacak anlaşma neticesinde çözülebilir.

''Sokaktaki Göstericiler Arap Baharı'ndan Önemli Dersler Çıkardı''

Fas Maarif Araştırma Merkezi Müdürü, bir süredir bazı Arap ülkelerinde gösterilerin mezhepçilik ile siyasi sınıf farklılıklarının bir kenara bırakılması ve dış müdahalelerin reddedilmesi bakımından daha önceki protesto dalgalarından ayrıldığını söyledi.

İsrail Kaynıyor: 2 Seçimi Kaybeden Netanyahu'ya 'Darbe' Oyunu

İsrail'in işgal ettiği topraklarda 2 seçim kaybeden Binyamin Netanyahu, Başsavcı Avichai Mandelblit’in aleyhindeki 3 ayrı dosya nedeniyle dava açıldı. Süreci seçim yatırımına çevirmesi beklenen Netanyahu, darbe girişimi olarak niteledi.

İsrail Hükümet Kuramadı: 3. Kez Erken Seçime Gidiliyor

İsrail işgal hükümeti'nin Başbakan Binyamin Netanyahu'nun ardından, Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz da hükümeti kuracak çoğunluğu sağlayamadı. 3. kez erken seçime gidiliyor.

UNICEF: Yemen'de 12 Milyon Çocuk Acil Yardıma Muhtaç

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Yemen'de yaklaşık 12 milyon çocuğun acil insani yardıma ihtiyaç duyduğunu belirtti.

İran'da Tansiyon Düşmüyor

İran'da benzine yapılan zam nedeniyle başta Tahran olmak üzere Tebriz, Meşhed, Ahvaz, İsfahan, Şiraz, Yezd, Kirman ve Kerec kentlerinde cuma gününden bu yana gösteriler düzenleniyor.

Çavuşoğlu: Musul ve Basra Konsoloslukları Tekrar Açılıyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Irak’ın tüm kesimlerine ulaşma hedefimiz doğrultusunda Musul ve Basra Başkonsolosluklarımızı yeniden faaliyete geçiriliyoruz. Necef ve Kerkük’te ilk kez Başkonsolosluk açılmasına yönelik çalışmalarımız da devam ediyor."

"Yemen'de Savaştan Bu Yana 2 Milyon Kadın Göç Etti"

Yemen Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı İbtihac el-Kemal, Husilerin çıkardığı savaşın ülkede kadınların sıkıntılarını büyük oranda artırdığını söyleyerek, "2 milyondan fazla kadın yaşadıkları yerden göç etmek zorunda kaldı." dedi.

Ürdün, El-Bakura ve El-Gamr Bölgelerini İsrail'den Geri Aldı

Ürdün, 25 yıl önce Tel Aviv'le yapılan Vadi Arabe Barış Antlaşması uyarınca İsrail'e kiraladığı El-Bakura ve El-Gamr arazilerini yeniden topraklarına kattı.

ABD'den Irak'ta Erken Seçim Çağrısı

Beyaz Saray, Irak'ta devam eden gösterilerle ilgili, hükümete protestoculara yönelik şiddete son vermesi ve erken seçim çağrısında bulundu.

Trump İran'dan FBI Ajanını ABD'ye Teslim Etmesini İstedi

ABD Başkanı Trump, İran'da alıkonulduğunu ve 12 yıldır kayıp olduğunu belirttiği FBI ajanı Robert Levinson'ın, ABD'ye teslim edilmesinin "olumlu bir adım" olacağını söyledi.

Netanyahu: En Az 6 Arap Ülkesiyle Sıkı İlişkilerimiz Var

İsrail Başbakanı, ülkesinin, diplomatik ilişkilerde bulunmadığı BAE'ne bağlı Dubai emirliğinde düzenlenecek EXPO 2020 Dünya Fuarı'na katılacak olmasının Tel Aviv ile Arap ülkeleri arasındaki normalleşme sürecinde kaydedilen ilerlemeyi yansıttığını söyledi.

Netanyahu'dan Uluslararası Topluma, İran'a Baskının Artırılması Çağrısı

İsrail Başbakanı Netanyahu, nükleer programı hakkında yalan söylediğini iddia ettiği İran'a baskının artırılması için uluslararası topluma çağrıda bulundu.

Yemen'deki Ateşkes Bölgesi Hudeyde'de Şiddetli Çatışma: 22 Ölü

Yemen'in Hudeyde kentinde hükümet güçleriyle Husiler arasında çıkan çatışmalarda 22 kişi hayatını kaybetti, 38 kişi yaralandı.

BAE Kudüs Müftüsüne Vize Vermedi

Birleşik Arap Emirlikleri, uluslararası bir toplantı için Dubai'ye gelmesi beklenen Kudüs Müftüsü Muhammed Hüseyin'e vize vermedi.

ABD, Irak ve Lübnan’daki Sorunlardan İran’ı Hedef Gösterdi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Irak ve Lübnan halkı ülkelerini geri istiyor. İran rejiminin devrim adı altında ihraç ettiği tek şeyin yolsuzluk olduğunu görüyorlar." dedi.

Türkiye DEAŞ Elebaşı Bağdadi'nin Ablasını Yakaladı

Haber ajansı AP, Türkiye'nin, DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin ablası Rasmiya Avad'ı Suriye'de yakaladığı bilgisini paylaştı.

ABD'nin Petrol Yaptırımları İran Ekonomisini Vurdu

ABD'nin nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesi ve uygulamaya koyduğu yaptırımların ardından İran'da ekonomik sorunlar derinleşiyor.

Lübnan'da Hükümet Kuruluncaya Kadar Eylemlere Devam Çağrısı Yapıldı

Lübnan'da ekonomik kriz ve vergi politikalarına karşı 17 Ekim'de protestolara başlayan halk, yeni hükümet kuruluncaya kadar gösterilere devam çağrısı yapıyor.

Yemen Riyad Anlaşması ile Yeni Döneme Hazırlanıyor

Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri'nin desteklediği ayrılıkçılar ile Cumhurbaşkanı Hadi hükümeti arasında imzalanacak anlaşmanın, yeniden patlak veren çatışmalar nedeniyle ertelenmesi uzlaşma zemininin kırılganlığını bir kez daha ortaya koydu.

Daeş Terör Örgütü Yeni Liderini Belirledi

IŞİD örgütü Perşembe günü yapılan açıklama ile liderleri Ebu Bekir el-Bağdadi'nin öldürüldüğünü doğruladı.

ABD İran'a Yeni Yaptırımlar Uyguladı

ABD yönetimi, İran'ın inşaat sektörü ile askeri alanlarda kullanılan bazı önemli materyallerin ticaretini hedef alan yeni yaptırımlar getirildiğini açıkladı.

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten ABD’ye Uyarı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif, Körfez ülkelerini yeniden Hürmüz Barış Planı'na davet ederek ABD’ye uyarıda bulundu. Zarif, ”Savaş kimsenin yararına olmayacak. Trump tek taraflı bir anlaşmayı İran’a dayatamaz.” dedi

Lübnan'da Temel İhtiyaç Malzemeleri Bitmek Üzere

Lübnan'da, hükümetin vergi politikalarına karşı 17 Ekim'den beri devam eden protestolar nedeniyle ilaç, yakıt ve buğday gibi temel ihtiyaç maddeleri tükenmeye başladı.

Petrol Hırsızı ABD Yakayı Ele Verdi

Uydu görüntüleriyle, Suriye’nin petrollerinin ABD eliyle “ABD yaptırımlarını da aşarak” nasıl kaçırıldığı ortaya kondu.

"ABD Tek Kutuplu Bir Dünya Kurmak İstiyor"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin farklı ekonomik yöntemlerle kendi siyasi amaçlarına ulaşmaya çalıştığını belirterek, "Bu, ekonomik teröre eş değer" dedi.

Lübnan'daki Gösteriler Ülke Ekonomisine Büyük Zarar Veriyor

Lübnan'da hükümet karşıtı gösteriler, bankaların ve yerel işletmelerin kapalı olması ülke ekonomisine ağır darbe indirdi.

Lübnan'da Hükümetin Son Kararlarına Rağmen Gösteriler Sürüyor

Lübnan'da hükümetin ekonomik krizi hafifletmek amacıyla aldığı kararlara rağmen hükümet karşıtı gösteriler 6'ncı gününde de devam ediyor.

Netanyahu Bir Kez Daha Hükümeti Kuramadı

17 Eylül'de ikinci kez yapılan seçimler sonrası hükümeti kurma yetkisi alan Netanyahu, hükümet kurma yetkisini İsrail Cumhurbaşkanı'na geri verdi.

Lübnan'da Protestolar Artarak Devam Ediyor

Lübnan'da hükümetin vergi politikalarına karşı 5 gündür devam eden gösteriler, ülkedeki ezberleri bozarak tüm siyasi partilere karşı Lübnan bayrağı altında gerçekleşiyor.

Tel Aviv'de Teröre Destek Eylemi

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bir grup, terör örgütü YPG/PKK'ya destek amacıyla eylem düzenledi.

"ABD ile Hiçbir Düzeyde Görüşme Yapılmayacak"

İran lideri Ali Hamaney, ABD ile hiçbir düzeyde görüşme yapmayacaklarını söyledi.

Suudi Kraliyetinin Uranyum Zenginleştirme Israrı

Suudi Arabistan'da dün enerji bakanlığına getirilen Prens Abdülaziz bin Salman el Suud, kraliyetin planladığı nükleer güç programının iki atom reaktörüyle başlayacağını, bu program için uranyum üretmeyi ve zenginleştirmeyi istediklerini duyurdu.

BAE Safını Teyit Etti: Hindistan'ın Keşmir Kararını Destekledi

Cammu Keşmir'in 72 özel statüsü kaldırıldı, İslam dünyası tepki gösterdi, ancak Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan’a karşı Hindistan’daki yönetime destek verdi.

İsrail Askeri Etiyopyalı Genci Öldürdü; Tel Aviv Savaş Alanına Döndü

İsrail'de Etiyopya asıllı Yahudi bir gencin polis kurşunuyla öldürülmesini ırkçı saldırı olarak niteleyerek protesto etmek için düzenlenen gösterilerde 111 polis yaralandı, 136 eylemci de gözaltına alındı.

İsrail: İran'a Askeri Müdahaleye Hazırız

İşgalci İsrail Amerika Birleşik Devletleri ile İran arasında savaş çıkması halinde askeri müdahaleye hazır olduklarını açıkladı.

Siyonist İsrail Suriye'yi Vurdu

İsrail savaş uçaklarının Suriye'nin Humus ve Şam şehrindeki hedefleri vurduğu bildirildi. Suriye devlet televizyonu saldırıda birisi bebek en az 4 sivilin hayatını kaybettiğini 21 kişinin de yaralandığını ileri sürdü.

İşgalci İsrail Filistin'de Yıkımlara Devam Ediyor

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait 6 ev ile bazı yapıları "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktı.

Cevad Zarif: Savaşı Başlatan Taraf Olmayacağız

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "Biz hiç bir savaşı başlatan taraf olmadık ve olmayacağız. Ama bize savaş açan bir ülke de savaşı bitiren taraf olmayacaktır." dedi.

Siyonist İsrail Filistin Güvenlik Merkezine Ateş Açtı

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentindeki bir güvenlik merkezine ateş açtı.

Filistin’e Başkent Dayatması; Kudüs'e Karşılık Abu Dis

'Yüzyılın Anlaşması'nda Filistin'e başkent dayatması yer alıyor. Filistinli aktörlerin reddettiği plana göre Filistin'e Kudüs karşılığında Abu Dis verilmek isteniyor.

Şeyh İkrime Sabri: Cemaatin Kalabalıklığı İşgalcileri Kızdırdı

Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da itikafta bulunan cemaate saldırmasına tepki gösterdi.

ABD Ürdün'ü Yeni Müttefikler Aramaya Sevk Ediyor

Ürdünlü siyaset uzmanları, ABD'nin Filistin-İsrail meselesine dair attığı adımlar ve bölgedeki krizlerin, Ürdün'ü yeni müttefikler aramaya sevk ettiğini belirtiyor.

İsrail Polisi, 17 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına almaya devam ediyor. Bugün de Doğu Kudüs’te 17 Filistinli genç gözaltına aldı.

İşgalci İsrail, Ayrım Duvarı'nı Geçmeye Çalışan Filistinli Çocuğu Şehit Etti

İsrail güçlerinin, Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılmak için Ayrım Duvarı'nı geçmeye çalışan 2 Filistinliye ateş açması sonucu 16 yaşındaki bir çocuk şehit oldu.

Kushner Netanyahu'ya Trump İmzalı Golan Haritası Hediye Etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve kıdemli danışmanı Jared Kushner, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya üzerinde Trump'ın imzası olan işgal altındaki Golan Tepeleri haritası hediye etti.

İran'ın Ankara Büyükelçisi Farazmand: ABD, Türkiye'nin S-400 Alımını Asla Kabul Etmeyecek

İran'ın Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand, “ABD, Türkiye'nin S-400 alımını asla kabul etmeyecektir. Siz bir adım attığımızda bu, ABD taleplerinin sonu olmayacaktır” dedi.

Yüzyılın Anlaşması Planı Gazze'de Protesto Edildi

Gazze'de gazeteciler, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" planını protesto etti.

İsrail'de Hükümet Kurulamadı! Yeniden Seçime Gidiliyor

İsrail'de, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun yeni koalisyon hükümetini kuramaması üzerine 17 Eylül'de yeniden erken seçime gidilmesi kararı alındı.

Kushner "Yüzyılın Anlaşması"na Destek için Orta Doğu Turunda

ABD Başkanı Donald Trump’ın kıdemli danışmanı Jared Kushner, “Yüzyılın Anlaşması”na destek için Fas, Ürdün, Kudüs ve İsrail’i ziyaret ediyor.

Hamas, Yüzyılın Anlaşması'ndaki Şüphelere Dikkat Çekti

Hamas Siyasi Büro Üyesi Suheyl el-Hindi,"Yüzyılın Anlaşması planının, temelde işgal altındaki Batı Şeria'yı yutma hedefi bulunuyor. Bahreyn'deki çalıştay, Yüzyılın Anlaşması planının bir parçası." dedi

Irak'ın Kuzeyine Pençe Harekatı Başlatıldı

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde teröristlerin yuvalandığı alanlara havadan ve karadan harekat başlatıldı. Pençe Harekatında şu ana kadar 9 terörist etkisiz hale getirildi.

“Yüzyılın Utancının da Bahreyn’deki Çalıştayın da Cehenneme Kadar Yolu Var”

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, “Yüzyılın utancının da Bahreyn’deki çalıştayın da cehenneme kadar yolu var” dedi.

İdlib'deki Muhaliflerden Türkiye'ye Çağrı: Burayı Saldırılardan Koruyun

Suriye'de Beşşar Esad yönetimine bağlı savaş uçakları İdlib kentine yönelik hava saldırılarını daha da yoğunlaştırırken kentteki muhaliflerden Türkiye'ye 'bizi koruyun' çağrısı geldi.

İsrail, Suriye’de Bir Köye Füzeyle Saldırdı

Suriye haber ajansı SANA, İsrail’in işgal ettiği Golon tepelerinin doğusunda bir köyü füzeyle vurduğunu; ölü ve yaralıların bulunduğunu duyurdu.

'İsrail Geçen Ay Kudüs'te 130'dan Fazla İhlal Gerçekleştirdi'

Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi'nin raporuna göre, İsrail, işgal altındaki Kudüs kentinde bulunan Filistinliler aleyhinde nisan ayında 130'dan fazla ihlal gerçekleştirdi.

Esed Rejimi Pazara Saldırdı: 4 Ölü, 40'dan Fazla Yaralı

Suriye'de Esed rejimine ait savaş uçaklarının, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içinde bir pazar yerine düzenlediği saldırıda en az 4 sivil yaşamını yitirdi, 40'dan fazla sivil yaralandı.

İsrail'in Son Gazze Saldırısında Hasar Bilançosu 9,5 Milyon Dolar

İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye mayıs ayının başlarında düzenlediği saldırı bölgede yaklaşık 9,5 milyon dolarlık hasara yol açtı.

Hz. İbrahim Cami'nin Kaderi: Yılda 631, Ayda 57 Vakit!

Batı Şeria’nın El-Halil şehrinde bulunan ve Müslümanların Mescid-i Aksa’nın ardından 4’üncü kutsal mescidi sayılan Halilurrahman Camii’nin kaderi 25 yıl önce değişti.

İşgal Topraklarında Netanyahu Karşıtı Dev Eylem Yapıldı

İsrail'de muhalefet, hakkında 3 ayrı dosya bulunan Başbakan Binyamin Netanyahu'ya dokunulmazlık kazandırmak amacıyla atılan adımları protesto etti.

Yüzyılın Fiyasko Anlaşmasına Doğru... İlk Hamle Geldi!

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, ABD Donanması 5. Filosu Komutanı James Malloy'la Körfez'deki gelişmeleri görüştü. ABD ile Bahreyn tarafından düzenlenecek ortak çalıştayın, Yüzyılın Anlaşması planı kapsamındaki ilk organizasyon olduğu ifade ediliyor.

İsrail Yönetim Çıkmazda: Azınlık Hükümetine Kalındı!

İsrail meclisindeki 5 sağ parti, Başbakan Netanyahu'nun liderliğinde azınlık hükümeti kurulmasını kararlaştırdı.

Mescid-i Aksa İtikafa Açıldı

İsrail'in Ramazan ayının başından bu yana uyguladığı yasağın kalkmasının ardından Mescid-i Aksa itikafa açıldı.

Rum Kesiminden Gerilimi Tırmandıracak "Sondaj" Açıklaması

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Enerji Bakanı Yorgos Lakkotropis, tek taraflı ilan ettikleri Münhasır Ekonomik Bölge'de (MEB) faaliyetlerine gelecek 2 yılda 8 sondajla devam edeceklerini öne sürdü.

Basra Körfezinde ABD-İran Gerilimi Tırmanıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, ABD ile İran arasında artan gerilime ilişkin, "Bölgenin daha fazla istikrarsızlık unsuruna ihtiyacı yok" dedi. Birleşmiş Milletler'den de (BM), ABD ve İran arasında gerginliği arttıran söylemlerin bölgeyi daha fazla istikrar

İran Zenginleştirilmiş Uranyum Kapasitesini Dört Katına Çıkarıyor

İran, nükleer anlaşmadaki taahhütlerini kısmen durdurma kararından bir hafta sonra, az zenginleştirilmiş uranyum kapasitesini 4 katına çıkaracağını açıkladı.

Çerkes Sürgününün 155'inci Yılında Acı Taze, Talepler Karşılıksız

Anavatanları Kafkasya'dan sürgün edilmelerinin 155'inci yıl dönümünde Çerkesler, istedikleri farkındalığı henüz elde edebilmiş değil.