Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EastMed İçin İsrail'e Yeşil Işık: Şartlar Konuşulur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Doğu Akdeniz Doğal gaz Boru Hattı Projesi'ne (EastMed) desteğini çekmesinin ardından İsrail'e yeşil ışık yaktı. Erdoğan, Türkiye ve İsrail'in proje için daha önce görüştüğünü hatırlatarak, "Şartlar oturup konuşulur" dedi.

İşgalci İsrail Güçleri Okula Baskın Düzenledi

Siyonist güçlere dur diyen kimse yok! Filistin’de İsrail güçlerinin baskın yaptığı bir okulda bulunan 2 öğrenci gözleri bağlanarak gözaltına alındı.

Ahmedinejad: Suud, Türkiye ve İran Bir Olursa Bölgede Huzur Olur

İstanbul’da gerçekleştirilen bir törene katılan İran Eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bölgesel gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ahmedinejad, "Suudi Arabistan, Türkiye ve İran birlik olursa düşmanlar bizim aleyhimizde plan kuramaz" dedi.

Şeyh Salah: Mescid-i Aksa Nebevî Bir Mirastır

1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Raid Salah, 16 aylık tutukluluğun ardından serbest bırakılmıştı. Kudüs Muhafızı Şeyh Salah, Beytülmakdis Akademik Projesi kapsamında Müslümanlara seslendi. "Mescid-i Aksa Nebevî bir mirastır" dedi, Müslümanlara bunun için 'birleşin' çağrısında bulundu.

İdlib Yeni Yıla Rus Saldırıları İle Girdi

Rus uçaklarının İdlib ve çevresindeki Gerginliği Azaltma Bölgesi’ne yönelik bombardımanları dördüncü gününe girdi. Rus uçakları tarafından düzenlenen hava saldırıları, yerinden edilenlerin kaldığı bölgeleri, hayati öneme sahip tesisleri ve içme suyu istasyonlarını hedef alıyor.

İşgalci İsrail Yeni Yılın İlk Günlerinde Gazze'yi Vurdu

İsrail işgal yönetimine bağlı savaş uçakları yeni yılın ilk iki gününde Gazze'yi bombaladı. Direnişe ait noktalara hava saldırısı düzenlendiği duyuruldu. Saldırılarda can kaybı yaşanmadı.

İsrail 2021'de 357 Filistinliyi Şehit Etti 8 Bin Filistinliyi Esir Aldı

Filistinli Esir Aileleri Ulusal Birliği'nin hazırladığı yıllık rapora göre İsrail işgal güçlerinin 2021 yılı içinde gerçekleştirdiği saldırılarda 357 Filistinli şehit edildi. İsrail'in 2021 yılı içinde 8 bin civarında Filistinliyi de esir aldığı belirtildi.

İsrail Büyük Savaşa Hazırlanıyor: ABD İsrail'e 14 Uçak ve Helikopter Verdi

Filistin ile birlikte İran ve Suriye'ye karşı saldırgan siyasetini sürdüren İsrail'e, Amerika'dan dev destek geldi. ABD’den 12 CH-53K helikopteri ve iki adet Boeing KC-46 yakıt ikmal uçağı satın almak üzere anlaşma imzaladı. İsrail'in açıkladığı anlaşmanın, yaklaşık 3,1 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Yakıp Yıkıp Gittiler!

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, ABD öncülüğündeki uluslararası işgal koalisyonunun savaş görevinin sona erdiğini, tüm güçlerinin ve savaş teçhizatının ülkeden çıkışının tamamlandığını açıkladı.

Suriye’nin Antik Harabeleri Mültecilere Ev Sahipliği Yapıyor

Suriye’nin İdlib kentinde bulunan Sarjableh antik kalıntıları, savaş sonrası İdlib'in güney kırsalından göç etmek zorunda kalan 50'den fazla aileye ev sahipliği yapıyor. Harabeler arasında yaşam mücadelesi veren mültecilerin hikayesi.

İşgal Güçleri Batı Şeria ve Kudüs’te Birçok Bölgeye Baskın Düzenledi

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Şeria ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek birçok kişiyi gözaltına aldı.

İsrail'in Vurmakla Tehdit Ettiği İran: Ezici Yanıt Veririz

İsrail İşgal Yönetiminin Savunma Bakanı Benny Gantz, yeni anlaşmanın, Tahran'ın programını yeterince kısıtlamaması halinde Tel Aviv’in tek başına inisiyatif alacağı konusunda dünyayı uyardı. İran Genelkurmay Başkan Vekili Tümgeneral Gulam Ali Raşid, herhangi bir İsrail saldırısına ‘ezici’ şekilde yanıt verileceğini söyledi.

BAE ve Ermenistan İle Normalleşme Tamam! Mısır ve İsrail Sırada mı?

BAE ile Türkiye arasında uzun süredir devam eden kopukluk,Dubai prensinin Ankara’yı ziyaret etmesi ile son buldu. S. Arabistan’la da karşılıklı yumuşama adımları atılırken, Ermenistan'a çağrı yapıldı.

Mescidi Aksa Muhafızı Şeyh Raid Salah'ın Esareti Son Buldu

Filistin 1948 İslami Hareketi lideri ve Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Raid Salah, yaklaşık 17 ay tutukluluğun ardından serbest kaldı. Yüzlerce kişi tarafından karşılanan Şeyh Salah, aylar sonra annesiyle kucaklaştı.

Lübnan’daki Patlamada 3 Hamas Mensubu Vefat Etti

Lübnan’ın güneyinde bulunan ve Filistinli mülteciler yaşadığı kampta bir patlama meydana geldi. Hamas patlamanın, koronavirüs hastaları için kullanılan oksijen tüplerinin saklandığı bir alanda meydana gelen elektrik kısa devresinden kaynaklandığını söyledi.

Uzun Savaşın Acı Raporu: Irak’ta 5 Milyon Yetim Var

Irak Bağımsız Yüksek İnsan Hakları Komiserliği’nin 2021 raporunda, ülkede dünyadaki toplam yetimlerin yaklaşık yüzde 5’ini temsil eden 5 milyon yetim olduğu belirtildi.

2021: Arkalarında İz Bırakan Filistinli Şahsiyetlerin Göç Yılı

2021 yılı, birçok önemli Filistinli lider ve şahsiyetin dünyamızı terk edip ahirete göç etmelerine şahit oldu. Arkalarında, yaptıkları büyük fedakârlık ve çalışmalarına şahitlik eden güzel izler bıraktılar. 

Şanlı Direnişin (İntifada) Yıldönümü: Neler Yaşanmıştı?

Filistin topraklarında başgösteren İsrail terörüne karşı başlatılan İntifada’nın 34. yılı. Taş ile başlayan onurlu direniş Filistin geneline yayıldı. Dünya ise Siyonist yönetimin işgaline karşı durmak yerine meşruiyet aradı.

Hamas'tan İntifada Mesajı: Tek Yol Direniş ve Birlikteliğimizdir

Hamas, Birinci İntifada'nın 34. yıl dönümünde bir açıklama yayınladı. "Haklarımızı geri almanın, esirlerimizi ve toprağımızı özgürlüğüne kavuşturmanın tek yolu başta silahlı direniş olmak üzere kapsamlı direniş ve Filistinli halkımızın birliğidir." denildi.

Savaşla Değişen Hayatlar: Suriye

Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bölgelerinden muhaliflerin kontrolündeki İdlib'in Sarmada kasabasında, yerinden edilmiş binlerce insan, yakın zamanda evlerine dönme umudunu yitirerek günlük hayatlarına devam etmeye çalışıyor. Savaş ile hayatların değiştiği Suriye’de soğuk kış şartlarında, çadır ya da briket evlerde yaşamaya çalışıyorlar.

“Söz Tükendi Kudüs’e Sahip Çıkın!”

Dört koldan Kudüs’e saldıran İşgalci İsrail rejiminin küstah adımları artarken HAMAS’ın Kudüs’teki sözcüsü Muhammed Hamade yardım çağrısı yaptı.

ABD'deki 7 Milyar Doları Hem Taliban Hem 11 Eylül Kurbanları İstiyor

Afganistan'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 7 milyar dolarının nereye aktarılacağı tartışma konusu oldu. 11 Eylül kurbanlarının yaklaşık 150 aile üyesi, 20 yıl önce, El Kaide ve Taliban'a kayıpları için açtığı davada davacılara yaklaşık 7 milyar dolar değerinde tazminat ödenmesine karar verildi.

İsrail ve Amerika'dan Suriye'ye Eş Zamanlı Bombardıman!

İşgalci İsrail’in Suriye'nin orta kesimlerine düzenlediği bombardımanlarda beş kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı. Öte yandan ABD güçlerinin de Suriye'nin güneydoğusundaki et-Tanf Askeri Üssü’nden bazı noktaları bombaladığı bildirildi.

Üç Ayda Mescidi Aksa'ya 10 Bin İşgalci Yahudi Baskın Düzenledi

İsrail kaynaklarının yayınladığı verilere göre son üç ay içinde Mescidi Aksa'ya baskın düzenleyen yahudi yerleşimcilerin sayısı 10 bini buldu. 

“Elimizde Toprak Kalmadı, Hepsini Yahudiler Aldı”

Türkiye için büyük stratejik önemi haiz Kıbrıs’ta İsrail rejiminin “Arz-ı Mev’ud” hayalleri sürüyor.

Müttefikimizden Tepki Çeken Adım! ABD'li Heyet YPG/PKK'yı Ziyaret Etti

Terörün hamisi ABD yine sahnede. Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey heyet, Suriye'deki YPG/PKK'yı ziyaret etti. Terör örgütüne desteklerini yenileyen ABD, maddi ve silah desteğini artırma sözü verdi.