Bağdat’ta Son 3 Yılın En Büyük İntihar Saldırıları: En Az 32 Ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta kalabalık bir pazarda düzenlenen iki intihar saldırısında en az 32 kişi hayatını kaybetti, 110 kişi de yaralandı.

İsrail'den Siyonist Taktik: Pfizer'a Medikal Veriler Karşılığında Yarı Fiyatına Aşı

Yahudileri koronavirüse karşı aşılama yarışında hızlı ilerlemek isteyen İsrail, ilaç şirketi Pfizer ile ırkçı bir anlaşma yaptı. Buna göre İsrail elde edilmesi zor olan BionTech aşısının sıkıntısız akışı karşılığında uluslararası ilaç devine vatandaşlarına ait tıbbi verileri paylaşma sözü verdi.

İsrail Batı Şeria'nın İşgaline Hız Verdi: 800 Yeni İşgal Yerleşkesi Yapılacak

Filistin topraklarının büyük bölümünü işgal eden İsrail, Amerika ve Batılı müttefiklerinin de desteğiyle Batı Şeria'nın işgaline hız verdi. İşgal Yönetimi bu bölgede 780 evin daha inşa edilmesine izin verdi.

Alışıldık Bahaneyle İran’a Saldırı Planı

Son günlerde ABD’nin, İran’a yönelik askeri saldırı hazırlığında olduğu yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

İran’dan Askeri Gücünü Göstermek İçin ‘Çöl Füzeleri ve Drone Tatbikatı’

Tahran yönetimi, ABD ve İsrail tehditlerine karşı tatbikatlarına hız verdi. Ülkenin karadan havaya füzelerini ve son drone teknolojisini sergiledi. İran Devrim Muhafızları Ordusu, ülkenin orta bölgesindeki Kevir Çölü’nde füze ve İHA'larla geniş çaplı tatbikat başlattı.

Mescidi Aksa İçin Kırmızı Alarm!

Siyonist İsrail rejimi ateşle oynamaya devam ediyor. Kazı çalışmalarının devam ettiği Mescid-i Aksa bu defa İsrail ordusuna bağlı tam teçhizatlı mühendisler tarafından basıldı.

İsrail'in Aralıksız Suriye Saldırıları: Kimse de Bir Şey Demiyor!

İsrail, Suriye'ye 20 hava saldırısı düzenledi. Üstelik sınırındaki Golan ya da Şam değil, Irak sınırında İranlı milislerin bulunduğu Ebu Kemal bombalandı. Suriye Gözlemevi 23 kişinin öldüğünü aktarırken Esed rejimi de saldırıları doğruladı.

Mahmud Abbas, Genel Seçim Kanununu Değiştirme Yönünde Karar Aldı

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Filistin’de seçimlere gitmek üzere genel seçim kanununda gerekli değişikliklerin yapılmasını ön gören bir kararnameyi imzaladı.

Veliaht Selman Tartışmalı The Line Şehrinin Açılışını Gerçekleştirdi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve NEOM şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Prens Muhammed bin Selman, gelecekteki şehir topluluklarına model kabul ettiği NEOM'da ‘The Line’ şehir projesinin açılışını gerçekleştirdi.

Siyonist İsrail Hızla Aşılanıyor! Filistinliler Aşıya Nasıl Ulaşacak?

Filistin'i işgal altında tutan Siyonist İsrail, nüfusunu hızla aşılarken, Filistinliler uygulanan ambargo Kovid-19'la mücadeleyi zorlaştırıyor. Filistinliler aşıya nasıl ulaşacak?

İsrail’in Dikkat Çeken Türkiye Raporu Ortaya Çıkarıldı

INSS’nin, Türkiye ile ilgili dikkat çeken ifadelerinin yer aldığı 2021 yılına dair hazırladığı raporunda İsrail rejimine yeni bir yol haritası sunuldu.

Lübnan, Irak ve Libya’daki Kaçak Silah Pazarları

BM raporlarına göre dünyadaki en büyük kaçak silah stokuna sahip Arap ülkesi hangisi?

2020’de İsrail’den Filistinli Balıkçılara Yönelik 320 İhlal

Filistin merkezli yayınlanan bir rapora göre, 2020 yılında İsrail güçleri, ambargo altındaki Gazze Şeridi'nde Filistinli balıkçılara yönelik 320 ihlal gerçekleştirdi.

Hamaney: ‘İran, ABD’nin Nükleer Anlaşmaya Dönmesi Yönünde Aceleci Değil’

İran Dini Lideri Ali Hamaney, İranlıların ABD’nin nükleer anlaşmaya dönüşünün telaşı içinde olmadıklarını, ancak ülke ekonomisini kötüye sürükleyen yaptırımların kaldırılmasında ısrarcı olduklarını söyledi.

İsrail ‘Savaşlar Arası Savaş’ Stratejisini Tırmandırıyor

İsrail, Suriye'de İran'a karşı "savaşlar arası savaş" olarak tanımladığı stratejiye hız verdi. İsrail savaş uçakları, Suriye'nin güneyindeki çeşitli bölgelere broşürler attı.

İsrail, İran'a Karşı Demir Kubbe’yi Hazır Hale Getiriyor

İsrail, İran’ın Yemen’de Husiler üzerinden saldırı gerçekleştirme olasılığına karşı Kızıldeniz'deki Eylat’ta Demir Kubbe’yi aktif hale getirdi. Bu adım, İsrail ordusunun Irak'ın Saddam Hüseyin döneminde gerçekleştirdiği bombardımana dair, 30 yıl aradan sonra yayınladığı ilk fotoğrafın ardından atıldı.

İşgal Güçlerinden Ramallah’taki Barışçıl Gösterilere Sert Müdahale

İşgal rejimi, Ramallah’ın yakınlarındaki Deir Cerir beldesi kırsalında yeni bir Yahudi yerleşim birimlerinin kurulmasına tepki amacıyla gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti. Birçok kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

İran Basra Körfezi'nde Kurduğu Yer Altına Gizlenmiş Füze Üssünü Tanıttı

İran Devrim Muhafızları Birliği, Basra Körfezi'nin açıklanmayan bir noktasında yer altına gizlenmiş füze üssü kurduklarını açıkladı.

İran, ABD ve İngiltere'de Üretilen Koronavirüs Aşılarını Almayacak

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD ve İngiltere'de üretilen koronavirüs aşılarının ithalini yasakladı.

Güney Kore, İran'ın El Koyduğu Tanker için Heyet Gönderiyor

Güney Kore ile İran arasında yaşanan petrol tankeri krizinin çözümü için Seul, Tahran'a bir heyet göndereceğini açıkladı.

İşgalci İsrail 2020 Yılında 27 Filistinliyi Şehit Etti

İsrail işgal güçleri geçtiğimiz yılda 273’ü ev olmak üzere Filistinlilere ait en az 729 binayı yıktı, 27 Filistinliyi de şehit etti.

Süleymani ve El-Mühendis'in Ölüm Yıldönümünde ABD Protesto Edildi

Geçen yıl 3 Ocak'ta ABD'nin düzenlediği saldırı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Iraklı Ebu Mehdi el-Mühendis'in birinci ölüm yılı dolayısıyla, saldırının gerçekleştiği Irak'ın başkenti Bağdat'taki Uluslararası havalimanı yakınlarında anma töreni düzenlendi.

Mescid-i Aksa’da Yıkım Zulmü

İsrail, Mescid-i Aksa çevresinde bulunan Filistinlilerin evlerini yıkmaya devam ediyor…

Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal güçleri Kudüs kentini giriş çıkışa kapalı tutmaya devam ederken Yahudi yerleşimciler bu sabah işgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İslam Ülkeleri Selman el-Avde için Harekete Geçmeli

Suudi Arabistan’da zindanda bulunan âlim Selman el-Avde’den çok kötü haberler geliyor.

İşgal Güçlerine Taş Atan Filistinli İhtiyar Sosyal Medyayı Salladı

İlerlemiş yaşının belirtileri sadece beyaz sakalında ve elbisesinde görülüyordu. Onun dışında İsrail işgali altındaki topraklarını savunmak için yaptığıyla milyonların beğenisini kazanan bir genç gibiydi.