İslami Cihad Komutanı Bahaa Ebu el-Ata Suikasti Ve Arka Planı

İşgalci İsrail’in Gazze’de düzenlediği suikast sonucu şehid edilen İslami Cihad komutanı Ebu el-Ata daha önceki iki saldırıdan kurtulmayı başardı. Direniş grupları ise "cezasız kalmayacak" sözü verdi.

Volimo te Alija* Seni Seviyoruz Aliya

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç vefatının 16. yılında rahmetle yâd ediliyor.

Dünyada 1,3 Milyar Yoksul Yaşıyor

Dünya nüfusunun yüzde 23'üne denk gelen 1,3 milyar insan yoksulluk içinde yaşıyor. En yoksul ülke ise Liberya.

Libya Cihadının Şehidi: Ömer Muhtar

Libya'yı işgal eden İtalyanlara karşı büyük bir direniş başlatan Ömer Muhtar, esir düştükten sonra göstermelik bir mahkeme sonucunda idam edilmişti.

Acısı Dinmeyen Yara; Sabra ve Şatilla Katliamı

Filistinli Müslümanların yaşadığı Sabra ve Şatilla mülteci kampını basan İsrail ordusu destekli Siyonistler; çocuk, kadın ve yaşlı demeden binlerce Müslüman’ı vahşice katletmişti.

Penşir Aslanı Ahmet Şah Mesud'un Mücadelesi ve 11 Eylül

“Amir Seyp”in öldürülmesi ile 11 Eylül ve küresel güçlerin bölge ile ilgili çekişmelerinin kesinlikle bağlantısı vardır. Abdullah Azzam’ı kim öldürdü ise, Ziyaülhak'ı kimler ortadan kaldırıldı ise, Mesut suikastında da o bağlantılara bakmak yerinde olacak

18. yılında 11 Eylül: ABD Nasıl Müslüman Ülkelerin Güvenlik Gücü Haline Geldi?

ABD, 11 Eylül 2001 sonrası sırasıyla Bush, Obama ve Trump olmak üzere 3 başkan gördü. Bush döneminde bir söylem geliştirildi: ‘terör tehdidi’ ve bu söylem kısa sürede yerini önce ‘radikal islamcı terör’ ve hemen akabinde ‘islamcı terör’e bıraktı.

"Yeryüzü Cenneti Keşmir’de, Hindu Askeri Hapishanesinde Yaşıyoruz!"

Hindistan’ın Milliyetçi Başbakanı Norendo Modi’nin tek taraflı kararı ve Müslüman Keşmir halkının yıllardır süregelen haklarının gaspedilmesi… 3 Nükleer güç arasındaki Cammu Keşmir’i, Keşmirli Osman Mohammad anlattı.

Çin, Ülkedeki Camileri Yıkmaya Devam Ediyor!

Komünist Çin Yönetimi’nin Müslümanlara yönelik zulümleri devam ediyor. İslami özellik taşıyan bir çok alana kısıtlama getiren Çin Yönetimi Camileri yıkmaya başladı. Hui Müslümanlarına ait bir ibadethane daha buldozerle yıkıldı.

İmajı Etiyoplılar Eliyle Yukarı Seviyelere mi, Küresel-Bölgesel Güçler Eliyle İstirarsızlığa mı?

Hızlı büyüyen ekonomisi, Başbakan Ahmed’in dinamik imajı ve kendisine yönelik önce suikast sonra askeri darbe girişimi. Etiyopya’yı yukarı seviyelere taşımak isteyenlerle, imkanlarını bölgenin istikrarsızlığından yana kullananlar ülkesinde neler oluyor?

Dev Ekonomi Rekabeti: ABD-Çin Ticaret Savaşı

ABD ile Çin ticaret savaşının temeli, ABD Başkanı Donald Trump’ın 1 Mart’ta ilan ettiği kararla birlikte çelik ithalatında yüzde 25, alüminyum ithalatında yüzde 10 gümrük vergisi uygulamaya başlamasıyla atıldı.

Akdeniz'deki Oyun: Gerilim İki Başkentten Planlanıyor

Avrupa'da yakın zamanda kurulan Avrupa Gençlik Derneği bölge gençliğini 'Hakkı temsil eden anlayışa davet çalışması'nda buluşturacaklarını açıkladı. Derneğin merkezinin de bulunduğu Viyana'da eğitim kampı düzenlendi.

Amerika’nın Sakat Bıraktığı Çocuklar

ABD’nin Irak işgalinin üzerinden 16 yıl geçti. O dönemde kullanılan kimyasal-biyolojik ve taktik nükleer ile seyreltilmiş uranyum içeren silahların izleri hala tazeliğini koruyor. Iraklı çocuklar sakat, çeşitli hastalığa yakalanmış ya da düşük oluyor.