• İstanbul28 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mısır'da İhanet Kokan Görüşme!
30 Temmuz 2018 Pazartesi 11:43

Mısır'da İhanet Kokan Görüşme!

Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder’ın Mısır’ın gayrimeşru Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi’yi Kahire’de ziyaret ettiği öğrenildi. Söz konusu görüşmede bölgesel gelişmelerin yanı sıra Filistin meselesinin de masaya yatırıldığı öğrenildi.

Mısır’ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder ile geçtiğimiz gün bir araya geldi. Sisi ile Ronald Lauder arasındaki görüşme Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleşti.

Yerel kaynaklardan aktarılan bilgilere göre Sisi ile Lauder arasındaki görüşmeye Mısır İstihbarat Servis Başkanı Abbas Kamel'in de katıldığı öğrenilirken görüşmede Ortadoğu barış süreci de dahil olmak üzere bölgesel gelişmeler konuşuldu.

Mısır Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının aktardığına göre Mısır'ın gayrimeşru Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder arasındaki görüşmede Sisi, ABD ile olan stratejik ilişkileri geliştirme noktasındaki kararlılığını vurgulayarak iki ülke arasındaki ilişkileri övdü. 

Söz konusu görüşmede Lauder’ın da Sisi yönetimini överek Mısır’ın ‘terörle mücadele’ noktasındaki çabalarının takdiri hak ettiğini söylediği bildirildi.

Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder arasındaki görüşmede Filistin meselesinin de ele alındığı öğrenildi.

Middle East Monitor'un aktardığına göre Sisi konuya ilişkin olarak Mahmud Abbas yönetiminin Gazze üzerinde kontrolü sağlamasının Filistin meselesinin çözümü doğrultusunda çabaları hızlandıracağını kaydetti.

Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder, geçtiğimiz gün Abdulfettah Sisi ile Kahire'de görüşürken söz konusu ziyaretin ilk olmadığı da biliniyor. Ronald Lauder, daha önce de iki kez Mısır'ı ziyaret etmiş ve bir dizi görüşmelerde bulunmuştu.

İngilizce adı 'The World Jewish Congress (WJC)' olan Dünya Yahudi Kongresi, 1936 yılının Ağustos ayında kuruldu. İsviçre‘de kurulan oluşumun ana gayesi Ortadoğu‘da Büyük İsrail‘i kurmak için her türlü diplomatik faaliyeti gerçekleştirmek olarak biliniyor. Merkezi New York‘ta olan Dünya Yahudi Kongresi'nin Kudüs, Paris, Moskova, Buenos Aires, Brüksel ve Cenevre‘de de uluslararası ofisleri bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim