• İstanbul26 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Miraç, Her Yıl Kudüs Haftası Olarak Kutlansın’
13 Mart 2019 Çarşamba 11:54

‘Miraç, Her Yıl Kudüs Haftası Olarak Kutlansın’

İsrail işgali altındaki, kutsal beldemiz Kudüs için önemli bir çağrı geldi. Son zamanlarda ABD ve İsrail’in organize bir şekilde saldırdığı beldemiz için Miraç gününün bulunduğu haftanın ‘Kudüs Haftası’ olması istendi.

Muslim Port Haber Merkezi

Kudüs, İslamın asil şehri. Hz Peygamber, Hz. Ömer, Selahaddin, Yavuz, Abdulhamid Han daha nice İslam isimleri ile müsamma belde. Şimdilerde mahzun; Siyonist ve Küresel istila altında.

Kutsal beldemiz Kudüs için önemli bir çağrı yapıldı. Mirasımız derneği taradından Miraç gününün bulunduğu haftanın ‘Kudüs Haftası’ olması istendi.

Dernekten yapılan yazılı açıklama şu ifadelere yer verildi.

da3a0a23dcd8b9999cad5e2ba3235847.jpg

Kudüs Zor Günler Geçiriyor

Müslümanların kutsal beldesi, peygamberler yurdu, miracın ilk basamağı Mescid-i Aksa’yı bağrında barındıran Kudüs zor günler geçiriyor.

İsrail, son aylarda Mescid-i Aksa’yı birçok kez kapatarak Müslümanların tepkisini ölçmüştür. Bu durum alışkanlık haline geldiğinde korkarız ki Mescid-i Aksa, tıpkı Hz İbrahim’in kabrinin bulunduğu El Halil Camii’nde olduğu gibi bir oldu bitti ile ikiye bölünecektir.

İsrail’in gerek Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin, gerekse Kudüs’ü İslamsızlaştırma yönünde attığı adımların zirve yaptığı bu günlerde ülkemizden Kudüs adına yükselecek kuvvetli bir ses İsrail’i durdurmaya yetecektir.

Miracın Yurdu Kudüs’ü Konu Edinen Etkinlikler Düzenlensin

Kudüs’ün İslam’a ait olduğu gerçeğinin insanlığın idrakine sunulması adına yapılacak her türlü eylem Mescid-i Aksa’nın rahat nefes almasına ve Kudüs’ün özgürlüğüne doğru atılacak bir adımdır.

Bu adımlardan biri de miraç kandiline denk gelen haftaların “Kudüs Haftası” ilan edilmesidir.

Müslümanların Kudüs’e sahip çıkmaları ve Kudüs bilincinin en üst düzeyde tutulması için ülkemizde her yıl kutlanan miraç kandilinin denk geldiği haftanın “Kudüs Haftası” olarak kutlanmasının isabetli bir karar olacağı kanaatindeyiz.

Miraç gecelerinde camilerde yatsı namazından sonra kandil kutlamalarının yanı sıra haftaya yayılacak şekilde, miracın yurdu Kudüs’ü de konu edinen etkinliklerin camilerde, okullarda ve kurslarda işlenmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bu manada ilgili makamların gerekli adımları atmalarını milletimiz ve Kudüs adına talep ediyoruz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim