• İstanbul15 °C
  • Mekke29 °C
  • Medine27 °C
  • Kudüs13 °C
  • Kahire18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Londra'dan Medine'ye Bisikletle Hac Yolculuğu
14 Temmuz 2019 Pazar 22:35

Londra'dan Medine'ye Bisikletle Hac Yolculuğu

Tour de Hajj isimli bisikletli grubun Londra'da başlayan hac yolculuğu Medine'de sona erecek. Hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkan grubun hedefinde ise yoksul bölgelerde yaşayan Müslüman kardeşleri için destek toplamak ta var.

İngiltere'nin başkenti Londra'dan 7 Haziran günü cuma namazının ardından yola çıkan 8 bisikletli kafadar 4000 mili 60 günde geçerek hac ibadeti için kutsal topraklara ulaşacak.

İlk olarak Medine'ye gidecek 8 kişilik bu sıradışı grubun asıl amacı ise yoksul bölgelerdeki Müslüman kardeşleri için kuyular, okullar ve camiler inşa edebilmek.

Tour de Hajj ismi ile yola çıkan grubun hedefinde planladıkları yardım faaliyetleri için yarım milyon pound toplayabilmek var.

Grup üyeleri fiziksel yorgunluğun inkar edilemeyeceği ve sadece Allah rızası için çıkılan bu yolculuğun öncü olmasını diliyor.

d_m90xsx4aefmy5.jpg

Tour de Hajj gurubu 15. Durakları Olan Türkiye'ye de Ulaştı

Londra'dan 7 Haziran'da bisikletleriyle yola çıkan ve 60 günde Medine'ye ulaşmayı hedefleyen 8 kişilik "Tour de Hajj" grubu, 15. durakları olan Türkiye'ye de ulaştı.

Hem Hac yolculuğunu bisikletleriyle tamamlamak hem de dünyadaki ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşleri için maddi destek sağlamak için Londra'dan yola çıkan 8 bisikletçi, uzun süredir hayalini kurdukları Sultanahmet'te cuma namazını kıldı.

Rotalarında toplamda 6 bin 500 kilometrelik bir yol ve 17 ülke olan 8 İngiliz Müslüman, İstanbul, Bursa ve Konya'daki dini mekanları ziyaret ettikten sonra Suriye ve Irak üzerinden bisiklet yolculuğu mümkün olmadığı için uçakla Mısır'a geçerek yollarına devam edecek. 

Grup, İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre, Lihtenştayn, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova, Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye, Mısır ve Suudi Arabistan'dan geçecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖZEL HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Muslim Port | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0090 535 921 45 31 | Haber Yazılımı: CM Bilişim